Güneyli Sahili konaklama fiyatları, yeme-içme ve nerede?, nasıl gidilir? gibi tüm merak edilen sorular bu yazımızda sizlerle. İstanbul‘a 3 saat yakınlıkta, sessiz sakin bir deniz keyfi yapabileceğiniz aynı zamanda da doya doya dinlenebileceğiniz üstüne üstük bir de ucuz bir yer mi arıyorsunuz? İşte buldunuz.

Güneyli Sahili Hakkında Kısa Bilgiler

İstanbul’a uzaklığı ortalama 3 saat olan ve Ege Denizi kıyısında bulunan muhteşem bir sahil ile karşınızdayız. İncecik kumsalı ve tertemiz denizi ile bizi büyülemeyi başaran Güneyli Sahili eminiz sizi de etkilemeyi başaracaktır.

50 metreye yakın genişliği ve yaklaşık 400 metre uzunluğu ile Güneyli Sahili sessiz, sakin ve huzurlu yapısıyla tam bir dinlenme yeri. Sezonunda olduğu zaman illa ki tüm tatil yerleri gibi bir yoğunluğu oluyordur kendine göre ama bizim ziyaret ettiğimiz tarihte (9.9.2017) oldukça sakindi.

Pırıl pırıl parlayan güneş sahile vurdukça sapsarı sararan kumlardan serin Ege denizine bırakıverdik kendimizi. Ege denizi kendisinden beklenmediğimiz derecede cömert bir şekilde ılık suları ile karşıladı bizi. Hal böyle olunca denizin tadını akşama kadar iyice çıkardık.

Sahil kıyı şeridi boyunca sığ denizi ile iyi yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için tercih edilebilir.  Derin dalış için değil ama sığ dalış yaparak sualtı canlılarını izlemek için oldukça uygun bir yer.

Güneyli Sahili Videosu

Bu güzel yeri daha yakından görmek isteyenleri şöyle alalım.. Daha çok video gelmesi için lütfen bizi motive edin. Youtube Kanalımıza Abone olun. :)

Güneyli Sahili Fotoğrafları

Güneyli Sahili Fiyatları

Şezlong ve Şemsiye ikisi birlikte 5 Lira. Şaka değil gerçekten. Adalarda bile İkisine 20 Lira ödeyince mutluluktan havalara uçan biz bu fiyatı duyunca oldukça şaşırdık ve mutlu da olduk. Diğer alışverişlerimizde de fiyatlar oldukça makul seviyelerde geldi bize. Su 75 kuruş, çay 1.25, tost 7 lira gibi çok cüzi fiyatlarla karşılaştık.

Sahilde sürekli dolaşan seyyar satıcıları da es geçmemek lazım. Mısırcısı, simitçisi yani ne ararsanız burada var.

Güneyli Sahili Yeme-İçme

Sahil boyunca pek çok irili ufaklı kafeterya hizmet vermekte. Öyle başka tatil yerleri gibi uçuk kaçık fiyatlara değil üstelik. 3 kişi 60 liraya tıka basa doyurduk karnımızı.

Eğer kafeler size göre değilse sahil yolunun karşısında bulunan büyük marketten veya bakkallardan alışverişinizi de yapabilirsiniz. Ufak bir hatırlama yapmakta da fayda var ki, burada yok yok. Deniz şortundan tutun da havluya kadar her istediğinizi burada bulabilirsiniz.

Güneyli Sahili Konaklama

Buraya kadar gelip böyle ucuz ve eğlenceli tatil bulmuşken bir gün kalmaya karar verdik. Kurban bayramı öncesi ve kurban bayramı sonrası olarak iki defa ziyaret ettik burayı. Yoğun zamana denk gelmemek için böyle bir yol izlemiştik.

1) Bayram öncesi Mimoza Pansiyon’da 2 kişi 100 TL. konakladık. Ama odalarının ufak olduğunu belirtmek isterim. Buradaki Pansiyon fiyatları gayet uygun. Kalabalık gelecekseniz kiralık evlerde mevcut.

2) Bayram sonrası ise Köşk Motel’de kaldık. 3 kişi + çocuk için 260 TL. ödedik. Fiyata Sabah kahvaltısı da dahil. Sonrasında bebeğimiz çok rahat durmadığı için biz akşam dönmek zorunda kaldık. Otelin manzarası oldukça güzel ve odaları temizdi. Çocuklu ailelere ve manzaranın tadına varmak isteyenler burayı tavsiye edebiliriz.

Biraz göz atınca etrafta 3 büyük otel ve irili ufaklı 5-10 tane pansiyon olduğunu fark ettik. Burası sezonda da ne kadar kalabalık oluyordur bilgimiz yok. Ama hafta için ve hafta sonu gittiğimiz bu yerde biz oldukça rahat ettik ve hiç kalabalık değildi.

Diğer Pansiyon ve Konaklama yerleri şöyle;

Güneyli Köyü Oteller
Güneyli Köyü Pansiyonlar

+ Işık Tatil Evi / Güneyli
Telefon: 0538 321 3532

+ Martı Motel / Güneyli
Telefon: 0286 572 6525

+ Balkan Motel & Restaurant
Telefon: 0532 173 1717

+ Yamaç Pansiyon
Telefon: 0531 951 8336 — 0534 295 4003

Güneyli Sahili Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Güneyli Köyü – Gelibolu / Çanakkale

Nasıl Gidilir: Tem üzerinden Tekirdağ istikametine doğru devam edilir. Keşan’a geldikten sonra Gelibolu-Çanakkale tabelaları takip ederek devam edilir. Gelibolu’ya gelmeden önce Güneyli tabelasını görüp sağ sapınca önce Güneyli köyü geliyor karşınıza. Merkezi geçince de sahil karşılıyor sizi. Konum bilgisi için tıklayın.