Vizesiz Japonya
Vizesiz Japonya

130 milyona yakın nüfusuyla dünya genelinde 10. sırada olan Japonya’da, halkın %77’si şehirlerde yaşamına devam etmektedir. Japonya, güneşin kaynağı anlamına gelmekte olan, adalardan oluşmuş bir ülkedir. Hiçbir ülke ile kara bağlantısı bulunmaz. Başkentleri ise Tokyo’dur.

Vizesiz Japonya – Gezilecek Yerleri – Gezi Rehberi

Kimono adlı giysi Japon kültürünün en önemlilerinden biri halindedir. Evli ve bekâr kadınların farklı çeşitlerde kimono giydiği Japonya’da, kızlar 20 yaşına geldiklerinde kimono giyer ve 20 yaşlarını kutlarlar. Ayrıca kimono giydikleri zaman tüm Japonlar son derece kibar hareket eder. Geleneksel kültürlerinde erkek – kadın ayrımı sıkça yapılmaktadır. Japonca içerisinde ayrı halde erkek dili ve kadın dili bulunuyor. Ancak günümüz toplumlarında sıkça yaşandığı üzere Japonya’da da gelenekler yavaş yavaş bırakılmaktadır.

Vizesiz Japonya / Fuji Dağı

Japonya’daki en yüksek dağı olan Fuji Dağı’nın yüksekliği 3.766 metredir. Faaliyet gösteren bir yanardağ olmasına karşın 1708 yılındaki patlamalarından bu yana başka etkinlik göstermemiştir. Zirvesinde her daim kar bulunduran dağın şekliyse koni biçimindedir. Bazı zamanlarda başkent Tokyo’dan bile görülebilen Fuji Dağı, 2013 senesinde dünya mirasları listesine eklenmiştir.

Vizesiz Japonya / Kiyomizu-Dera

Tapınakta buradaki inanışa göre bilgi, sağlık ve uzun ömrü simgeleyen kanallara sahip. Ayrıca kutsal olduğu kabul edilen su tapınak ziyaretçileri tarafından tedavi ve terapi amacıyla içilmektedir.

Japonya’da gezilmesi gereken diğer yerler: Meiji Tapınağı, Tokyo Disneyland, Sensoji Tapınağı