Ana sayfa Açık Alan & Gezilecek Yerler Polonezköy Tabiat Parkı – Beykoz / İstanbul

Polonezköy Tabiat Parkı – Beykoz / İstanbul

1
Polonezköy Tabiat Parkı 01
Polonezköy Tabiat Parkı

Size tek cümleyle özetlemem gerekseydi “Eşsiz bir güzellik” derdim. Kuş cıvıltıları ve İstanbul’dan uzaklaşmamın huzuruyla insanın  içi içine sığmıyor. Binbir çeşit ağaç ve bitki türüyle gelenleri kendisine hayran bırakan Polonezköy, Polonyalılar’ın ağırlıkta olduğu köyde, farklı bir kültür ve hayat tarzının da yansımalarını görebilirsiniz.  Camping alanları özellikle hafta sonları için gayet idealdir. Güzelliği dillere destan bir bölge, Mustafa Kemal Atatürk’ün yanısıra Gustave Flaubert, Franz List ve daha bir çok ünlü ismi ağırlamıştır. Tabiat parkı içerisinde kızıl geyik, karaca, yaban domuzu, çakal, tilki, sincap, sansar, gelincik, sülün, keklik, atmaca, şahin, doğan, karatavuk, saka, üveyik, baykuş gibi hayvanlar bulunmaktadır.

Neler yapabiliriz?: Piknik,  kamping, oryantring, trekking, yürüyüş, koşu  ve bisiklet yolu bulunmakla beraber köyün yerleşik alanında birçok turizm tesisi bulunmakla beraber hafta sonu tatili, günübirlik gezi, piknik, mangal keyfi yada güzel bir restoranda akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Neler Var?: Köy tarihçesi ve eski fotoğrafların sergilendiği Zofia Teyze’nin Hatıra Evi, ağaç oyma heykel ve resim sergileri, resitaller, kültürel aktiviteler. Tarihi Köy Kilisesi, Kültür Evi görülmeye değer yerlerdir.

Polonezköy Tabiat Parkı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

İstanbul Merkez’den yola çıkarsak Polonezköy ortalama 34Km uzaklıktadır,  Aracınızla 50dk.’da oradasınız.

Adres: Polonezköy Tabiat Parkı 34820 Polonez / Beykoz / İstanbul

Nasıl Gidilir?: Polonezköy Tabiat Parkı, popüler bir yer olması nedeniyle pek çok noktadan ulaşım imkânına sahip. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kavacık çıkışı ve yeni Riva yolu üzerinden ilerledikten sonra Beykoz-Riva ve Alemdağ-Şile tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Konum için tıklayın.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.