Ana sayfa Tanıtım Boğaz Turu’nu WebTeknesi ile Keyiflendirin

Boğaz Turu’nu WebTeknesi ile Keyiflendirin

0

Web-Teknesi

WebTeknesi, İstanbul’un eşsiz güzelliklerini bünyesinde barındıran, denizin ortasında ağır ağır giderken ruhunuzun huzur bulacağı, normal hayattaki yaşantınıza döndüğünüzde de sizi diğer insanlara göre daha enerjik ve mutlu kılan olan muhteşem bir gezi turudur. Boğaz Turunuzu, WebTeknesi aracılığıyla yapmak, bu eşsiz gezintiyi olabilenin en iyisi haline getirecektir.

İstanbul’u İstanbul yapan, adına şiirler yazılıp filmler çekilen, Avrupa’yla Asya’yı birbirlerine bağlayan İstanbul Boğazı… Bu güne kadar uğruna binlerce insan savaşmış ise, bu savaşların asıl nedenidir bu eşsiz boğaz.

Günümüze kadar birçok medeniyet boğaz kıyılarını yerleşim yeri olarak kullanmıştır. İstanbul Boğazı hem maddi hem manevi yönden buraya sahip olan devletlere büyük kazanç getirmiştir. Osmanlı ve Doğu Roma İmparatorluğu’nun da simgeleri olan bu boğaz, şimdilerde ise Türkiye Cumhuriyeti’nin simgelerinden biridir ve ülkemizi dış dünyaya açan en muazzam güzelliktir.

Yakın tarihte de Boğazlar Sorunu olarak bilinen bir durumu çoğunuz duymuşsunuzdur. Düşünün ki Kurtuluş Savaşı’nın kazanıp topraklarını yeniden kazanan bir millet olsun. Ancak düşmanlar boğazlarımız üzerinde elde edebilecekleri tüm hakları istemekte ve ısrar etmekteydi. Bu nedenledir ki Türkiye’nin boğazlar üzerindeki kısıtlı hakları, Lozan Barış Anlaşması’ndan tam 13 yıl sonra imzalanan Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile tam bağımsız haklara dönüşmüştür.

İstanbul’a gelenlerin ve İstanbul’da yaşayanların, içerisinde bu kadar tarihi doku bulunduran bu yerde hayatları boyunca en az 1 kere yapmış olması gereken boğaz turunu, WebTeknesi ile yapmak bu tarihin içinde kendinizi bulmanızı sağlayacak, rüya gibi bir gün geçirmenize fırsat tanıyacaktır.

İstanbul Boğazı’nın Oluşumu

İstanbul Boğazı Antropozoik zamanda oluşmuştur. İstanbul Boğazı’nın nasıl oluştuğu kesin olarak açıklanamasa da üzerinde durulan birkaç görüş bulunmaktadır. En çok kabul gören görüş İstanbul Boğazı’nın deniz suları ile dolmuş olan fay çöküntüsü olduğudur.

Konuşulan diğer bir görüşe göre ise boğazın bulunduğu yerden, eskiden çok büyük bir akarsu geçtiği, ancak buzul çağ yaşanıp dünya yeni bir hal aldığında değişen birçok yer gibi İstanbul’un da değişip bu akarsuyun su seviyesinin yükselmesiyle birlikte günümüzdeki şeklini aldığıdır.

13 yat ve 12 teknesiyle hizmet veren WebTeknesi, size istediğiniz her türlü organizasyon konusunda en iyi hizmeti veren son derece güvenilir bir markadır. İster sevdiğiniz birine doğum günü sürprizi yapmak, ister denizin ortasında iş yemeği vermek, isterseniz de boğazda yüzme turuna çıkmak… Bu saydıklarım ve daha niceleri WebTeknesi’yle mümkün.

 

Gelin isterseniz WebTeknesiyle yapabileceğiniz tüm organizasyonlara bir göz atalım.

Yılbaşı: Yeni yıla nasıl girerseniz öyle geçer derler. Düşünsenize su gibi saf, temiz ve bir o kadar da eğlenceli bir yıl.

Düğün – Nişan : Yaşamınızdaki en mutlu günler arasında yer edinin bu günde sevdiklerinizle birlikte iki yaka arasında olmak… En sevdiğiniz kişiye böyle bir gün armağan etmek onu kim bilir ne kadar mutlu edecektir.

Doğum Günü: Gelmek istediğiniz kişi sayısını söyleyin yeter. WebTeknesi, sevdiğiniz kişiye en güzel doğum günü sürprizini hazırlayacaktır.

Mezuniyet: Birlikte uzun yıllar geçirdiğiniz okul arkadaşlarınıza boğaz turuyla veda etmek. Bazılarınız için biraz buruk geçebilecek bu günde bile eğlencenin sınırlarını zorlayacaksınız.

Evlenme Teklifi – Evlilik Yıldönümü: Muhteşem Süleyman’ın çok sevdiği Hürrem’ine benzettiği, adına şiirler yazılmış İstanbul… En sevdiğiniz kişiyle denizin ortasında süzülüp gittiğinizi düşünün. Ne kadar da romantik değil mi ?

Fasıl: Yakınlarıyla birlikte, alkollü ya da alkolsüz unutulmaz bir eğlence yaşamak isteyenler için de en iyi hizmeti tabi ki Web Tekne verecektir.

İş Yemeği: Sektördeki prestijini düşünenlerden misiniz ? Ya da şirket ile alakalı bir toplantı yapılıp yeni bir karar alınacak. Son derece ekonomik fiyatlarla, boğaz sizleri bekliyor.

Kahvaltı: İstanbul’da yaşamanın ayrıcalığını hissedeceğiniz, sofranızda her şeyin en tazesi ve lezzetlisini bulabileceğiniz, boğazda güzel bir kahvaltı geçirerek gününüzü çok daha güzel hale getirebilirsiniz.

Sünnet Düğünü: Bu günde çocuğunuz hariç herkes eğlenirken o ise bir yatağa yatıp öylece gelip gidenleri mi izlesin? Çocuğunuzun sünnet düğününü bir boğaz turunda gerçekleştirmek onun da korkusunu alıp, eskiye baktığında bu günü gülerek hatırlamasını sağlayacaktır.

Kına Gecesi: Kızınızın yuvadan uçacağı günün çok yaklaştığının habercisi olan, hem hüzünlü hem de mutlu geçecek olan bu gecede, İstanbul’un en güzel yat veya tekneleri sizleri bekliyor.

Yüzme Turu: Hem hafta sonu hem de hafta içi saat 10:00 – 18: 00 arasında, Boğaz’da ve Adalar’da günübirlik yüzme turu organizasyonları en cazip fiyatlarla WebTeknesi’nde.

Şimdi gelelim, boğaz turunda kullanacağınız yat veya teknelerin seçimine. WebTeknesi hizmeti altında 13 yat ve 12 tekne olduğunu söylemiştim. İlk önce yatların tanıtımıyla başlayalım.

 

Yatlar ve Tekneler

18 metre uzunluğunda 5 metre genişliğinde olan bu yat, yemekli olarak 15 kişiye kadar, kokteyl ikramıyla beraberse 17 kişiye kadar hizmet verebilmektedir.

yat1

Düzenlenebilecek olan organizasyonlar:  Ada turu, akşam yemekleri, boğaz turu, doğum günü kutlaması, evlilik teklifi,  yıldönümü, iş yemekleri, kahvaltı, mezuniyet balosu, yüzme turu.

 

18 metre uzunluğunda 5 metre genişliğinde olan bu yat, yemekli 12 kişiye, kokteyl ikramıyla beraber 16 kişiye kadar hizmet sağlamaktadır.

yat2

Düzenlenebilecek olan organizasyonlar:  Ada turu, akşam yemekleri, fasıl, boğaz turu, doğum günü kutlaması, düğün eğlencesi, nişan, kahvaltı, mezuniyet partisi, yüzme turu.

 

Bu tekne ise WebTeknesi adı altında hizmet veren en büyük teknedir. 38 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde olan bu tekne, yemekli olarak 270 kişiye kadar kokteyl ikramıyla beraber ise 250 kişiye kadar hizmet sağlamaktadır.

yat3

Düzenlenebilecek olan organizasyonlar: Akşam yemekleri, sünnet düğünleri, doğum günü kutlamaları, kahvaltı turları, mezuniyet partileri, düğün – nişan organizasyonları

 

19 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde olan bu şirin tekne yemekli veya kokteyl ikramı ile 35 kişiye kadar hizmet verebilmektedir.

yat4

Düzenlenebilecek olan organizasyonlar:  Ada turu, teknede akşam yemeği, boğaz turu, doğum günü kutlamaları, düğün, fasıl, iş yemeği, kahvaltı, kına gecesi, nişan, sünnet düğünü

 

Teknelerin tamamı bu yazıda bulunmuyor. Ancak www.bogazturu.com adresinde bu yatların tüm resimlerini ve özelliklerini bulabilirsiniz. Hepsi bir tık uzağınızda.

 

Boğazın eşsiz güzellikleri arasındayken, yedikleriniz de her şeyin en iyisinden olsun diye düşünmüş ve ağızlara layık lezzetleri bir araya toplamışlar.

Buyurun menü:

10 çeşit meze ikramıyla seçme fırsatını sunan WebTeknesi,  sizlere sevdiğiniz lezzetleri tatma imkanı veriyor.

Ordövr Tabağı:  Dilimlenmiş beyaz peynir, Amerikan salatası, köri soslu patates salatası, zeytinyağlı yaprak sarma, şakşuka, haydari, acılı ezme, kısır, domates söğüş, salatalık söğüş

Ara Sıcak: Sigara Böreği, çiçek sosis

Salata: Mevsim salatası

Ana Yemek: Balık (Levrek / Çipura) ve ya Karışık ızgara (Köfte + Tavuk)

Meyve: Her mevsimin en taze meyveleri

İçecekler: Kola, fanta, meyve suları, soda, su, rakı, şarap, bira

Düzenlenmesini istediğiniz organizasyon yemekli veya yemeksiz olabileceği gibi kokteylli olabilir.

Giriş Kokteyli: Karışık Kuruyemiş, cips çeşitleri, yeşil zeytin, salatalık, havuç söğüş

Sıcaklar: Kroket, çiçek sosis, sigara böreği

Kanepe Çeşitleri: Peynirli, zeytinli ve salamlı

İsteğiniz üzere menülere her türlü ekleme yapabilir, istediğiniz çeşitleri çıkartabilirsiniz.

Fiyatlar : İstekleriniz doğrultusunda size en uygun fiyatlar belirlenmektedir. Online olarak bilgi almak için www.bogazturu.com ’u ziyaret edebilirsiniz.

Telefon Numarası : 0532 353 53 54

Adres : İstinye Mahallesi Çayır Caddesi Mehter Sokak No: 12 Sarıyer / İSTANBUL

 

WebTeknesi ile yaşayaçağınız eşsiz anlardan bir kaç görüntü

 

Cevap bırakın

İlk yorumu Sen bırak!

Notify of
avatar
wpDiscuz