Yılın en sevilen zamanları hiç şüphesiz tatil yapılan zamanları. Biz de bu tatil zamanlarında size vakit kazandıracak 6 tatil tüyosu hazırladık. Şimdiden iyi tatiller ve bol eğlenceler.

1 – Valiz Toplama

Valiz toplama tatilin en sıkıcı yanı. Alsanız valize sığmaz almasanız aklınızda kalır. Bunun için bi çak püf nokta var.

Kıyafetlerinizi vakumlu poşetler ile paketleyebilirsiniz ya da rulo yaparak valize yerleştirebilirsiniz. Böylece hem daha derli toplu görünür hem de daha fazla eşyanızı yanınıza alabilirsiniz.

Cam şişede taşıyacağınız parfümleri rulo yaptığınız kıyaferlerin içerisine sararsanız kırılma riskini minimuma indirebilirsiniz.

Takı, kolye gibi aksesuarlarınızı da ilaç kutuları ile taşıyarak kaybolma riskinden kurtarabilirsiniz.

2 – Bolca Bilgi Edinin

Tatil için her zaman gittiğiniz yerden farklı bir yere gitmeyi düşünüyorsanız bolca bilgi edinin. Ne yenir?, nerede kalınır?, nasıl gidilir?, nereler gezilir? Kısacası aklınıza gelebilecek her soruyu bolca araştırıp bilgi edinin. Böylece hem gideceğiniz yerleri daha önceden öğrenebilir hem de kendiniz için gezi rotası çıkartabilirsiniz.

3 – Telefon Uygulamaların Önemini Atlamayın

Akıllı telefonlar için ofline ve online uygulamarın önemi her geçen gün daha da artmakta. Siz de bu uygulamalardan işinize yarayacakları telefonunuza indirmeyi unutmayın.

Sitemizin Uygulamasını AppStore ve Google Playdan İndirebilirsiniz.

4 – Unutmamanız Gerekenleri Önceden Not Alın

Yanınıza alacağınız önemli şeyleri ( Bilet – Kulaklık – Şarj Aleti vb. ) gibi önemli şeylerin bir listesini çıkarın. Bavula ekledikçe üstünü çizin ve böylece tatile eksiksiz gidin.

5 – Telefon – İnternet Kullanımı

Fotoğraf çekme her gezginin merakdır. Gittiği yerleri fotoğraflayıp saklama, anı olarka biriktirme hobisi olanlar bile var. Bu yüzden tatile çıkmadan önce hafızanızda yer açmayı asla unutmayın.

Eğer tatil için yurtdışını tercih edenlerdenseniz ilk yapmanız gereken işlem mobil veriyi kapatmak. Aksi taktirde şok geçirebileceğiniz faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yurt içinde tatil yapanlardansanız da mobil veriyi sürekli değil telefonu sadece elinize aldığınızda açmanızı ve bırakırkende kapatmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle hem paketiniz dolmaz hem de şarjınız daha uzun süre dayanır.

Şarj işi başlıbaşına bir sorun. Bu sorunu da ortadan kaldırmak için her daim yanınızda bir powerbank bulunurdurmanızı öneririz.

6 – Sırt Çantası Candır

Nereye giderseniz gidin. Otelden, pansiyondan, evden kısacası konakladığınız yerden çıkarken size yol boyu eşlik edecek bir sırt çantanız olmalı. Yedek kıyafetinden tutun da suyunuza kadar pek çok eşyanızı taşıyabilirsiniz. Yürüyüş yapacaksanız ayakkabı ve su, piknik yapacaksanız sofra bezi ve çatal bıçak yani her ne yapacaksanız yapın illa ki işinize yarar.

7 – Müze Kart Edinin

Gideceğiniz yerde müzeleri gezmeyi düşünüyorsanız kesinlikle müze kart edenin. Hem daha ucuz hem de Ülkemizde pek çok müze bu kart ile ücretsiz gezilebiliyor.

8 – Tatilde de Tasarruf Etmek Mümkün

Baştan uyaralım tasarruf ederken sağlığınızdan olmayın. Yani ucuz otel, ucuz ulaşım derken kendini çok yıpratmayın. Tatil için en güzel tasarruf yöntemi erken rezervasyon. Gideceğiniz yeri belirleyin erken rezervasyonu yaptırın sezon ortasında yaptıracağınız rezervasyondan yarı yarıya kar edin. Tasarruf için bir başka önerimiz de belli bir limitiniz olsun. Böylelikle gereksiz harcamalarınızın önüne geçersiniz. Özellikle hediyelik eşya adı altınta yüksek harcamaların önüne geçersiniz.