İzmir'de Çocuklu Ailelerin Mutlaka Gitmesi Gereken 4 Yer
İzmir'de Çocuklu Ailelerin Mutlaka Gitmesi Gereken 4 Yer

Çocukları ile kaliteli zaman geçirmek isteyen İzmirli aileler, sık sık doğal yaşam parklarına ve aquaparklarına akın ediyor. Çocukların bilgi birikimlerini arttıracak, farklı bilim dallarını göreceği mekanları önermek bizden, onları götürmek sizden olsun diye, İzmir’de Çocuklu Ailelerin Mutlaka Gitmesi Gereken 4 Yer listemizi hazırladık.

1.Uzay Kampı

İzmir Uzay Kampı, dünyanın üçüncü, Türkiye ve Asya’nın tek uzay kampı olan, çocukların hayal dünyasına büyük katkıları olacak bir yer. Gaziemir Esbaş’da bulunan Uzay Kampı’na okullardan en başarılı öğrenciler ücretsiz olarak alınabiliyor. Uzay dünyasını merak eden ve “ben astronot olacağım” diyen sevimli bıdıkların bırakmak istemeyeceği bir kamp olacak. 2017 yılı ara tatili için ailelere özel günlük uzay kampı turları düzenlemişler. Kişi başı 18$ olan bir günlük giriş için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor, unutmayınız.

2. Oyuncak Müzesi

İzmir'de Çocuklu Ailelerin Mutlaka Gitmesi Gereken 4 Yer
İzmir’de Çocuklu Ailelerin Mutlaka Gitmesi Gereken 4 Yer

İzmir Varyant’ta Dünyaca ünlü değerli seramik sanatçısı Ümran Baradan’ın  geri dönüşüm atıklarından( teneke, tahta, kağıt ve plastik)  oluşan oyuncakları sergilediği bir müze olan, Oyuncak müzesine giren çocuklar bir daha çıkmak istemiyor. Sunay Akın’ ın katkılarıyla 1850′ li yıllardan 1970′ lere kadar çeşitli malzemelerden yapılmış oyuncaklar da Oyuncak Müzesi’nde sergileniyor.

3. Key Araba Müzesi

Torbalı sanayi bölgesinde bir fabrika binasında yer alan Key Araba Müzesi’nde yüzyılların farklı tasarım arabalarını görmek mümkün. Erkek çocuklarının epey bir dikkatini çekecek olan Key Araba Müzesi’ne gitmeyi muhakkak listenize ekleyin. Araba, motorsiklet, oyuncak, araba koleksiyonlarını görebileceğiniz müzede çocuklar gibi sizler de harika vakit geçireceksiniz.

4.Sasalı Doğal Yaşam Parkı

İzmir'de Çocuklu Ailelerin Mutlaka Gitmesi Gereken 4 Yer
İzmir’de Çocuklu Ailelerin Mutlaka Gitmesi Gereken 4 Yer

Fuar’da bulunan hayvanat bahçesinin katkıları ile oluşturulan Sasalı Doğal Yaşam Parkı, Çiğli’de bulunuyor. 125’ten fazla hayvan çeşidi ile, çocuğunuza hayvan sevgisini aşılamak çok kolay olacak. Gölet, tropik alan, çocuk hayvanat bahçesi ve kafeteryaların bulunduğu Sasalı Doğal Yaşam Parkına İzmirliler epey ilgi gösteriyor. 425 bin metrekare üzerine kurulu olan Sasalı Doğal Yaşam Parkı, İzmir’de çocuklu ailelerin mutlaka gitmesi gereken 4 yer listemizin gözdesi. Sasalı Doğal Yaşam Parkı’na İzban kullanarak gidebilir, ya da özel aracınız ile Çiğli-Bornova otobanında devam ettiğinizde karşınıza tabelası gelecektir.