Arnavutköy Sosyal Tesisleri
Arnavutköy Sosyal Tesisleri

Bugünkü rotamız Arnavutköy Sosyal Tesisleri.Tarihi dokusu yanı sıra birbirinden güzel tatları ile bizim kalbimizi kazanan bu tesisi sizlere detaylıca anlatmaya çalıştık. Arnavutköy Sosyal Tesislerine nasıl gidilir?, kahvaltı, zengin menüsü ve fiyat bilgileri gibi bir çok bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Arnavutköy Sosyal Tesisleri Hakkında Genel Bilgiler

Bu tesis hakkında bilgi vermeye başlamadan önce İstanbul‘un en güzel semtlerinden biri olan Arnavutköy’den bahsetmekte fayda var. Tarihi çok eskilere dayanan Arnavutköy pek çok mesire alanı yanı sıra tarihi yalıları, daracık sokakları ve eşsiz boğaz manzarası ile daime canlı bir semt.

Arnavutköy sosyal tesisine geldiğiniz de ilk olarak sizi eşsiz boğaz manzarası karşılıyor olacak. İster kahvaltı ister öğle yemeği isterseniz de sadece kahve içmek için gelin eşsiz boğaz manzarasına hayran olacağınızdan eminim. Böylesine özel ve güzel bir şehirde yaşadığımız için çok şanslı olduğumuzu düşünenlerdenim. Boğazın eşsiz manzarası ve denizin sakinliği sizi stresten uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapıyor. Kesinlikle başarılı olduğunu da söylemeliyim.

Manzara ile büyülendikten sonra bizleri nasıl bir yer bekliyor gelin birlikte göz atalım. Tesis bahçe kafeteryası ve Restoran bölümü olarak iki bölümden oluşuyor. 340 kişilik toplam bir kapasiteye sahip. Oldukça geniş ve ferah ortama sahip tesise aileniz, arkadaşlarınız veya sevgiliniz ile gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.

Arnavutköy Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları
Arnavutköy Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları

Arnavutköy Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları

Oldukça zengin bir menüye sahip. Kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltı seçenekleri mevcut. Her ikisinde de çay sınırsız. Menüye bakarken karar vermekte oldukça zorlanacağınıza emin olabilirsiniz. Alternatif oldukça fazla. Elma dilim patates, paçanga böreği, kızarmış hellim peyniri, kalem böreği, menemen, sucuklu ve pastırmalı yumurta. Liste böyle uzayıp gidiyor. Tercihiniz ne olursa olsun memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz. Biz en çok kızarmış ekmeği sevdik.

Hafta içi 12:00 Hafta sonu da 13:00’e kadar kahvaltı servisi yapıldığını da hatırlatalım.

Unutmadan merak edenler için hemen söyleyelim; Kahvaltı tabağı 20, Serpme kahvaltı ise 35 Lira. Omlet ve Yumurta çeşitleri 6 ile 8 lira arasında değişmekte. Patates, paçanga böreği ve salata ise 5 Lira.

Arnavutköy Sosyal Tesisi Menü

Akşam yemeği için fırsatımız olmadı ama bu konuda garsonlardan bilgi aldık. Buranın en çok tüketilen ürünleri Kremalı Ispanak, Arnavutköy Levrek Sarma ve Rezeneli Antrkotmuş.  Biraz daha detay isteyenler için; balık tutkunları için çeşitli baharatlarla marine edilerek fırınlandıktan sonra kremalı ıspanak ve özel sosu ile servis edilen Arnavutköy Levrek Sarma, kırmızı et düşkünleri içinse ızgarada pişirilerek sote sebzeler ve kızarmış ekmek eşliğinde sunulan Rezeneli Antrikot, tesisin spesiyalleri diyerek açıklayabiliriz.

Arnavutköy Sosyal Tesisi Yemek Fiyatları

Fiyatlar her keseye uygun şekilde olduğu için ortalama iki kişi 60 liraya kahvaltı yapabilir. Tabi tıka basa doyacağınızı ve açık havanın iştahınızı arttıracağını düşünerek fiyatı biraz yüksek tuttum. Birkaç çeşidin fiyatını yazarsak sanırım kafanızda bir fikir oluşacaktır.

Izgara çeşitlerinde en uygun fiyat 12 Lira ile Köfte Izgara. En yüksek fiyat ise Beğendili Julyen Bonfile 28 Lira.

Balık çeşitleri mevsime göre değişmekle birlikte ortalama 17 ile 25 Lira , Zeytinyağlılar ise 8 ile 10 Lira arasında değişmekte.

Arnavutköy Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Arnavutköy Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Arnavutköy Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 72 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 444 10 34

Ulaşım: Araç ile ulaşımın en kolay yolu Bebek sahil yolu güzergahını kullanmak. Sahil yolu boyunca devam edin. Arnavutköy sahilini geçtikten sonra Arnavutköy Polis Merkezi tabelasından sola girip yolu takip edin. Tam polis merkezinin karşısında bulunan tesise ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile ulaşım da oldukça kolaydır. Merkezi yerlerden çok sayıda otobüs bu güzergaha gelmektedir. Arnavukköy Sosyal Tesislerine; 22 – 22RE – 25E – 40 – 40T – 42T – 59C Hat numaralı toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Ve son olarak İstanbul’da bulunan diğer bütün sosyal tesislere göz atmak isterseniz İstanbul’daki Sosyal Tesisler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atmanızı öneririm. Başka bir gezide görüşmek üzere kendinize iyi bakın. :)