Bir alt geçit düşünün, betonların arasından eğilmeden geçemeyeceğiniz bir alt geçit. Ve bu beldede turistlerin ve tatilcilerin uğrak yeri. Yerel halk duruma isyan ederken bir kısımda olaya gülerek tepki gösterdi.

Çanakkale Ayvacıkta 19-20 km. mesafedeki 9.500 nüfuslu Küçükkuyu Belediyesi’nden geçen Akgün Albayrak Caddesi üzerinde sık sık kazalar yaşanması sebebi ile Karayolları tarafından 3 yıl önce alt geçit yapıldı. Özellikle yaz aylarında tatilcilerin ve turistlerin gelmesiyle nüfusu daha da artan beldede yaşayanların sahile ulaşımını sağlayan alt geçidin tabanından zamanla su çıkması üzerine dolgu yapılmak zorunda kalınmış. Ama nedeni bilinmez dolgu yapılan alt geçidin yüksekliği 1.50 metreye kadar düştü. Toplam uzunluğu 35 mt. olan bu alt geçidi kullanmak zorunda kalanlar, yolun karşısına geçebilmek için eğilmek zorunda kalıyor.

Bir diğer dram ise alt geçide inen 20 basamaklı merdivenden ise sadece 1 kişi geçebiliyor. “Şaka mı bu?” dedirten alt geçidi uzun boyluların kullanması neredeyse imkansız. Alt geçici kullanamayan yada kullanmak istemeyen vatandaşlar can güvenliğini tehlikeye atarak ana yoldan geçmeye çalışıyor.

Belde sakinleri ve tatilciler bu durumun bir an önce düzeltilmesini yada bir üst geçidin yapılmasını istiyor. Bu durumdan dolayı belde halkı evlerini satmayı bile düşünüyor..

 

Kaynak: Cumhuriyet