Ana sayfa Muğla Fethiye

Günlüklü Koyu – Fethiye / Muğla

Günlüklü Koyu 01
Günlüklü Koyu 01

Fethiye Günlüklü Koyu, Fethiye Gölcek karayolunda yer almakta. İlçenin merkezine yaklaşık on yedi kilometre uzaklıkta bulunan koy, beldedeki Göcek kasabasına ise hemen hemen on kilometrede uzaklığında. Günlüklü, tatilini hem doğa hemde denizle birlikte geçirmek isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Koy, günlük ağaçlarının ışık geçirmeyen doğasında yakıcı güneşin altında serinleten bir gölge ile ziyaretçilerini ağırlamakta.

DipNot: Fethiye’ye gitmeden önce Fethiye’de gezilecek yerler adlı makalemize göz atmanızı öneririz.

Günlük ağaçlarının gölgesinde, sevdiklerinizle piknik yapıp, hamaklarda uzanıp soğuk içeceğinizi yudumlarken tatilin keyfinin çıkarılabileceği bir yer Günlük. Aşırı kalabalık olmayan şeffaf denizi, altın sarısı ipincecik kumlu plajıyla Fethiye Günlüklü Koyu, aileniz ve sevdiklerinizle sakin ve huzurlu bir tatil geçirebilmeniz için harika bir yer. Özellikle yaz mevsimlerinde plajda daha çok günübirlikçi tatilciler yer alıyor ve yaz aylarında düzenlenen tekne turlarına kesinlikle katılmalısınız.

Günlüklünün adı bölgede yer alan Günlük ağaçlarından gelmektedir. Özellikle ilaç ve parfüm yapımında Günlük ağaçları önemli bir paya sahiptir. Sabahın ilk ışıkları ve günbatımında Günlüklü koyunu sarıp sarmalayan eşsiz koku Günlük ağaçlarında ileri gelmektedir. Denizin kıyı kısımlarının çok derin olmaması nedeniyle yüzme bilmeyenlerde gönül rahatlığıyla koya gidebilirler. Günlüklü de ağaçlarının arasında harika bir kamp alanı bulunuyor. Tatilinizi kendi koşullarınızda doğayla iç içe geçirmek isterseniz, çadır veya karavan için de harika bir yer Günlüklü. Günlüklü kamp alanında konaklayanlar için elektrik ve su gibi esas ihtiyaçlar misafirlere sunuluyor.

Günlüklü Koyuna Giriş Ücreti ?

Günlüklü Koyuna Giriş: 20 TL
İki adet şezlong ve bir adet şemsiye: 40 TL

Günlüklü Koyunda Nerede Kalınır ?

500 metrelik plajı ve doğasının büyüsüyle misafirlerine keyifli bir tatil imkanı sağlayan Günlüklü koyunda kalabileceğiz yerleri sizler için inceledik.
Günlüklü Koyu Pansiyonu: Bölgedeki konaklama yerleri içersinde en güzel yere sahip olanlardan bir tanesidir . Konaklama tesisi Günlüklü koyuna yaklaşık yüz elli metre mesafede yer alıyor. Ayrıca hemen yanında meşhur günlüklü ormanı yer alıyor. Günlük ağaçları içerisinde bulunan Günlüklü Koyu pansiyonunun odaları farklı bir dizaynla bungalov şeklinde yapılmış ve klima bulunuyor, odalarda mini bar yok.  Telefon:  (0252) 633 66 11

The Bay Beach Club, Dalaman: Dünya’da az bulunan Sigla ağaçlarıyla kaplı bulunan Günlüklü Koyunda, bulunduğu çevreye ve doğasına saygılı olan, Fethiye karayolu üzerinde bulunan, kendine özgü mimarisi ile hizmet veren güzel bir otel. İzlediği misyon ile ülkemizdeki nadir otellerden bir tanesidir.

A&B Home Otel: Misafirlerini ağırlamayı bekleyen A&B Home otel, Göcek Yat kulübüne yaklaşık iki dakika uzaklıkta yer alıyor. Otel, Göcek Alışveriş Caddesi gibi yerlerden sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunuyor. Aileniz ve sevdiklerinizle keyifli bir tatil için konaklayabileceğiniz tesisler arasında yer alıyor.

Günlüklü’de Gezilmesi Gereken Yerler

Nadir bulunan Günlük ağaçları ve eşsiz güzellikteki Günlük koyunda keyifli bir gün geçirebilir, masmavi denizde yüzebilir doyasıya kadar güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz çevrede uzun bir gezintiye çıkıp doğanın mükemmel güzellikteki yaratılışına tanıklık edebilirsiniz. Fethiye ile Dalaman arasında yer alan farklı koylarla da yolunuza devam edebilirsiniz. İlçede yer alan en ünlü plajlardan biri olan Katrancı Plajı’da Günlük Koyu’na yakın mesafede bulunuyor. Günlüklü’ye gitmişken kesinlikle Katrancı Plajı’na da gidiniz.

Günlüklü Koyu Nerede Nasıl Gidilir ?

Günlüklü Fethiye Muğla karayolu üzerinde ye almaktadır. Fethiye ye uzaklığı yaklaşık 17 kilometredir. Tatil sezonlarında Kargı-Yanıklar arasında düzenli dolmuş seferleri yapılmakta. Eğer hususi araç ile gitmek isterseniz Fethiye’ye geldikten sonra Günlüklü tabelalarını izleyerek yaklaşık on beş kilometre sonra Günlüklü’ye ulaşabilirsiniz.

Ölüdeniz üzerinden Günlüklü Koyu’na gitmek isteyenler öncelikle Fethiye merkezde, Köprübaşı Mevki’inde dolmuştan inip, tam karşıda bulunan dolmuş durağına geçmeliler. Kargı-Yanıklar arası dolmuşların çalıştığı bu yerde Günlüklü dolmuşlarına binilmeli. Yeni Hisarönü, Ovacık tarafından gelenler aynı rotayı izleyebilirler. Çalış bölgesinde bulunanlar için ise Çalış-Fethiye dolmuşları ile Köprübaşı Mevkii’ne gelebilirler. Her iki bölgeden de Günlüklü Koyuna ulaşmak yaklaşık kırk beş dakika sürmektedir. Koya girişte küçük bir ödeme yapmanız gerekmekte, koy içerisinde yemek yiyebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

Günlüklü Koyu Resimleri

7 YORUMLAR

  1. Verdiğiniz para aldığınız hizmetin karşılığı..Çok güzel bir tabiat parkının içinden geçiyorsunuz. Arabanızı sık ağaçların içine park edebiliyorsunuz. Plajda kiraladığınız şezlonglar güzel ve temiz minderli. Deniz kumluk çok güzel. Duş, büfe ve restoran imkanı var. Başka ne istenir?

  2. Muhteşem ötesi bir plaj ve doğal güzellik özellikle The bay Beach Clup plaj ve hizmetli sonderece kusursuz.

  3. Bayram’ın ilk günü gitmemize rağmen çok kalabalık değildi. Çok güzel görülmesi gereken koylardan birtanesi. Bence ölüdenizdeki plajdan on kat daha güzel. Özellikle çucuklu aileler için mükemmel bir yer. Tekrar Fethiye tarafına yolum düşerse konaklayacağım yerlerin ilk sırasında yer alıyor.

  4. eskiden doğal güzelliği bozulmamıştı. son yıllarda yapay evler, yapay göletler yapıldı ve maalesef tabiat zarar gördü. kazanç için ağaçlar bile kesildi. şimdiki havası özellikle kıyı şeridi yapay. her taraf beşeri unsurla doldurulmuş. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.