Güzel bir seyahate çıkmayı düşünüyorsunuz ve plan yapmaya karar verdiniz. Hayalinizdeki seyahatte nereye gitmek var ya da nereye gideceğinize karar veremediniz. Bu durumda bazı seyahat planlama web siteleri karar verme sürecinizde yardımcı olacaktır. Güzel bir seyahat planlamadan önce mutlaka göz atmanız gereken o siteler aşağıdaki gibidir.

1. Gezilmesi Gereken Yerler

Gezilmesi Gereken Yerler, seyahat planlamada kılavuz olan web siteleri arasındadır. Bu sitede Türkiyenin gezilecek her bölgesi hakkında öneri bulmak mümkündür. Marmaradan Doğu Anadoluya her şehirin gezilecek, mutlaka görülmesi gereken yerlerini takip edebilirsiniz.

Yaz ve kış tatilleri için ayrı ayrı aktivite yapabileceğiz mekanlar için de bir rehber niteliğindedir. Ayrıca Ege bölgesinin o eşsiz güzellikteki plajlarını keşfedebileceğiniz bir sitedir. Çoğu şehrin lezzetli yemek yerleri hakkındaki bilgileri de burada bulabilirsiniz.

Gezilmesi Gereken Yerler, Türkiye’nin en ünlü seyahat rehberlerinden biridir ve site, Türkiye ve dünya genelindeki turistik yerler hakkında ayrıntılı bilgi, seyahat önerileri ve kılavuzlar sunar.

Site, seyahat etmek isteyenler için konaklama seçenekleri, yeme-içme önerileri ve gezilecek yerlerin listeleri gibi pratik bilgileri de içerir ve kullanıcı dostu arayüzü ve kolay gezinilebilir menüleri sayesinde istediğiniz bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilmesi Gereken Yerler, seyahat planlarınızı oluşturmanıza yardımcı olan zengin bir kaynak ve sitedeki gezilecek yerlerin listeleri, popüler turistik yerler, tarihi ve doğal güzellikler hakkında ayrıntılı bilgi, fotoğraflar ve seyahat önerileri içerir.

Tatil planlarınızı yaparken Gezilmesi Gereken Yerler, size ilham veren ve yolculuğunuzu daha keyifli hale getiren bir seyahat rehberidir.

2. Gezimanya

Türkiye’nin en büyük seyahat rehberlerinden biri olan Gezimanya.com, dünya çapında popüler tatil yerleri hakkında ayrıntılı bilgiler sunar.

Gezimanya, sayfasında size yönelttiği “Rotanız neresi?” sorusu ile karşılar. Gezmek istediğiniz şehir ve ülke hakkında temel bilgileri verir. Seyahat etmek istediğiniz ülkeye hangi tarihlerde gitmenizin daha doğru olduğu ve nasıl gideceğiniz hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca Gezimanya üzerinden uçak bileti, otel konaklaması ve araç kiralama gibi planlamalarda da destek bulabilirsiniz. Seyahat eden kişilerin yazdığı gezi notlarını okuyabilir, merak ettiğiniz şehre ait gezi videolarını da yine bu site üzerinden izleyebilirsiniz.

3. KızlarSoruyor

KızlarSoruyor, sayfasında seyahat planlamak isteyenler için Tatil&Seyahat kategorisi bulunmaktadır. Tatil ve Seyahat kısmında deneyimlerini paylaşmış kullanıcıların tavsiyelerini dinlemek isteyebilirsiniz. Seyahat edeceğiniz şehirin güzellikleri hakkında bilgi sahibi olabilir. Nereye seyahat edeceğinize karar veremediğiniz durumlarda da diğer üyelere soru sorabilir ve fikir edinebilirsiniz. Kafanıza takılan sorunlar ya da merak ettiğiniz seyahat rotaları için de daha önce deneyimlemiş kişiler ile bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Seyahat planlarken  KızlarSoruyor Gezginlerinin sahip olduğu geziyor ve deniyor etiketlerine dikkat etmenizi öneriyoruz.

Bu platform, seyahat konusunda deneyimlerini paylaşmak isteyen kişiler tarafından hazırlanan birçok yazıya ev sahipliği yapar.

KızlarSoruyor’da, dünya genelindeki popüler turistik yerler, tatil noktaları , kültürel geziler, doğa harikaları ve daha birçok seyahat konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, site üzerindeki yorumlar ve öneriler, seyahat planlarınızı daha da zenginleştirmenize yardımcı olur.

Kizlarsoruyor.com, seyahat etmek isteyen kişiler için, dünya genelindeki farklı kültürleri, lezzetleri ve güzellikleri keşfetmelerine yardımcı olan bir rehber niteliğindedir. Seyahat konusunda öneriler ve bilgiler almak isteyen kadınlar için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir web sitesidir.

4. Atlas Dergisi

Atlas dergisi yurtiçi ve yurtdışı lokasyonlarda restoran, otel inceleme ve önerilerinde bulunur. Uzak Doğudan Balkanlara kadar geniş bir içerik yelpazesine sahiptir. Bunun yanı sıra İngiltere için her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz bir link olmasıyla da göz önüne çıkan bir seyahat sitesidir. Atlas Dergisi İstanbul’daki ebeveynler için hafta sonu ve tatillerde çocuklarınızla gezerken eğlenebileceğiniz öneriler de sunar.

5. Sanal Müze

Sanal müze, mutlaka görülmesi gereken yerleri sanal gezi ile farklı bir deneyim sunuyor. Müzeler, Milli Parklar, Kaleler, Tarihi mekanlar gibi bir çok öneri bulabileceğiniz bir sitedir. Tarihi yerler, müzeleri, gidip göremediğiniz yerleri 3 boyutlu olarak kolayca ulaşabilirsiniz.