Ana sayfa Genel

XEM Coin Geleceği 2022-2024 XEM Coin Yorum

NEM (XEM) coin geleceği ile ilgili analizler ve yorumlar, XEM yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. 2015 yılında piyasaya sürülen, en köklü altcoin’ler içinde yer alan XEM, Japonya merkezli bir borsa tarafından geliştirildi.

Kendi blokzincirine sahip olan XEM platformu, çift katmanlı gelişmiş bir yapıya sahip. Özel bir algoritmaya sahip olması ile öne çıkan XEM coin, madenciliğe alternatif bir teknik olan hasat yöntemine sahip. POI algoritması sayesinde, Bitcoin ve Ethereum’da olduğu gibi güçlü bir madencilik donanımına ihtiyaç duyulmayan XEM coin’de, madencilik PC’ler üzerinden yapılabiliyor.

Düşük enerji gideri ile madencilik, Proof of Importance gibi yenilikçi bir teknoloji ile öne çıkan XEM, bir değer saklama aracı olarak, borsalarda ilgi gören coin’ler içinde.

Hızlı blok oluşturma süresi, gelişmiş algoritması ile dikkat çeken XEM coin, XEM USDT bağlantısı üzerinden satın alınabilir. XEM fiyat bağlantısı üzerinden ise, XEM coin’in güncel fiyatını öğrenmek mümkün. Harvest işleminin yanı sıra, uzun vadeli yatırım için de tercih edilebilen altcoin, bir kripto paradan ziyade, kendini ‘akıllı bir varlık’ olarak tanımlıyor.

XEM coin nedir? Neden diğer projelere göre farklı?

XEM simgesi ile borsalarda işlem gören NEM coin, New Economy Movement, yani ‘Yeni Ekonomi Hareketi’nin kısaltması. Anonim bir geliştirici tarafından piyasaya sürülen XEM’i kimin geliştirdiği bilinmemesine karşın, kısa süre içinde geniş bir yatırımcı kitlesine ulaştı.

Bitcoin ve Ethereum gibi majör kripto paralar, Proof of Work (İş ispatı) algoritması kullanırken, XEM Proof of Importance (Önem ispatı) gibi farklı bir algoritma kullanıyor. Çift katmanlı bir blokzincirine sahip olan XEM’de, bir blok zinciri özel olarak konumlandırılırken, diğer zincir ise halka açık. Akıllı telefon sahipleri için, Android ve iOS’a özel bir XEM coin cüzdanı yer alıyor.

Projenin kendini savunduğu noktalardan biri, Bitcoin ve Ethereum gibi ağların yavaş işlem akışına karşı, çok daha hızlı bir ağ olması. Buna ek olarak, madencilik yerine harvest (hasat) kavramının kullanılması da XEM coin’i farklılaştırıyor. Cüzdanında 10.000 XEM bulunduran yatırımcılar, blok üretimine katkıda bulunurken, ödül olarak XEM coin alabiliyor.

XEM coin geleceği

2015 yılında geliştirilmiş bir kripto para olan NEM (XEM) coin, o günden bugüne kullanım alanını geliştirerek gelmeyi başarmış bir varlık. XEM coin geleceği, 2022 ve ilerleyen yıllardaki fiyat hareketleri, yatırımcılar tarafından ilgiyle takip ediliyor.

XEM coin’in, piyasaya çıktıktan sonraki 7 yıllık hareketlerine bakıldığında, ilk yatırımcıları ciddi bir kazanç elde etti. XEM, 2015 yılında 0,0001 dolarlı seviyelerden işlem görürken, 2018 yılında yaşanan boğa piyasasında 1,8 doları, 2021 yılında yaşanan boğa piyasasında ise 0,79 doları gördü. 2022 yılında yaşanan düşüşte, 0,05 doların altına gerileyen XEM coin için, 2023 ve 2024 yıllarındaki performans merak konusu.

XEM coin’in geleceği, diğer coin’lerle ortak barındırdığı gibi, belli yönlerden ayrışıyor. Özel bir blokzinciri olması, POI algoritması ve harvest özelliği ile XEM, kullanım oranını artırdığı takdirde 2023, 2024 ve sonrasında daha popüler hale gelebilir. Bununla birlikte, piyasanın genel yükseliş ve düşüşleri de, XEM coin üzerinde etkili.

XEM coin yorumları

NEM (XEM) coin ağı ile ilgili yorumlara bakıldığında, kripto paranın getirdiği yenilikli özellikler ön plana çıkıyor. Madencilik ve yüksek enerji giderlerinin tartışıldığı kripto para piyasasında XEM, hiçbir coin’in sahip olmadığı POI algoritması ile ön planda bir varlık. XEM coin yorumlarında pozitif olan analist ve yorumcular, XEM’in kendine has teknolojisinin fark yaratabileceğini ifade ediyor.

Buna ek olarak, XEM coin’in 2018 ve 2021 yıllarında gördüğü önemli zirveler, genel piyasa ile paralel bir şekilde ilerledi. Bundan ötürü, 2023 ve 2024 yıllarında, Bitcoin ve diğer majör varlıkların fiyat hareketleri, XEM coin üzerinde etkili olabilir.

Yukarı ya da aşağı yönlü sert hareketler, XEM coin’i etkileyebileceği için, XEM yorumları konusunda herkes kendi yatırım planına göre karar vererek ilerlemeli.