Instagram'ın En Popüler Mekanları
Instagram'ın En Popüler Mekanları

Yediğini, içtiğini, gördüğü güzel bir objeyi, yaşadığı anı kısacası her şeyi Instagram ile paylaşanlara gelsin bu yazımız. Instagram’ın En Popüler Mekanlarını hiç üşenmedik sizler için araştırdık. Gittiğinizde fotoğraf çekip Instagram’a yüklemeden asla duramayacağınız mekanların bir listesini sizler için hazırladık. İşte son zamanlarda en çok paylaşımı yapılan, İnstagram’ın en popüler mekanları

Son yıllarda Instagram sadece fotoğraf paylaştığımız bir sosyal medya aracı olmaktan çıktı. Artık Instagram yaşadığımız anı paylaştığımız, mekan önerileri yaptığımız, gittiğimiz ülke ve şehirler hakkında bilgiler verdiğimiz, tasarımlarımızı paylaştığımız kısaca bizimle birlikte yaşayan ve büyüyen bir mekanizma haline geldi. Durum bu iken biz de sizin için güzel bir derleme hazırlayalım dedik ve işe en popüler Instagram mekanlarının listesini hazırlayarak başladık. İşte ‘tam Instagram’a atmalık’ diyebileceğiniz, bol ‘like’ alması bizden garanti olan fotojenik o mekanlar…

Instagram’ın En Popüler Mekanları: Beğeni ‘Like Garantili’

Tam bir kitap cenneti: Fil Books

Fil Books Karaköy
Fil Books Karaköy

Bu mekan tıka basa kitaplarla dolu rafları, orta yerindeki salıncakları, bir kez oturup hiç kalkmak istemeyeceğiniz su yeşili masa ve sandalyeleri ile Instagram’ın en ünlü mekanları arasında yer alıyor. Açıldığı günden itibaren kendinizi evinizde hissettiren o ambiyansı sayesinde Karaköy’ün en popüleri olmayı da hak ediyor.

Instagram'ın En Popüler Mekanları - Fil Karaköy
Instagram’ın En Popüler Mekanları – Fil Karaköy

Burada ister bir kahve alın için, ister bilgisayarınızı da alarak saatlerce çalışın, işlerinizi halledin. Fil Books, hem içecekleri hem de birbirinden lezzetli yiyecek menüsü ile gözünüze olduğu kadar midenize de hitap etme konusunda oldukça başarılı. Biz; kahvenizi yudumlarken güzel bir köşesini fotoğraflamayı ve Instagram’a atmayı da ihmal etmeyin deriz.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Ali Paşa Değirmeni Sokak, No 1/A/ Beyoğlu

Huzurun diğer adı: Müz

Müz Karaköy
Müz Karaköy

Bu mekan yemyeşil tasarımı, içerisinde yer alan teraryumları, dekorasyonda kullanılan birbirinden ilginç bitkileri, sade saksıları ve insanı dinlendiren atmosferi ile tam huzur bulmalık. Çukurcuma’nın en popüler mekanlarından birisi olan Müz, huzuru bulurken aynı zamanda en fotojenik kareleri yakalayıp Instagram’a atacağınız muhteşem bir mekan.  Dekorasyonda kullanılan bahçe aletleri, efsane kilimleri, birbirinden tatlı kedileri ve tasarım harikası sandalyeleri ile elinizi her saniye objektife götürecek olan bu mekan, Instagram’ın en popüler mekanları listesinde şüphesiz ilk sıralarda olmayı hak ediyor.

Mekana kış aylarında gittiyseniz içinizi ısıtacak olan zencefil çayını veya boost, yeşil, love gibi detox çaylarını denemeden mekandan çıkmayın. Eğer yaz aylarında gittiyseniz yemyeşil dekorunda serinleyin, huzur bulun ve bir de soğuk kahve alarak kendinizi ödüllendirin.

E ne duruyorsunuz alın elinize derginizi, kitabınızı Müz’e doğru yola çıkın.

Adres: Firuzağa Mahallesi, Hayriye Caddesi, No 18/A /Beyoğlu

Çok mu Çok Ünlü: Walter’s Coffee Roastery

Walter’s Coffee Roastery
Walter’s Coffee Roastery

İstanbul’un en ünlü mekanları listesinin bizce en ünlüsü olma sıfatını hak eden Walter’s Coffee Roaster; Breaking Bad konsepti ile her bir detayını fotoğraflandıranlardan.  Kadıköy’de yer alan ve Moda’nın mutlaka uğranılması gereken mekanlarından birisi olan Walter’s Coffee Roastery; İnstagram’lık dekorasyonun yanı sıra muhteşem lezzetli kahveleri ve mis gibi anne yapımı havuçlu keki ile de gönülleri fethedecek cinsten.

Adres: Cafeağa Mahallesi, Bademaltı Sokak, No 21/B-Kadıköy

Meşhur mu Meşhur: Bazlama Kahvaltı

Bazlama Kahvaltı Nişantaşı
Bazlama Kahvaltı Nişantaşı

Burası son zamanların en popüler mekanlarından birisi. Neredeyse her gün önünde kuyruklar oluşan, gidenin foto çekmeden ve Instagram’a yüklemeden dönmediği Bazlama Kahvaltı, Nişantaşı’nın gözde mekanlarından birisi olmuş durumda.

Kahvaltı ilk masaya geldiğinde sadece fotoğraf çekmek için hazırlandığını düşünebilirsiniz. O derece başarılı bir sunuma sahip olan Bazlama Kahvaltı; doymadan masadan kalkmayı da yasaklamış bir mekan.

Bazlama Kahvaltı Nişantaşı
Bazlama Kahvaltı Nişantaşı

Çeşme’nin meşhur kahvaltısını İstanbul’a hem de Nişantaşı’na taşıyan bu mekan; Trabzon’dan gelen tereyağı, ev yapımı reçelleri, Kayseri’den gelen sucuğu, acukası, menemeni, sınırsız çayı, kendinizden geçeceğiniz sıcacık pişileri, bazlaması, kuru meyveleri, cevizli-haşhaşlı katmerleri ile kahvaltı kelimesinin yanına bir yıldız daha koyduracak kadar zengin bir içeriğe sahip. Siz siz olun önündeki kuyruğa aldırmadan bekleyin ve bu ziyafeti deneyimleyin.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Osman Fahir Seden Sokak, No 8/B/ Şişli

Like garantili Mekan: Soho House İstanbul

Soho House İstanbul
Soho House İstanbul

Bu kulüp aslında bir cafeden ya da herhangi bir restauranttan çok ama çok daha fazlası. New York, Londra, Chicago, Miami, Los Angeles gibi büyük şehirlerde zincirleri olan bu kulüp; içerisinde hem modern restaurantları hem söyleşileri hem partileri hem de birçok kültürel aktiviteyi bir arada barındırabiliyor. E bu durumda Instagram’ın da en ünlü mekanlarından birisi haline geliyor.

Soho House İstanbul
Soho House İstanbul

Günün her öğünü istediğiniz tarzda bir atıştırmalık ya da tatlı krizini geçiştirecek en lezzetli tatlı ve pastaları bulabileceğiniz The Allis; kahve-tatlı ikilisinden vazgeçemeyenler için mutlaka denenmesi gereken mekanlar arasında yer alıyor. İtalyan mutfağından hoşlananların da gidilmesi gerekenler listesinden eksik etmemesi gereken Cecconi’s’e de sizi İtalya’ya gitmiş kadar iyi hissettiriyor.

Adres: Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No:56/ Beyoğlu

Fotoğraf Çekmemek Yasak: Finn Karaköy

Finn Karaköy
Finn Karaköy

Evet yanlış okumadınız; bu mekana girdiğinizde fotoğraf çekmemek yasak! Mekan o kadar güzel dekore edilmiş ki Instagram’ın en ünlü mekanları arasında yer almayı sonuna kadar hak etmiş.

Finn Karaköy
Finn Karaköy

Karaköy’ün son zamanlarda sayısı hızla artan kokteyl barlarından birisi olan Finn Karaköy; açıldığı günden kısa bir süre sonra kalitesi ve iyi hizmet anlayışı ile eğlencenin İstanbul’daki yeni adreslerinden birisi haline geldi. Bu kadar hızla ünlenen Finn Karaköy’de hem kokteyler hem küçük atıştırmalıklar hem de müziğin en iyisinin yapılmasına özen gösteriliyor. Gittiğinizde fotoğraf çekip paylaşacağınız birçok detay ise içeride sizin için hazırlanmış durumda. Mutlaka gidin, mutlaka deneyin.

Adres: Hacımimi Mahallesi, Necatibey Caddesi, Arapoğlan Sokak, No 8/B- Beyoğlu

Daha buna benzer bir çok yemek listemiz sizleri bekliyor. İstanbul en güzel tatlarına ulaşmak isterseniz sizi şöyle alalım.