Malum uzun bir okul dönemi çocuklarımız için geride kaldı ve bugün karne alacaklar. Artık güzel bir tatili ve eğlenceyi hak ettiklerini düşünüyoruz. Hem çocuklarınız hem de sizin harika vakit geçireceğiniz “Lunapark ve Eğlence mekanlarını” sizler için araştırdık.

1- Kidzmondo / Mecidiyeköy

4 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan KidzMondo, 4 – 14 yaş grubundaki çocuklar için oyun havasında eğitim sunuyor. Çocuklar bir yandan eğlenirken diğer yandan da çeşitli meslek grupları hakkında bilgi sahibi oluyor. Tam bir şehir havası sunan KidzMondo’da çocuklar, istedikleri meslek grubunu seçtikten sonra kıyafetleri giyip gerekli aksesuarlarla donatılarak kendisini bir anda olmak istediği mesleğin içinde buluyor.

2- Kidzania / Üsküdar

Kidzania, dünya genelinde 14 ülke ve 18 farklı şehirde hizmet veren, eğitim ve eğlenceyi iç içe geçirip çocuklara sunan bir tür eğlence merkezi. Ülkemizdeki önemli firmalarla işbirliği yapılarak 4 ile 14 yaş arasındaki çocuklara, yetişkin bireylerin meslekleri gösterilerek, hem eğlenmelerine hem de öğrenmelerine fazlasıyla imkan tanınıyor. Yine bu komplekste 0 ile 4 yaş grubu arasındaki çocuklar için de özel bir alan yer alıyor.

3- Minopolis / Bakırköy

Marmara Forum içinde çocuklara özel bir yerleşim yeri olarak tasarlanan Minopolis’te itfaiyeden bankaya kadar pek çok meslek grubu çocukların hem eğlenmesi hem de öğrenmesi için ziyaretçilerini bekliyor. Ülkemizde yeni yeni gelişmeye başlayan bu alanlar, çocukların eğlenirken öğrenmesine de yardımcı oluyor. 4 – 14 yaş grubu çocuklar için özel olarak tasarlanan şehirde onlarca çeşit meslek grubu bulunmaktadır.

4- Bakırköy Lunapark

Parkın içerisinde çok alternatifiniz yok. Dönme dolap balerin gondol çarpışan arabalar ve minik bir tren ile günümü eğlenmeye adarım diyorsanız ulaşımı gayet rahat bu parkı tercih edebilirsiniz. Ayrıca Cumartesi günü ziyaret etmemenizi öneririz.

5- Bostancı Lunapark

Bostancı Gösteri Merkezini hemen yanında kurulu olan bu park 30 yılı aşkın süredir İstanbullulara hizmet vermeye devam ediyor. Burası asla eskimeyen bir yer. Sürekli yeniliyor kendini, sürekli daha ilgi çekici daha vazgeçilmez hale geliyor.  Her yaşa hitap eden bir çok oyuncağı içerisinde bulunduran parkta, atlıkarınca, zincir, uçak, çarpışan araba, ahtapot, korku tüneli, star fire, gondol ve çocuk treni ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

6- Feshane Lunapark / Eyüp

Haliç’in kıyısında, böylesine manzaralı bir lunaparkta hem eğlenceyi hem de tarihi yaşayacağınız ender bulunur bir ortam. Gondoldan çarpışan otomobillere, asansör kulesinden uçan gemilere, eğlencenin bir çok adı mevcut. Özellikle Ramazan eğlencelerinin yanında tadından yenmiyor diyebiliriz. Ramazan boyunca gece de hizmet veren bu park, pamuk helvacısı, macuncusu ve mısırcısı ile nostaljik lezzetleri de sizlere sunuyor.

7- ViaPort AVM Lunapark / Pendik

Çocuklar çuf çuf tren ile hayallerinde, büyükler iserocket ile göklerde, klasikten vazgeçmeyenler ise çarpışan arabalarda keyifli vakit geçirebilirler. Eğelence severlere sunulan oyuncaklar ise, rocket, robocop, ranger, gondol,sevimli dragon, crazy chair, family coaster, 360, ahtapot, çarpışan otolar, rock&roll, tower. Ayrıca minikler pony clup ile ata binebilir, hem büyükler hem küçükler için ayrı pisti olan go kartta hız deneyimi yaşayabilir, çocuklar için özel hazırlanmış gemide salıncak ve kaydıraklar ile vakit geçirebilir ya da bowling oynayabilirsiniz.

8- Kavaklı Lunapark / Küçükçekmece

Her yaştan ziyaretçinin uğrak yeri olan Küçükçekmecedeki Kavaklı Lunaparkı geniş alanda kurulu bir çok oyuncağı içerisinde barındırıyor. Lunaparkta Enerji dolu gençler için Discovery, Kamikaze, Crazy Dance, Gondol ve Balerin, ailecek eğlencenin tadına varmak için Elma Kurdu, Dönme Dolap, Çarpışan Oto ve Kara Tren, minik misagirleri eğlencenin doruklarına taşımak için Konvoy, Atlı Karınca, Helikopter, Elma Kurdu, Kano, Balon, ZıpZıp Trambolin, Tren, Küçük Atlı Karınca, Küçük Dönme Dolap, Küçük Gondol, Küçük Uçak ve Çocuk Sekolin bulunuyor.

9- Vialand Tema Park / Eyüp

Türkiye’nin ilk Temalı Parkı, İstanbul Eyüp’de bizlerle buluştu. Alış-Veriş Merkezi, gezi yerleri ve temalı parkıyla büyülü bir atmosferi var. İçerisinde 360, Nefeskesen, Maceraperes, Viking, Zindan gibi pek çok eğlence aracının olduğu Park sizleri eğlencenin zirvesine çağırıyor.

10- Parkada / Bayrampaşa

Parkların Kralı ParkAda halk adıyla AdaPark, sizler için yapılmış görsel şölen diyebilirim. İçerisinde; Luna Parkı, piknik yerleri, göl manzarası, restoranları, kafeleri, bowling salonu, anfi tiyatro, çarşı, yapay köprüleri ve şelalesi, hayvanat bahçesi, otoparkı ve daha neler neler. Daha fazla vakit kaybetmeden ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

11- Miniatürk

Toplam 60.000 metrekare alan üzerine kurulan Miniaturk’te, 15.000 metrekare maket alanı, 40.000 metrekare yeşil ve açık alan, 3.500 metrekare kapalı alan, 2.000 metrekare havuz ve suyolu, 500 araçlık otopark yer almaktadır. Ayrıca güzel dinlenme ve toplantı organizasyonları için 400 kişilik oturma kapasitesiyle amfitiyatro da mevcuttur.