Bakırköy Botanik Park, Bakırköy Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve 96 bin metrekarelik bir alana inşa edilen Bakırköy Botanik Parkı,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 2013 yılının ilk yarısında açılışı yapılmıştır.

 

Bakırköy Botanik Park Gölet

İçerisinde; 11 adet Tematik bahçe, Atatürk ve çocuk temalı heykeller, çocuk oyun alanları, 50 metre yüksekliğinde bayrak direği, ekolojik yaşamı teşvik etmek ve botanik parkın enerji ihtiyacının bir kısmını karşılamak amacıyla yerleştirilmiş 3 adet rüzgar türbini, sosyal tesis, 8 metre yüksekten çağlayan ve içinde 5 adet pegasus atı bulunan kaskatlı havuz, 11.50 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek çocuk oyun kuleleri, manzara seyir terasları ve otoparkı bulunmaktadır. Eğer İstanbul içindeyseniz vakit kaybetmeden gitmenizi şiddetle öneririz.

Park İçindeki Gölet; biyolojik arıtma ile yapılmış ve doğal kaynak suyu ile oluşturulmuş. Kuğu, ördek ve su kaplumbağalarının yanı sıra çeşitli bir çok balıklar için de yaşam alanı olan gölette, üç adet yüzer iskele bulunuyor.

Çocuklar İçin Oyun Alanları; Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 11 metre uzunluğunda iki oyun kulesi, ip köprüleri, kaydıraklar ve bir çok oyun aktivitesi bulunmakta. Ayrıca çocukların yaratıcılığını geliştirmesi için ufak bir kum parkı da yapılmış, çocuklarınızı buraya getirirken birer kova ve kürek almayı da unutmayın. :) Ayrıca Çocuklar için hareket eden 5 adet Dinozor teması da yer almakta.

Ziyaret saati: 07.00 – 23.00 Arasındadır. Ve Giriş Ücretsizdir. Ve özel otopark alanı vardır, bu da ücretsizdir.

Bakırköy Botanik Park Resimleri

Bakırköy Botanik Park Video

Bakırköy Botanik Park Nerede Nasıl Gidilir?

Araç İle: İstanbul Anadolu yakası tarafından gelecekseniz İncirli yol ayrımında bakırköy istikametine girin ve incirli yoluna devam etmeden 5e ters yönden tekrar girin böylece Bakırköy Botanik Parkı karşınıza almış olacaksınız.

Avcılar yakasından geliyorsanız yenibosnadan sonra yan yolları takip edin Bakırköy tabelalarını göreceksiniz yolunu bozmadan devam edin e5 üzerindeki devası büyüklüğünde olan Bakırköy botanik park yazısı mutlaka göreceksinizdir.

Toplu Taşıma araçları ile: Toplu taşıma araçlarıyla yada Metrobüsle gelmeyi düşünüyorsanız İncili durağında inin, üst yoldan karşıya geçip biraz yürüdüğünüzde karşınıza çıkacaktır. Konum için tıklayın.