2014 ‘e saatler kala Kimimiz yurtdışını tercih ettik yeni yılı karşılamak için, kimimiz otelleri, mekanları… Yılbaşı hediyeleri alındı, kutlamalarda giyilecek kıyafetler hazırlandı, artık çoğumuz için her şey tamamlanıp sadece yılbaşı gecesini beklemek kaldı.

Eğer 2014 yılını evinizde karşılamaya karar verip, bir yandan da doyasıya bir eğlencenin ortasında olmayı düşlüyorsanız, sizler için hazırladığımız yılbaşı sokak eğlencelerine göz atabilirsiniz. Katılacağınız yılbaşı sokak partileri hem çok masrafsız olacak hem de ne giyinsem, saçımı nasıl yapsam derdinden kurtulup olduğunuz gibi karşılayacaksınız. :) İşte 6 büyük ilimizde yılbaşı kutlamaları.

İstanbul:
1) İstanbul’un hemen hemen bütün büyük meydanlarında yılbaşı kutlamaları oluyor. Her semt kendi meydanlarını süslüyor. Ancak yılbaşının en hareketli ve en coşkulu kutlanan yeri Nişantaşı… Günler öncesinden süslenen sokaklar gören herkesi yeni yıla hazırlamaya başlıyor. 31 Aralık gecesi saat 12’ye yaklaştığında eğlencenin doruklarına ulaşılıyor ve 10’dan geriye sayımlarda havai fişek gösterileriyle birlikte yeni yıl karşılanıyor Nişantaşı yılbaşı sokak eğlencesinde. Yeni yılda İstanbul’daysanız eğer, Nişantaşı yılbaşı sokak eğlencesine katılabilirsiniz.
2) Şehrin bir diğer yılbaşı etkinliği yapan semti ise Beyoğlu-Taksim Meydanı… İstiklal Caddesi’nin baştan sona kalabalıklaştığı yılbaşı kutlamalarında kendinize yer ayırabilirsiniz. Fakat Taksim’de nefes alınamayacak kadar büyük bir kalabalık olduğu için eğlenceniz sıkıcı dakikalara dönüşebilir. Yine de Taksim Meydanı yerine ya Nişantaşı’nda ya da Bağdat Caddesi’nde olmanızı tavsiye ederim.
3) Bağdat Caddesi de en renkli haliyle yeni yıl heyecanını büyük bir coşkuyla karşılayan noktalardan.

Ankara:
4) Yılbaşını büyük bir kalabalıkla karşılayan Ankara’da olacaksanız eğer, Bahçelievler’de yer alan 7. Cadde’de yeni yılı karşılayabilirsiniz.
5) Ya da havai fişek gösterileriyle ünlü olan Kızılay Meydanı‘da tercihleriniz arasında olabilir.
6) Daha rahat ve daha az bir kalabalıkta bulunmak istiyorsanız Filistin Caddesi’ni tercih edebilirsiniz. Bu nokta da cazip bir yılbaşı kutlaması için ideal.
7) Son zamanlarda Kızılay Meydanı’nın çok fazla kalabalıklaşmış olması, yeni yıl kutlamalarını Kuğulu Park’a kaydırmış durumda. Eğer daha önce bahsettiğim yerlerde geçirdiyseniz yılbaşını, o halde bu sene Ankara kutlamalarının yeni gözde mekanı olan Kuğulu Park’a giderek farklı ve yeni bir atmosferin içinde yılbaşını karşılayabilirsiniz.

İzmir:
8) İzmir’deki yılbaşı sokak partilerinin düzenlendiği birçok nokta var ve bu noktaların başında Cumhuriyet Meydanı geliyor. Yeni yıl kutlamaları için ilk tercih edilen Cumhuriyet Meydanı’nda ünlü sanatçılar, solistler ve DJ’ler teker teker sahneye çıkıp yeni yıl partisini hareketli hale getiriyor.
9) Diğer taraftan Alaçatı’nın dar sokakları da yeni yıl heyecanını yaşayanlarla doluyor. Alaçatı Yılbaşı Sokak Eğlencesi her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlamalara son hız devam ediyor. Alaçatı yılbaşı sokak eğlencesini kesinlikle kaçırmamalısınız… :)

Antalya:
Yılbaşı kutlamalarının en renkli sahnelerine şahit olan Antalya, gerek meydanlarında gerekse denizinde yeni yılı karşılıyor. 2014’ü Antalya’da karşılayacak olanlar yılbaşını Cumhuriyet Meydanı’nda kutlayabilir.
10) Cumhuriyet Meydanı’nda her yeni yılda kar yağdırılıyor. Bu durum yeni yıl kutlamalarını daha eğlenceli hale getiriyor.
11) Şehrin bir diğer yılbaşı sokak eğlencesi ise Lara’da… Sokakların ve caddelerin aydınlatıldığı Lara’da uzun ve bir o kadar eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz.

Muğla:
12) Bodrum Merkez’de kutlanacak, sabahın erken saatlerine kadar sürecek olan yılbaşı sokak partisine katılmak tercihleriniz arasında olabilir. Bodrum yılbaşı sokak partisinde keyifli, coşkulu ve bol eğlenceli bir şekilde yeni yıla merhaba diyebilirsiniz. Eğer 31 Aralık 2013’te Bodrum’da olacaksanız sakın evde oturayım demeyin. Partiye katılıp, büyük bir kalabalık grupla havai fişeklerin size eşlik edeceği saatler geçirin.

Bursa:
13) Uludağ’daki partiler diğer bölgelere göre biraz daha masraflı. Çünkü partilere giriş ücreti alınıyor. Yine de büyük bir kar manzarası eşliğinde yeni yılı karşılamak için değer. En azından evde oturmak yerine Uludağ’da düzenlenen partilerde sabahın ilk ışıklarına dek eğlenebilirsiniz. Öğrenciler için farklı bir alternatif var Bursa’da.
14) Eğer öğrenciyseniz Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde verilen konserlerle doyasıya eğlenebilirsiniz. Bu yılbaşında Zakkum grubunun coşturacağı partide DJ performansları da sizleri bekliyor. Dostlarınızla birlikte uzun soluklu bir eğlenceye dahil olup, 2014’e merhaba diyin.

Evde yada dışarıda nerede kutlarsanız kutlayın size tavsiyemiz eğlencenin ve içkinin dozunu kaçırmayın.  Unutmayın, yeni yıla nasıl girerseniz tüm yılınız öyle geçer. :) Herkese güzel bir yıl dileriz…

[nggallery id=118]