akmar pasaji 1

Akmar Pasajı – Kadıköy / İstanbul

Kadıköy semtinin en çok bilinen yerlerinden birisi ile karşınızdayız. Akmar Pasajı nerede?, nasıl gidilir? ve pasaj hakkında genel bilgileri bu yazımızda. Buram buram kitap kokan pasajı gezmek yorucu olsa da bir o kadar da eğlenceli ve keyifli.

Akmar Pasajı Tanıtımı

1999 depremi öncesi çeşitli kafe ve müzik marketlerinin olduğu bir yerdi Pasaj. Depremden sonra haberlerde polislerin çokca yaptıkları baskınlar ile gündeme geldi. Şimdilerde ise çoğunlukla öğrencilerin ders kitaplarını temini için kitapçıları barındıran bir sahaf. Sıradan bir sahaf değil elbette. Pek çok eski – yeni kitaba uygun fiyatlara ulaşabileceğiniz bir pasaj. Kadıköydeki pek çok pasajdan ayıran en büyük özelliği ise bu pasajın arşivinin diğerlerine göre daha çok olması.

Sadece bir sahaf değil elbette. Eski plaklara ulaşabileceğiniz bir kaç dükkan da pasaj içerisinde sizleri bekliyor.

Pasaj içerisinde bir kaç kitapçı takas yolu ile kitap alışverişi yapmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca 2. El kitaplarınızı burada satabilir ve yeni kitaplar için kitaplığınızda yer açabilirsiniz.

En yoğun olduğu dönem ise hiç şüphesiz okulların açıldığı ilk haftalar. Aileler yanlarında çocukları ile birlikte pazarda kitap ararken aşırı yoğunluğa neden olabiliyorlar.

2. El Kitap Alacaklara Hatırlatma;

Alacağınız kitapların öncelikle bandrollerini kontrol edin. ( Korsana Hayır! )

Alacağınız kitapları gitmeden önce listeleyin ve internetten fiyatları hakkında bilgi edinin.

Kitapları iyice kontrol edin. Eksik sayfası olan çıkabiliyor.

Akmar Pasajı Çalışma Günleri ve Saatleri

Pasaj haftanın her günü Sabah 09:00 ile akşam 21:00 arası hizmet vermekte. Eğer okumak kadar gezip kitap seçmeye meraklı biriyseniz saat 12 gibi alışverişinize başlamalısınız. Zira burada zamanın ne kadar hızlı geçtiğinin farkına varamoyor insan.

Akmar Pasajı Fotoğrafları

Akmar Pasajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Mühürdar Caddesi,  Caferağa Mahallesi – Kadıköy / İstanbul

Nasıl Gidilir:  Tramvay İle; Kadıköy – Moda nostaljik tramway ile buraya gelmek isterseniz de İskele Cami Durağında inmeniz gerekmekte.

Metro İle; M4 Kadıköy – Kartal metrosu ile Kadıköy’de indikten sonra yaklaşık 300 metre yürüyüp pasaja ulaşabilirsiniz.

Otobüs İle; En yakın otobüs durağının adı; İskele otobüs durağı. 10S ve 4 Numaralı İETT otobüs hatları bu duraktan geçiyor.

Vapur İle; Bakırköy – Bostancı vapuruna binerek Bostancıya gelmeniz gerekmekte. Yaklaşık 500 metre yürdükten sonra buraya ulaşabilirsiniz.

Metrobüs İle; Söğütlüçeşme durağından indikten sonra Minibüs veya otobüse bineek buraya ulaşabilrisiniz. Yürümek isterseniz de 1.5 kilometrelik yolu göze almanız gerekmekte.

Özel Araç İle; 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü geçtikten sonra O-1 otoyolunu kullanarak buraya ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek benzer makaleler