Ana sayfa Genel

Avrupa Vatandaşı Nasıl Olunur?

Avrupa vatandaşlığı olmak için en güvenli seçenek yatırım yoluyla gerçekleştirilen Portekiz Golden Visa programıdır. Avrupa Vatandaşlığına başvurabilmek için Portekiz’den minimum 280.000 Euro’luk bir gayrimenkul yatırımı yapmanız veya 350.000 Euro değerinde Yatırım Fonu almanız gerekmektedir.

Golden Visa ile Portekiz pasaportuna sahip olmak demek, Avrupa vatandaşı olmak demektir. Böylece Birliğin 28 ülkesinde serbest dolaşabilir ve yaşayabilirsiniz.

 1. Avrupa Vatandaşlık Şartları

Genel olarak asgari şartlar: Portekiz’de beş yıllık Golden Visa süresince yılda sadece 7 gün bulunmanız, beş yılın sonunda A2 seviyesinde Portekizce sınavını geçmeniz ve Portekiz vatandaşlığı başvurunuzu yapmanızdır.

 1. Avrupa Vatandaşlığı Veren Ülkeler

Malta, İspanya, Yunanistan ve Portekiz.  Portekiz Golden Visa programında beş yıl boyunca yılda sadece 7 gün kalma şartıyla Türkiye’deki aile ve çalışma düzeninizi bozmanız gerekmez. Bu yüzden Portekiz vatandaşlık alma konusunda Avrupa’da en popüler ülkedir.

 1. Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Alınır mı?

Evet, yatırım yoluyla sahip olunacak en iyi AB vatandaşlığı Portekiz’indir. Sunduğu fırsatlar açısından Avrupa’nın en popüler ülkelerinden biridir. Yatırım yoluyla Portekiz vatandaşlığı uygulaması Kasım 2012’de başlamıştır. Ekonomik yaşam şartları, dünyanın en güvenli üçüncü ülkesi olması, yükselen gayrimenkul piyasasına sahip olması, mükemmel altyapısı ve kaliteli eğitim fırsatlarına kadar, Portekiz pasaportu size ve ailenize çok iyi gelecek.

 1. Portekiz Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Portekiz Vatandaşlığı için iki farklı yatırım seçeneği vardır. Birincisi minimum 280.000 Euro ile gayrimenkul alımı veya net 350.000 Euro ile yatırım fonu alımı.  Portekiz, kilometrelerce kıyı şeridi, muhteşem yemekleri, TL gelirle bile karşılaştırıldığında uygun yaşam maliyetleri ve Avrupa’nın diğer ülkelerine göre cazip emlak piyasası ile TC vatandaşlarımızın radarına girmeyi başarmıştır. Yatırım ile vatandaşlık düşünüyorsanız, Avrupa Birliği ülkesi olan Portekiz vatandaşlığına ailece sadece beş yıl içinde sahip olabilirsiniz.

 1. Portekiz Golden Visa Başvurusu

Portekiz’den gayrimenkul satın alarak veya yatırım fonu alarak ailece Avrupa vatandaşlığına başvurabilirsiniz.

Genel olarak Portekiz’de gayrimenkul yatırımları, doğru lokasyondan ve lokal fiyatlardan almak şartıyla Euro cinsinden mükemmel bir değer artış potansiyeli sunar. Türkiye’deki birikimlerinizle Avrupa’da da yatırım yaparak varlıklarınızı akıllıca koruyabilir ve yatırımlarınızı çeşitlendirmiş olursunuz. Portekiz emlak piyasasında fiyatlar son 30 yılda yıllık ortalama yüzde 3,7 büyüme yaşadı. Bu gerçeklik Golden Visa piyasasında şişirilmiş fiyatlardan değil de lokal fiyatlardan alım yapan yatırımcılara mükemmel bir fırsat sunuyor.

 1. Portekiz Vatandaşlık Şartları

Portekiz vatandaşlığı nasıl alınır? Portekiz vatandaşlığı minimum 280.000 Euro’luk gayrimenkul alımı veya net 350.000 Euro’luk fon yatırımı yaparak alınabilir.

Yatırım yoluyla Portekiz vatandaşı olmak diğer Avrupa ülkelerinin vatandaşlık uygulamaları ile karşılaştırıldığında oldukça kolay ve hızlıdır. Yatırım yoluyla Portekiz vatandaşlığı için tüm aile fertlerini de programa dâhil edebilirsiniz.

 1. Portekiz Golden Visa Programı

Portekiz Golden Visa programı ile Avrupa Birliği vatandaşı olmanın birçok faydası vardır. Avrupa vatandaşlığı, size ve ailenize herhangi bir AB ülkesinde çalışma hakkı, uluslararası serbest hareketlilik ve fırsat özgürlüğü sağlar.

Portekiz Golden Visa ile ailece yapabilecekleriniz:

 • Avrupa Birliği’nin 28 ülkesinde çalışma ve oturma
 • Avrupa’da kaliteli yüksek öğrenim ve çocuklarınıza zengin burs seçenekleri
 • AB yasalarının korumasıyla hayalinizdeki işinizi büyütme imkânı
 • Ücretsiz sağlık bakım hakkı
 • Avrupa pasaportu, kriz zamanlarında size ve ailenize B planı
 • Aldığınız mülkü kiraya vererek Euro kira geliri
 • 153 ülkeye vizesiz seyahat hakkı
 • Avrupa Birliği pasaportu gelecek nesillere aktarımı

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Alınır mı?

Evet, yatırım yoluyla vatandaşlık sunan en popüler ülke Portekiz’dir.  Altın Vize uygulaması pek çok ülkede mevcuttur, ancak şartları en uygun olan ülke Portekiz’dir. Portekiz’de emlak fiyatları AB ülkelerinden daha uygundur.  Avrupa’da yaşam kalitesi en uygun ülke Portekiz’dir. Portekiz çifte vatandaşlık hakkı tanır, TC vatandaşlığından çıkılmasına gerek yoktur.

Uluslararası kabul görmüş üniversiteleri ile Portekiz, Avrupa’nın en iyi iklimlerden birine sahip olmasıyla dünyanın en popüler vatandaşlık programına sahiptir.

Portekiz Vatandaşı Olmanın Avantajları

Gerek ekonomik, gerekse sosyal alanlarda Avrupa’nın sahip olduğu avantajlar nedeniyle TC vatandaşı anne-babalar çocuklarının geleceklerine dair iyi bir yatırım yapabilmek amacıyla Portekiz Golden Visa programını tercih etmektedir.

Portekiz vatandaşı olmanın başlıca avantajları: Avrupa’da ayrıcalıklı eğitim, kariyer ve seyahat fırsatlarından faydalanmak olarak sıralanabilir.  Her anne baba çocuklarının kendi geleceklerini şekillendirebilmesi için daha fazla imkân ve seçeneğe sahip olmasını ister. Türk vatandaşları, Portekiz Golden Visa’ya sahip olduktan 5 yıl sonra Portekiz vatandaşlığını alarak Türkiye ve Portekiz’in çifte vatandaşlık imkânlarından faydalanma ayrıcalığına sahip oluyorlar.

Portekiz Vatandaşlığı Avantajları : Golden Visa kartına sahip olduktan beş yıl sonra ailece Portekiz vatandaşlığına başvurabilecek veya Portekiz’de doğan çocuklarınız doğrudan Portekiz vatandaşı olabilecektir. Portekiz pasaportu ile çocuklarınız Avrupa’da dünyanın en iyi okulları arasında gösterilen kurumlarda eğitim imkânlarından faydalanabilecektir. Ayrıca ailece dünyanın neredeyse tüm ülkelerine vizesiz bir şekilde özgürce seyahat edilebilecektir. Bunun yanı sıra Portekiz vatandaşlığını aldıktan sonra siz ve çocuklarınız AB vatandaşı olarak dilediğiniz Avrupa Birliği ülkesinde çalışabilir, ticaret yapabilir ve mülk edinebilirsiniz.

Portekiz’de gayrimenkul yatırımı, güçlü ve derinlemesine bilgi gerektiren bir konudur. Portekiz emlak piyasasının gerçekliğiyle yatırım seçeneklerini analiz edebilmek elzemdir.

Bu nedenle, Euporto, Portekiz’de ofis, dükkân ve işyeri gibi ticari yatırım alanında onlarca yıllık deneyimi ve Portekiz lokal bilgi birikimi, Golden Visa yatırımcılarının sağlıklı karar verebilmelerine katkı sağlar. Örneğin Portekiz’de %7’nin üzerinde getiri sunan ticari yatırım seçenekleri mevcuttur.

Portekiz’de ticari yatırım hizmetlerimiz şunları içerir:

Golden Visa Portekiz kapsamında yatırımcılara bire bir destek;

Lizbon, Porto ve Algarve ticari emlak piyasa analizi;

Portekiz’de ticari gayrimenkul danışmanlığı;

Planlama ve strateji.

Portekiz Golden Visa Uzmanı: EUPorto

Avrupa’da 20 yılı aşkın tecrübe ve yatırımla Portekiz vatandaşlığı alanında uzman dinamik kadrosuyla birlikte Golden Visa danışmanlık hizmetleri vermektedir.

BUTİK YAKLAŞIM

Önceliğimiz Golden Vize yatırımcılarının beklentilerini doğru şekilde analiz ederek, ihtiyaçlarına en uygun seçenekleri sunmak ve en güvenli şekilde karşılık verebilmektir. Aynı zamanda Portekiz’de gerek gayrimenkul gerek Portekiz Yatırım fonu alanında gelişmeleri ve değişiklikleri yakından takip ederek, yatırımcıları ile birebir temas halinde ilerler.

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) kapsamında en verimli Portekiz Yatırım Fonu ve Gayrimenkul yatırım seçenekleri için Euporto danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram ve Facebook sayfasından euportocom’u takip edebilirsiniz.