İstanbul. Bir zamanlar taşı toprağı altın olan kent. Şimdilerde ise kalabalığın, stresin vs. vs. pek çok eksinin başkenti olan şehir. Bunca kalabalığın arasında sıkılıp biraz eğlenmeye fırsat kollayanlardansanız gelin İstanbul’da Eğlence İmkanlarına bir göz atalım.

1.Lunapark

Çoğumuzun çocukluk hatırası vardır Lunaparklar’la. Çocukluk eğlencesiymiş gibi dursa da gittiğimizde çocuklardan önce atıldığımız yerdir aslında. Pek çoğumuzun ilk tercihinin Çarpışan Arabalar olduğuna eminim. Bu hafta sonu eğlence planlarınıza eklemek isterseniz Lunaparklar hakkında detaylı bilgilere göz atabilirsiniz.

2.Korku Evleri (Odadan Kaçış)

İstanbul’un trafiği, kalabalığı, her an başınıza bir şey gelebileceği stresi sizi yeterince korkutmuyorsa gelin sizi son zamanların moda eğlencesi Korku evlerine alalım. Bizim tercihimiz Trump Tower Escapist. 6 farklı oda seçeneği ile korku severleri bekleyen Escapist, hem eğlenmenizi hem de korkmanızı fazlasıyla sağlayacaktır.

3.Boğaz Turu ile Kıtalar Arası Yolculuk

Bu lüks dünyanın başka hiçbir ülkesinde yok. Çayınızı aldığınızda Avrupa’da, bitirdiğinizde Asya’da oluyorsunuz. Masmavi boğaz sularında Vapur süzülürken sizlerde boğazın incilerini seyre dalıyorsunuz. Bir bakmışsınız karşınızda buram buram tarih kokan Haydarpaşa Garı, bir bakmışsınız zamanın en güzel Lisesi Kuleli Askerî Lisesi.

4.Safari

İstanbul'da Atv ile safari yapılacak yerler

Hem doğa ile iç içe hem adrenalin dolu bir tercih yapmak isteyenler için önerimiz Safari. Tek yapmanız gereken şey bu anın tadını çıkarmak. İstanbul’daki safari durakları yazımıza göz atarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

5.Piknik / Mangal

Artık bir Türk klasiği haline gelen hafta sonu piknik & mangal etkinliğimiz olmazsa olmazımız. Mangalcı başı önderliğinde toplanıp eğlenceli bir hafta sonu geçirmek isterseniz Piknik & Mangal Alanlarına göz atabilirsiniz.

6.Ada Keyfi

Yüzme, bisiklet ve fayton. Adaya gidelim denilince akla gelen ilk 3 şey. İstanbul’da yaşayıp adalara gitmeyen varsa ilk iş bu hafta sonu Vapur’a binip gitmeli. Böylesine güzel yerlere bu derece yakın olup görmeden bilmeden yaşamak büyük eksiklik. Yabancıların Prens Adaları diye adlandırdığı ( Büyükada – Heybeliada – Kınalıada ve Sedef Adası) Vapur ile 1 saat uzaklıkta.

7.Çarşı / Pazar Gezmesi

Bu madde daha çok kadın okurlarımızın dikkatini çekecektir. İstanbul’un pek çok sosyete pazarı ve halk pazarı oldukça meşhur. Hem alışveriş hem de tezgahlar arasında koşturmaca ile iyi bir spor aktivitesi olan Pazar gezmeleri bu yazımızda eksik olmasın istedik. İstanbul’un meşhur pazarları hakkında detaylı bilgi verdiğimiz makalemize bakarak kendinize bu hafta sonu gezebileceğiniz bir Pazar seçebilirsiniz.

8.Binicilik

Hafta sonu hem dinlenmek hem de eğlenmek isteyenlerin tercihi ata binmek. Doğa ile iç içe olup güzel vakit geçirmek isteyenler için hazırladığımız İstanbul’un n çok tercih edilen binicilik kulüpleri yazımıza göz atıp kendinize uygun bir binicilik kulübü seçebilirsiniz.