Ana sayfa Gezilecek Yerler Sansarak Kanyonu / İznik

Sansarak Kanyonu / İznik

0

sansarak01

   Sansarak Kanyonu muhteşem doğasıyla hafta sonu kamp veya kanyon gezisi yapmak isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. İnanılmaz doğası ve zorlu nitelikteki parkurlarıyla doğa severleri üzerine çekmektedir. İstanbul’a üç saat uzaklığındaki Sansarak Kanyonu, el değmemiş tabiatı ile sizleri bekliyor. Sizde iş stresinden bunaldıysanız, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak istiyorsanız ailenizle, sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla Sansarak Kanyonun’da keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

   Ormanın derinliklerinde bulunan saklı cennet, Sansarak Kanyonu İznik’e bağlı Sansarak Köyü’nde yer alıyor. Yedi km uzunluğundaki zor nitelikli trekking parkuru doğayla iç içe saatler geçirmenizi sağlıyor. Ayrıca bu parkur en zor trekking alanlarından biri olarak biliniyor. Kanyon turuna başlamadan önce beş yüz yıllık Osmanlı köyü Sansarak’ta bulunan köy evlerinin atmosferi sizleri yıllar öncesine götürüyor.  Köy kahvehanesinde odun ateşinde bir çay içmek tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atmanıza yardımcı olacaktır.

    Yedi saatte bitirilen kanyonda tek başınıza gezemiyorsunuz. Uzun yolculukta sizlere eşlik edecek bir rehber şartı aranıyor.

Sansarak Kanyonun’da Ne Yenir ?

Köyden doğa yürüyüşü için erzak alabilme imkanına sahipsiniz.  Trekking için önerilen menü; kara fırında yapılmış köy ekmeği, keçi peyniri, tamamen organik olarak yetiştirilen domates, sivri biber kanyon gezisinin vazgeçilmez menüsü.

 

Sansarak Kanyonu’na Tur Fiyatları Nelerdir ?

Tur Fiyatları     :85 TL

Nakit Ödeme   :80 TL

Single İndirimi  :0 TL

Çocuk İndirimi  :45TL

 

Sansarak Kanyonu Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Sansarak Kanyonu’na ulaşabilmek için İznik İlçe merkezinden Bilecik Osmaniye yoluna takip etmeniz gerekir. Yolun başlangıç kısmından bir iki kilometre sonra ‘Sansarak’ tabelasından sola dönüş yapın, yaklaşık yirmi kilometre sonra kanyona varabilirsiniz. Yol boyunca sizlere eşlik edecek olan ‘İznik Gölü’ harika manzarasıyla doğa severleri büyülecek. Şahsi aracınızla İstanbul’dan günübirlik gezi organizasyon yapan tur şirketleri ile gidebilirsiniz.

Sansarak Köyü İznik ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıktadır.

Sansarak Köyü / İznik / BURSA
Sansarak Kanyonu Videosu

 

 Sansarak Kanyonu Resimleri

 

Yazar: Ömer Fidanboy
 Sansarak Kanyonu Krokisi


Daha Büyük Görüntüle

Cevap bırakın

İlk yorumu Sen bırak!

Notify of
avatar
wpDiscuz