Bayraktepe Kayak Merkezi - 01
Bayraktepe Kayak Merkezi - 01

Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Bayraktepe yamaçlarında kurulmuş olan Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi, sarıçam ormanları arasında bembeyaz örtüyle kaplanan, kristal kar taneleri ile öne çıkan muhteşem bir kayak merkezi olarak bugünkü yazımızda yerini aldı. Özellikle sömestr tatili için planlarınıza şimdiden başladıysanız seçenekleriniz arasına Bayraktepe Kayak Merkezi’ni de eklemenizi tavsiye ediyoruz. Dilerseniz kayak merkezi hakkında sizleri bilgilendirelim.

Bayraktepe Kayak Merkezi Genel Bilgiler

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bulunan kayak merkezi, kar kalitesi olarak dünyada ikinci sırada gösterilmektedir. (İlk sırada Alpler yer alıyor) Kayak merkezinde bu yıl yapılan yenileme çalışmaları ve son eklentiler burayı daha cazip hale getirdi. 2.200 metre yükseklikte bulunan tesiste her kategoriden kayakçılar için pist alanları mevcuttur.

 

Taşıma İmkanları

  • Kayak merkezinde yer alan ilk lift, 1700 metre uzunluğa sahip olup acemi kayakçılar için oldukça uygun bir piste sahiptir.
  • İkinci lift ise 2600 metre uzunluğa sahip olup zirveye çıkmanıza yardımcı olan ulaşım aracıdır.

 

Bayraktepe Kayak Merkezi Diğer Hizmetler

Bayraktepe-Kayak-Merkezi-tepeKayak merkezinde bulunan tüm oteller ortak ski pass uygulamasını kullandığı için turnikelerde herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz ve tek biletle dilediğiniz pistte kayak yapma şansına sahipsiniz.

 

Bayraktepe Kayak Merkezi İklim

Kayak merkezi, kar yağışı ve sisten etkilenmediği için pistler hiçbir zaman kapanmıyor. Güneşin kendini gösterdiği dönemlerde yalnızca polarla bile kayak yapabilirsiniz. Ayrıca 2500 metre ve üzeri yükseklikte yetişen tek ağaç türü olan sarıçamlar sayesinde kayak merkezinde çığ tehlikesi yoktur.

 

Bayraktepe Kayak Merkezi Konaklama ve Oteller İmkanları

2015 yılında hizmet vermeye başlayan 3 yeni otel dışında kayak merkezinde üç, dört, beş yıldızlı oteller ile birlikte apart oteller ve misfirhaneler de konaklama şansına sahipsiniz. Bazı otellerde buz pisti alanları, futbol ve basketbol sahaları da bulunmaktadır

Kayak merkezinde konaklamak için çeşitli seçenekleriniz bulunmaktadır. Bu otellerle ilgili kısaca bilgi vermek gerekirse;

  • Dolina Sarıkamış Otel (0474 413 66 66)
  • Çamkar Otel (0474 413 65 65)
  • Whitepark Otel (0474 413 45 44)

 

Ziyaret Edebileceğiniz Diğer Yerler

Sarıkamış’a kadar gelmişken görmenizi tavsiye edebileceğimiz bazı yerler de bulunuyor. En başta Sarıkamış’ta şehit olan askerlerimiz için yaptırılan Yukarı Sarıkamış Şehitliği’ni ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca bölgeye yakın konumda bulunan Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Peynir Müzesi (Boğatepe) gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

 

Bayraktepe Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Bayraktepe Kayak Merkezi - HaritaAdres: 36500 Sarıkamış / Kars / Türkiye

  • Kayak merkezi Kars Havaalanı’na 50 km uzaklıkta olup yaklaşık 40 dakikalık yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz. Ayrıca Erzurum Havaalanı’nı kullanarak gelmek isteyenler için ise ortalama 90 dakikalık bir yolculuk gerekecek.

 

  • Bunun dışında otobüs vasıtasıyla gelen ziyaretçiler, Sarıkamış merkeze 10 dakikalık mesafede olan kayak merkezine ulaşmak için yerel firmaların seferlerini kullanabilir.

 

Bayraktepe Kayak Merkezi Resimleri

 

Bayraktepe Kayak Merkezi Krokisi