Yedigöller Milli Parkı / Bolu


yedigoller-11

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller, Bolu iline bağlıdır. Fotoğrafçılar için eşsiz güzelliklere sahip olan Yedigöller, kuzeyden güneye doğru  sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur.  Bu göllerin isimleri:  Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’dür.

 

Yedigöller nasıl bir yer?

Sessiz ve sakin bir tabiatı olan Yedigöller, şehir yaşamının yorucu ve bunaltıcı etkisinden kaçmak isteyenler için oldukça ideal bir yerdir. Çok farklı manzaralara sahiptir. Trekking yapmak isteyenler için farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları mevcuttur.

Göllerin çevresi; kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, dişbudak, karaağaç, ıhlamur gibi geniş yapraklı ağaçlarla ve karaçam, sarıçam, köknar gibi iğne yapraklı ağaçlarla kaplı. Türkiye’nin en güzel orman alanlarından birisidir. Özellikle sonbahar günlerinde sarıdan kızıl tonlara kadar her türlü renge bürünen kayınlar ve diğer geniş yapraklı ağaçlar seyrine doyum olmayan görüntüleri özellikle fotoğraf meraklıları için güzel kareler sunuyor.

DipNot: İçerisinde ve yakınlarında market ve konaklama yerleri bulunmamaktadır. Burada uzun zaman geçirmek isteyenler genelde kamp kurmaktadır.

 

Yedigöller Gezimizden En Güzel Kareler

Yedigöllere gitmeden önce gezi videomuzu izlemeyi unutmayın. :)

DipNot: Yeni videoları takip etmek için Youtube kanalımıza abone olabilirsiniz.

 

Yedigöller Gidiş Fiyatları Nelerdir?:

Otobüsle iki kişi gittiğinizi varsayarak konuşuyorum 220Tl. gidiş geliş + 150Tl. yeme-içme toplam size: 370Tl. gibi bir ücrete tabi olur.

Ama size tavsiyem Turla gitmeniz turlarda kişi başı 150 ücret karşılığında her şey dahil hizmet veriyorlar. Ve heryeri gezdirerek karış karış anlatıyorlar, seçim sizin.

 

Yedigöller Milli Parkı Giriş Ücreti

Güncelleme Tarihi: 29.08.2016

Yedigöller giriş ücreti: Otomobil 12 TL. – Otobüs ile: 45 TL. arasında değişmektedir. Yedigöller girişinde araç için park yerleri mevcuttur.

 

İstanbul Yedigöller Arası Kaç km? Kaç Saat Sürer;

İstanbul Yedigöller arası mesafe yaklaşık olarak 310 km olup, yolların uygunsuzluğu yüzünden 4-5 saat kadar sürebilir.

 

Yedigöller Nerede, Nasıl Gidilir?

yedigoller-yerlesim

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü
Telefon: 0312 212 56 04
Adres: Yedigöller – Bolu

Nasıl Gidilir?: Otoban’dan Bolu sapağından çıkın. Sonra zaten Yedigöller tabelasını göreceksiniz ve o yolu takip edeceksiniz. Bolu’dan sonra 42 km! ya da Mengen tarafından 53 kilometre.

Yedigöllere ulaşım için güzergah: “Ankara-İstanbul karayolunun 152. km.’sindeki Yeniçağ yol ayrımından dönülmesi gerekir.”  İstanbul-Ankara otoyolundan, Bolu-Yeniçağ çıkışından ayrıldıktan sonra Bolu-Gerede yoluna girip  19. km.’deki  Yedigöller tabelasını  görünce dönülmelidir. Bundan sonrası stabilize toprak yoldur.

Kışın Bolu-Yedigöller yolu kar yüzünden kapalı olduğundan dolayı  ulaşım sadece Yeniçağa-Mengen-Yazıcık üzerinden yapılmaktadır.

Yedigöller Milli Parkı Resimleri

 

Yedigöller Milli Parkı Krokisi:

Yorumlar

Cevap bırakın

20 Yorumlar Açık "Yedigöller Milli Parkı / Bolu"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Mehtap
Ziyaretçi

Merhaba düğün çekimi için arabayla geldiğimizde giriş ücreti ne kadar Olur?

Tuğba
Ziyaretçi

Çok başarılı bir yazı tebrik ederim

Levent
Ziyaretçi

Berbat bir durum su an var.mangal semaver ve tup bile yasak.Cekjrdek citletmeye gidilir artık.bu uygulamayı yapana tukuriyim

wpDiscuz