Ana sayfa Genel

Yeni Tatil Trendi: Otel Yerine Kiralık Villa

Tatilde de ev konforu arayan ve sadece ailesi veya arkadaş grubu ile vakit geçirmek isteyenler otel yerine kiralık villa tatiline yöneliyor. İnternet üzerinde bulunan güvenilir villa kiralama siteleri arasından isteklerine ve bütçelerine en uygun kiralık villa seçeneğini buluyorlar. Farklı bir tatil için bazı kişiler lüks bazı kişiler ise doğa içinde villa kiralıyor. Otel kalabalığından ziyade sakin ve huzur dolu bir tatil için günlük veya haftalık kiralanabilen villalar ideal seçeneklerdir.

Birbirinden farklı özellikleri ile tatile yönelik beklentileri karşılayabilecek çeşitli adresler bulunur. Havuzlu, bahçeli, jakuzili ve çocuk havuzlu gibi ek özellikler villadan alınacak keyfi daha da arttırır. Özel havuzlu villalarda kişiler diledikleri gibi yüzerken, bahçelerinde tüm günü dışarıda geçirirler.

Özel Tatiller İçin Özel Konseptler

Yeni yıl tatili için yılbaşı villaları, balayı tatilleri için ise balayı villaları seçenekleri bulunur. Yılbaşı villaları genellikle şömineli olup kışın soğuk günlerine farklı bir dokunuş katmak için tasarlanmışlardır. Jakuzi bulundurmaları da havuz keyfi yerine sürülebilecek bir keyif olarak sunulur. Türkiye’nin birçok ilinde yılbaşı konseptine sahip villa bulunur.

Balayı villaları ise çiftlerin romantik ve lüks bir tatil yapabilecekleri konsepte sahiptir. İslami şartlara uygun tatil yapmak isteyen çiçeği burnunda çiftler ise muhafazakar özellikteki villaları tercih ediyor. Bu villaların bahçe ve havuz kısmının çevresi kapalı olup villa içerisinin görünmesini önler. Bu sayede kişiler biri tarafından görülme riskiyle karşılaşmazlar. Gözlerden uzak, huzurlu bir tatil yapmak isteyen kişiler de muhafazakar villalara yönelir.

Tüm yazı kiralık villasında yazlık konseptiyle geçirmek isteyen kişiler için de uzun süreli kiralamaya uygun villalar devreye girer. Kişiler villanın uygunluğu halinde haftalarca villa kiralayarak adeta sezonluk yazlık edinir.

İnternet Üzerinden Villa Kiralamak

Artan villa kiralama trendi ile villa kiralama acentesi sayısı her geçen gün artar. Bazı acenteler yüz yüze danışmanlık hizmeti verirken bazıları internet kollarını da geliştirmeye özen gösterir. Tatil için en iyi villa kiralama sitesi kapsamında özellikle bazı markalar ön plana çıkar. Ucuz kiralık villa seçenekleri sundukları gibi denize sıfır vb. özelliklere sahip olan özel lüks villalara da portföylerinde yer verirler. Profesyonel villa kiralama siteleri özel villalara da bünyesinde yer verir. Evcil hayvanları ile tatile gelmek isteyen tatilciler evcil hayvan kabul eden villaları bu sitelerde bulur. Bu sayede ailenin tüm üyeleri bir arada keyifli bir tatil yapar.

Tatil ekibinin kalabalık olması veya geniş aileler için villa kiralanması halinde konaklama kapasitesi yüksek olan villalar sunulur. Bu tür villaların bazılarında çocuk havuzu gibi ek özellikler de bulunur.

İnternet üzerinden yapılacak birkaç dakikalık araştırma ardından hem isteklere hem de bütçeye uygun bir villa bulmak mümkündür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.