Fethiye Saklıkent ve Tlos üçgenin son uğrak noktası olan Yaka Köyü’nde faaliyet gösteren Şelale Yaka Park Restaurant’ta bulunan ve dağdan gelen doğal kaynak suyunun doldurduğu buz gibi suda 15 dakika durana yemek ve içecek bedava. :)
Yaka Köyü’nde uzun yıllardan buyana hizmet veren ve yerli ve yabancı tatilcilerinin adeta uğrak yeri haline gelen Yaka Köyü Şelale Yakapark Restaurant’ın bahçesinde bulunan ve dağdan gelen doğal kaynak suyunun doldurduğu buz gibi su dolu havuza müşteriler serinlemek için giriyorlar.

Ancak şöyle bir şey var ki; suyun oldukça soğuk olmasından dolayı turistlerin ve vatandaşların havuza girmeleri ile çıkmaları bir oluyor. Olay böyle olunca da durumu farklılaştırmak isteyen işletme yetkilileri havuza giren vatandaşlar arasında yarışma yaparak buz gibi su ile dolu olan havuzda 5 dakika kalana içecek, 10 dakika kalana gözleme ve ayran, 15 dakika kalana yemek ve içecek, 30 dakika kalana ise gün boyu yeme içmeyi ücretsiz veriyor. Özellikle tatil için Fethiye’ye gelen ve Fethiye’de her gün düzenlenen Jeep Safari turlarına katılarak Fethiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerinin bulunduğu yerleri gezen tatilcilerin uğrak yeri haline gelmiş burası, olay böyle olunca da bizimde tanıtım alanlarımızda yerini alıyor.

Şelale Yaka Park Restaurant’da Ne Yenir?

Şelale Yaka Park’ta yöresel yemeklerden her türlüsü ikram edilir veya her gün sunulan açık büfe çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.  Yöresel yemeklerden biri de saç böreği ve saç ekmeğidir.

Açık Büfe: 10-15Tl. — Ana Yemekler: 10 – 25Tl. Arasında değişmektedir.

Şelale Yaka Park Restaurant Resimleri

Şelale Yaka Park Restaurant Nerede? ve  Nasıl Gidilir?

Açık Adres: Yaka Köyü Fethiye Muğla

Telefon: 0532 485 76 90

Şelale Yaka Park Fethiye’ye 40 km, en yakın yerleşim birimi olan ve yol üzeri belde Kemer’e 15 km ve Likya tarihini yansıtan Tlos antik kente ise sadece 2 km’dir. Aşağıdaki kroki ile Şelale Yaka Parka çok kolay bir şekilde ulaşabilsiniz. Konum için tıklayın.

Yer AdıUzaklık
Fethiye40 km
Ölüdeniz45 km
Göcek70 km
Dalyan100 km
Patara50 km
Kaş90 km
Kalkan80 km
Dalaman80 km
Saklıkent15 km
Marmaris125 km
Bodrum290 km