Ana sayfa Genel

Helal Turizm Konaklama İslami Tatil Köyü

Tatil köyleri, günümüzde tatil konseptinin bir köy bir kasaba havasında yaşandığı yerdir. Tatil köyleri tamamen tatil ile iç içe olmak isteyenlerin ve konaklama tesisi içerisinde kalmak isteyen tatilcilerin bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Ancak günümüzde sadece yerli turistler değil yabancı turistlerde tatil köyü konseptini çok beğenmiş ve sıklıkla tercih etmektedir.

Çeşitli konseptlere uygun tatil köyleri ile Türkiye önemli bir turizm destinasyonu haline gelmiştir. Önemli bir varış yeri haline gelmesiyle beraber yabancı turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Yabancı turistlerin bu kadar fazla rağbet göstermesiyle onların kültürlerine hitap edecek ve onların bu tatil köylerini tercih etmesini sağlayacak çalışmalar ve gelişmeler yapılmaya başlanmıştır. Bu doğrultuda yerli turistlerin istekleri biraz göz ardı edilmiştir. Ancak bu durumdan şikâyetçi olan yerli turistleri dikkate alan işletmeciler İslami tatil köyü anlayışını ortaya çıkarmıştır.

İslami tatil köyü anlayışı muhafazakâr ve Müslüman bireyler için ideal olan ancak diğer dinlere mensup insanlarında konaklama yapabildiği bir tatil köyü anlayışıdır. İslami tatil köyü anlayışında bilinen en büyük yanlış sadece Müslüman bireylerin tatil yapabileceğidir. Bu durum tam aksine tatilseverlerin İslami kurallar çerçevesinde konaklama yapabileceği bir tatil köyüdür. Bu tatil köyünde kendinizi normal bir tatil köyünden daha huzurlu, daha rahat ve daha özel hissedersiniz.

Bugün sizlerle İslami tatil köyü anlayışının ne olduğunu, sunduğu hizmetleri ve avantajlarını detaylı bir şekilde açıklayacağız.

İslami Tatil Köyü Nedir?

İslami tatil köyü, İslam’ın gereklilikleriyle doğru orantılı bir şekilde kurallar konulmuş ve bu kurallar çerçevesinde gelişmeler yapılmış tatil köyüdür. İslami tatil köyünde kesinlikle alkol satışı olmamaktadır. Alkol İslam dini tarafından yasaklanmış ve haram kabul edilmiştir. Bu yüzden İslami tatil köylerinde kesinlikle alkol satışı ve alkol tüketimi yasaklanmıştır.

Ayrıca İslami tatil köyünde helal gıda anlayışı vardır. Helal gıda, dinimize uygun olacak şekilde gıdaların tüketilmesidir. Ayrıca dinimiz tarafından yasaklanmış olan domuz eti gibi ürünlerin ise kesinlikle yiyeceklerin arasında yer alamamasıdır. Helal gıda anlayışı sayesinde İslami tatil köyünde istediğinizi yiyip içebilirsiniz. İçeriğinde İslami değerlere aykırı bir şey olmadığını bilirsiniz. Diğer tatil köylerinden ayıran en önemli özellik budur.

Ayrıca İslami tatil köyünde kadın ve erkeklerin ayrı ayrı vakit geçirebilecekleri birçok aktivite de bulunmaktadır. Kadın ve erkeklerin ayrı olması hem daha rahat aktiviteleri gerçekleştirmeyi hem de mahremiyetlerini korumayı sağlamaktadır.

İslami Tatil Köyü’nün Avantajı Nedir?

İslami tatil köyünde konaklama yapmak, tatilcilere pek çok avantajı bir arada sunmaktadır. Gelin size bunlardan bahsedelim.

 • Öncelikle helal gıda anlayışının olması sayesinde yemekleri yerken tedirgin olmazsınız.
 • Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı girebilecekleri havuz bulunmaktadır. Kadın ve erkeklerin beraber havuza girmesi mahremiyet açısından pek doğru olarak karşılanmaz. Bu doğrultuda İslami tatil köyünde kadınlara ve erkeklere özel havuz bulunmaktadır. Ayrıca bu havuzlarda soyunma kabini ve duş bulunmaktadır. Ancak buraya bir not düşmek istiyoruz. Ailesi ile havuza girmek isteyen bireyler için ortak kullanım alanı olan havuzlarda mevcuttur.
 • Yine kadın ve erkeklerin ayrı ayrı güneşlenip aynı zamanda denize girebilecekleri plaj bulunmaktadır. Bu plajlarda ayrı duş ve soyunma odası imkânı bulunmaktadır.
 • Çocuklar için çok geniş ve farklı oyun alanları mevcuttur. Çocukların oyun alanlarında keyifli vakit geçirmesi ve ebeveynlerinde tatilin tadını çıkarması için bu çok önemlidir.
 • Alkol satışı ve tüketimi olmadığı için diğer tatil köylerine göre tatil yapılması fiyat açısından daha avantajlıdır.
 • Alkol satışının olduğu alan bulunmadığı için daha hijyenik bir tatil geçirirsiniz. Alkolün bulunduğu yerlerde sinek ve böcek çok yaygın olur, ayrıca sıcak altındaki alkol çok ağır bir koku yaratır.

İslami Tatil Köyü Olanakları Nedir?

İslami tatil köyünün sunduğu olanaklardan kısaca bahsedelim.

 • Erkek ve kadın ayrı havuz
 • Erkek ve kadın ayrı plaj
 • Aileler için ortak havuz
 • Çocuklar için geniş etkinlik alanı
 • Mangal alanı
 • Safari ve tekne turları
 • Helal kesim
 • Aile etkinlik alanı
 • Piknik alanı

Gördüğünüz üzere İslami tatil köyü birçok avantajı ile ön plana çıkarak tatilseverlerin gözdesi. Özellikle bu alanda verdiği hizmetlerle ön plana çıkan Zehra Tatil Köyü, hem sunduğu fırsatlar hem de huzurlu ortamı ile tatilseverlerin ilk durağı oluyor. Sizde İslami standartlara uygun konsepte sahip Zehra Tatil Köyü’nde tatil fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız erken rezervasyon dönemlerini kaçırmayın. Zehra Tatil Köyü Ölüdeniz ve Babadağ manzarası ile sizi bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.