Ana sayfa Genel

Adrenalin Sevenler İçin Babadağ Eteklerinde Yamaç Paraşütü

Babadağ Eteklerinde Yamaç Paraşütü
Babadağ Eteklerinde Yamaç Paraşütü

Tatile çıkan her insanın kriterleri ve beklentileri farklıdır. Kimi tarihi yerleri gezip görmek, kimi berrak sularda yüzerek keyif yapmak kimi ise sabahlara kadar eğlenmek ister.

Fethiye ise birçok insanın beklentilerini karşılayacak bir yer olduğu için çok fazla insan tarafından tercih edilir. Muğla’nın en göz alıcı ilçelerinden biri olan Fethiye, turizm açısından oldukça gelişmiş bir konuma sahiptir. Her sene yüzlerce yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapar.

Bölgeye yakın otellerden olan Mandalina luxury suites’in odasından görünen muhteşem mavilik. Ve sonsuzluk görüntüsü.

Her sene yüzlerce yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yaptığından bahsettik.
Bunun en önemli sebeplerinden biri, Ölüdeniz gibi mavi bayraklı ve dünyada eşi benzeri bulunmayan bir kumsala sahip olmasıdır. Bunun yanında Fethiye çevresinde de birbirinden güzel kumsallar vardır. Tatilde önceliğiniz deniz ise aradığınız adres burası olabilir.

Berrak denizlerin ve o güzel kumsalların tadını çıkararak yılın yorgunluğunu atabilirsiniz. Ayrıca eğer kültür ve tarihe karşı biraz ilginiz varsa Fethiye ve çevresinde birçok antik kentler mevcut. Bu antik kentlere Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma ve Ksantos’u örnek verebiliriz.

Bunlar dışında farklı müzelerle de kültür turizmine öncülük eden tatil beldelerinden biridir. Ayrıca bu etkinler size sıkıcı geldiyse ve biraz daha adrenalin meraklısı iseniz size Babadağ eteklerine gitmenizi öneririz. Fethiye doğal yapısıyla yamaç paraşütü, rafting, tüplü dalış, safari gibi alternatif spor dallarına olanak sağlar. Fethiye yamaç paraşütü için en popüler mekanlardan biridir.

Yamaç paraşütü yapılan Babadağ, Ölüdeniz kumsalının hemen arkasında yer alır ve nefis bir manzaraya sahiptir. Ölüdeniz yamaç paraşütünün ilk yapıldığı yer olduğu için de her yıl binlerce turisti ağırlar ve onlara unutulmaz bir deneyim sunar.

Fakat yamaç paraşütü yapmak için nisan – ekim ayları hava koşulları nedeniyle en doğru aylardır. Yamaç paraşütü sanıldığı kadar riskli bir spor değildir. Son derece güvenli olan bu sporu yapmak için yaş sınırı 4’tür. 4 yaşından büyük herkes yamaç paraşütü yapabilirler ve kuş misali muhteşem Ölüdeniz manzarasının tadını çıkarabilirler.

Tüm bu tatil planınızı yapabilmek için Türkiye’nin tatil arama motoru neredekal.com sayesinde ayrıntılı bir plan yapabilir ve Fethiye otelleri seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.