Hayalini kurduğunuz eşsiz bir tur planlamak için seçimlerinizi Avrupa turlarından yana yapabilirsiniz. Yılın en güzel zamanları özellikle gitmek istediğiniz zamanlardır. Çünkü Avrupa için ilkbahar, yaz, sonbahar ya da kış ayı olması bir şey ifade etmek. Her mevsim ayrıca güzeldir. Farklı bir tur planlamak ve eğleneceğiniz en güzel zamanları en uygun fiyata planlamak sizin elinizde.

Özellikle Avrupa turu için tercihlerinizi ne kadar erken yaparsanız sizin için o kadar karlı olacaktır. Mesela şimdiden sonbahar ayları için ya da kış ayları için hatta yeni yıl için bile plan yapabilir ve hayalinizdeki tur için rahat rahat hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

Avrupa turları 3 gece 4 gün, 5 gece 6 gün ya da en uzun 7 gece 8 gün sürmektedir. Brüksel, Lüksemburg, Paris, Brüksel, Amsterdam ve Köln Avrupa turu kapsamında gezip görebileceğiniz birkaç şehir arasındadır. Hayal ettiğiniz tur için sadece hava durumunun önemi büyüktür. Avrupa’nın bazı bölgelerinde çok sert geçen hava koşullarını göz önünde bulundurarak seçimlerinizi yapmalısınız. Bunun sebebi ise size zor zamanlar yaşatmamasıdır. Keyifle çıkacağınız Avrupa Turu için görmek istediğiniz ülkelere ve şehirlere öncelik vermenizi tavsiye ederiz.

Avrupa’da gezilecek en iyi yerlerden biri Fransa

Dünyanın pek çok bölgesinde denizaşırı toprakları olan Fransa gerçekten gördüğünüz zaman hayran kalabileceğiniz bir ülkedir. Belki de bir kere görünce tekrar ve tekrar gelmek isteyeceğiniz bir ülkedir. Özellikle başkenti Paris en çok turist alan şehirlerin başında gelmektedir. Paris’in hemen ardından Lyon, Strasbourg, Nice, Marsilya ve Cannes gelmektedir. Ayrıca Paris turu yaptıktan hemen sonra küçük ya da büyük fark etmeden herkesin kesinlikle görmesi gereken dev oyun parkı olan Disneyland turu kesinlikle yapılmalıdır. Paris Disneyland arası ortalama 40 km. Genellikle Fransa Turları sırasında en çok ziyaret edilen noktaların başında gelmektedir. Hatta 1 ya da 2 gün ayırmanızı özellikle tavsiye ederiz.

Fransa turları arasından seçim yapmakta belki de zorlanacaksınız. Baharın en güzel zamanlarını Paris’te geçirmek, en yakın diğer noktalarını gezmek, Nice turu ile büyüleneceğiniz bir şehri tanımaya hazır olun. Sevdikleriniz ile geçireceğiniz en güzel tur seçeneklerinden olan Fransa Turları ile Avrupa’nın en güzel noktası sizi bekliyor olacak. Fransa turları genellikle 3 gece 4 gün ya da 7 gece 8 gün sürmektedir. İstanbul çıkışlı ya da Ankara çıkışlı tur seçeneklerini kesinlikle değerlendirmelisiniz. Gitmek istediğiniz ve görmek istediğiniz en güzel yerlere en uygun fiyat seçenekleri ile ulaşmak için tur fırsatlarını incelemeli ve eğleneceğiniz tercihleri hemen yapmalısınız. Sizin için tercihlerin önemi sadece mevsimden ibaret değilse kesinlikle en uygun olan zamanı yakalayabileceğiniz tur fırsatlarını takip etmelisiniz.

Avrupa turları ile dilediğiniz gibi bir tur seçeneği yakalamak isterseniz seçimlerinizi siz de eğlenceli tur zamanlarından yana yapabilirsiniz. Bu yıl öne çıkan Fransa turları ile siz de kendiniz için güzel bir seçim yapmış olacaksınız. Fransa’ya gittiğiniz zaman gezip göreceğiniz yerler arasında Eyfel Kulesi, Notre Dame katedrali, Disneyland, Zafer Takı ve Louvre Müzesi kesinlikle bulunmalıdır.