Ana sayfa Genel

2022 Yılında En Çok Tercih Edilecek Prefabrik Ev Modelleri

2022 yılında en çok tercih edilecek prefabrik ev modelleri arasında yine 2+1 ve 3+1 plandaki konut modelleri yer alacak. Bununla birlikte minimal yaşam arzusundan kaynaklanan beklenti hazır konut modellerine de yansımaya devam edecek. 2021 1+0 modellerle birlikte tiny house modelleri açısından hareketli bir yıl olmuştu. Bu modellere olan ilgi trendi yükseltmeyi sürdürecek.

Bunun dışında önümüzdeki yıllarda yaşanan pandemi sürecinin de etkisiyle müstakil konut modellerine olan mevcut ilgi daha da artacak. Müstakil konutta 2022’nin en çok tercih edilen prefabrik ev modelleri yine 2+1 üzerinde yoğunlaşacak gibi. Özellikle nüfus yoğunluğuyla hareketli ve riskli şehirlerde yaşayan çok sayıda aile 2022’de prefabrik ev modelleriyle yeni konut sahibi olma arzusunu yükseltecek. Evlerle beraber doğayla iç içe mekanlardaki arsa fiyatlarında da bir yükselişin olacağını tahmin etmek hiç de zor olmasa gerekir.

Karmod 2+1 Prefabrik Ev Modelleri

Karmod 3+1 Prefabrik Ev Modelleri

2022 prefabrik ev modellerini güven, konfor ve sağlıklı yaşam şekillendiriyor

Yeni teknolojiler kullanılarak üretilen prefabrik evlerin yapı güvenliği ve kullanım konfor üstünlüğü kullanan herkesçe bizzat yaşayarak denenmişti. Bu beklentilere şimdi sağlıklı yaşama katkı sağlayacak konut modelleri de eklenmiş oldu. Prefabrik evler müstakil konut konseptiyle doğayla içi içe sağlıklı bir yaşama kapı aralıyor. Hızlı üretim ve kurulum avantajıyla da beklentileri en iyi şekilde karşılıyor. Prefabrik ev fiyatlarının ekonomik oluşu da her gelir grubuna özel müstakil konut sunumuyla ayrı bir memnuniyet sağlıyor. Şimdi 2022 yılında en çok tercih edilecek prefabrik ev modellerini yakından görmeye çalışalım. İnceleyeceğimiz modelleri prefabrik konut sektörünün lider markalarından Karmod evlerden seçtik.

2022’nin gözdesi olacak 64 m2 Prefabrik Ev Modeli

2+1 plandaki prefabrik ev orta gelir gurubundaki herkesin kolayca ev sahibi olabileceği fiyatlarıyla öne çıkıyor. Tasarım olarak da benzer büyüklükteki prefabrik ev modelleri arasında en iyi kullanım ergonomisine sahip. Girişte ön solda yer alan veranda özellikle bahar ve yaz aylarının favori mekanları arasında yer alacak. Verandadan geçerek çelik kapıdan içeri adımını atığınızda genişçe bir salon karşılıyor. İleri sol kısmında mutfağında yer aldığı salon 27 m2 büyüklüğe sahip. Salon ortasından küçük bir antreden sol ve sağa konumlandırılmış iki ayrı odaya geçiliyor. Bu iki odanın arasında banyo ve tuvalet yer alıyor. Kısa sürede üretilen bu ev Karmod ekiplerince 2 ila 3 günde çatı örtüsüne kadar kurulum yapılıyor. Şap ve fayans gibi ıslak zemin uygulamaları sonrası ortalama iki günde de iç ve dış boyası yapılarak oturuma hazır hale getirilebiliyor.

 Detaylı Bilgi: https://karmod.com/ürün/64-m2-prefabrik-ev

82 m2 Prefabrik Ev Modeli 2022 yılının favorilerinden

2+1 planda daha geniş konut isteyenlerin beklentilerini 82 m2 prefabrik ev modeli en iyi şekilde karşılamaya şimdiden aday. Bu nedenle 2022 prefabrik ev modelleri arasında en çok satacak favoriler arasında yer alıyor. Karmod evlerin genelinde olduğu gibi bu ev de girişinde genişçe bir verandaya sahip. İçeri gidildiğinde ortada yer alan antreden salon ve odalara kapı açılıyor. İlk sola salon kapısı açılıyor. Sağda ise penceresi evin verandasına bakan mutfak. Planda arka sağ ve sol kısımlara iki ayrı oda kullanım ergonomisine göre yerleştirilmiş. Arka ortada tuvalet ve banyo yer alıyor. 82 m2 hazır ev modeli ortalama bir ailenin günlük yaşamını en iyi şekilde gerçekleştirebileceği konfor özelliğine sahip.

100 m2 Prefabrik Ev Modeli en çok tercih edilenler arasında

5 ve üzeri nüfuslu ailelerin müstakil konut beklentilerini tam karşılamaya aday 100 m2 prefabrik ev modeli 3+1 plana sahip. Ailelerin tüm üyeleri için daha fazla oda sunumu bulunuyor. Tek katlı plandaki bu evin girişinde orta kısımda şık bir veranda başarılı biçimde yerleştirilmiş. Ortada arkada yer alan tuvalet ve banyoya kadar uzanan genişçe bir antre yer alıyor. Sağa açılan ilk kapıda mutfak bulunuyor ve penceresi ön cepheye bakıyor. Genişçe salona antrede ilerleyerek soldan giriliyor. Antrede ilerlerken sağda sıralı iki oda ve arka en solda bir oda daha bulunuyor.

2022 İki Katlı Dubleks Prefabrik Ev Modelleri Arasında 4+1 Prestiji

Villa konforunu yakalamak isteyenlere özel 2022 yılının iki katlı dubleks prefabrik ev modelleri arasında 4+1 şıklığı ve konforuyla ilgi görecek. Tasarımda şık dış görünümüyle klasik ve modern mimarinin güzel bir sentezi yapılmış. Dubleks plandaki 4+1 konut 138 m2 genişçe bir yaşam alanına sahip. Prefabrik evlerde villa konforunu en iyi şekilde yaşatmaya aday. Geniş ev tutkunlarının ve kalabalık ailelerin beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak özellikte. Girişte antreden geçilen içerisinde açık mutfağın da yer aldığı salon 37 m2 büyüklükte. Giriş antrenin sol önünde banyo ve tuvalet, arka kısımda ise 12 m2 oda yer alıyor. Sol ortadan ahşap kaplı merdivenden üst kata çıkılıyor. Üst katta biri 19 m2 olmak üzere üç ayrı oda daha bulunuyor. Bu katta da banyo ve tuvalet yer alıyor.

2022 Prefabrik Ev Modellerinde 28 m2 Hobi Evi

Başta da bahsettiğimiz gibi minimal yaşam beklentilerinin 2022 yılı prefabrik ev modellerine de yansıtılacağını vurgulamıştık. Karmod tasarımları arasında 1+0 28 m2 Hobi Evi bu beklentilere özel hazırlanıp sunulmuş. Modelle hobi bahçelerine hazır konsept sunulurken minimal yaşam arzuları da en iyi şekilde karşılanması amaçlanmış. Model planında önünde şık bir veranda, içeri de fonksiyonel kullanımda bir salonla banyo ve tuvalet bir arada sunulmuş.

Karmod Prefabrik Evler

Karmod prefabrik evler 2022 modelleri yine yeniliklerle dolu. Yapı güvenliği, konfor beklentisi ve sağlıklı yaşam ev modellerine en iyi şekilde yansıtılmış. 2022 Karmod prefabrik ev modelleri arasında 20’ye yakın tek katlı ve 10’a yakın çift katlı dubleks planda seçkin tasarımlar yer alıyor. Tek katlı modeller 28 m2 1+0 tek katlı plandan 3+1 123 m2 büyüklüğe kadar her beğeniye özel sıralanmış. Çift katlı dubleks konut modelleri 2+1 91 m2 planla başlayarak içerisinde kapalı otoparkın da yer aldığı 4+1 206 m2 plana kadar geniş yelpazede tasarımları kapsıyor.

Her biri 1986 yılından bugüne hazır yapı sektöründeki uzmanlık ve yenilikçi teknoloji kullanımının eseri Karmod evler güveni, konforu ve şıklığıyla öne çıkıyor. Yenilikçi tasarımlar özel yazılım programları kullanılarak uzmanlarca en iyi beklentileri karşılamak için tasarlanıyor. Yüksek yapı güvenliği standardı ve eni iyi yapı malzemeleri kullanımıyla modern tesislerde üretiliyor. Türkiye’nin neresinde olursa olsun Karmod uzman ekiplerince kurulum yapılarak güvenli şekilde oturuma hazır teslim ediliyor. Uzun yıllar mutluluk ve huzurla kullanılıyor.