Kamil Güleç Kütüphanesi

Kütüphaneler, geçmişten günümüze kadar ele alınmış veya not edilmiş değerli eserleri bizlere ilk haliyle sunabilen ve araştırma dünyasının kapısını aralayan eşsiz arşivlerden bir tanesi. Teknoloji bu denli gelişmeden önce, öğrenciler ödevlerinin konuları hakkında veya merak ettikleri konular hakkında muhakkak tek büyük bilgi kaynağı olan kütüphanelerin yolunu tutarlardı. Ancak, teknolojinin gelişmesi ile birlikte, eserlerin ve kitapların dijital ortama aktarılması hiçte zor olmadı.

Bugün, hemen hemen her kitabın veya eseri 1 saniye gibi kısa bir sürede bulabiliyor ve indirebiliyoruz. Ancak, kütüphanelerin kendine özgü bir kokusu ve atmosferi vardır.

Günümüzde, ders çalışmak için en sessiz alan misyonu yüklenen kütüphaneler, hala eskisi gibi popüler. Bugünkü yazımızda ise, Karabük Üniversitesine hediye edilen ve dış mimarisi ve iç mimarisi ile eşsiz bir güzelliğe sahip, mutlaka gidilip görülmesi gereken bir kütüphaneden bahsetmek istedik.

Karabük Üniversitesi’nin kurulmasına destek olan Kamil Güleç, üniversitenin kuruluşunun 10.yılında hediye olarak dev bir kütüphaneyi hem öğrencilere hem de Karabük’lü vatandaşlara armağan etti. 500 kişi kapasiteli, çevrim içi veya çevrimdışı araştırmak için gerekli teknolojilere sahip olarak dizayn edilmiş, 75 bin farklı basım kitabı bünyesinde barındıran Kamil Güleç Kütüphanesi, 6 milyon kaynağa ev sahipliği yapıyor.

Kamil Güleç Kütüphanesi Ücretli mi?

Öğrencilerin ve vatandaşların en çok merak ettiği konulardan birisi de Kamil Güleç Kütüphanesinin ücretli olup olmadığı. Kamil Güleç Kütüphanesine giriş ücretsizdir.  Öğrenciler ve vatandaşlar faydalanabilir.

Kamil Güleç Kütüphanesi Ziyaret saatleri nedir?

7/24 olarak kullanıma sunulan Kemal Güleç Kütüphanesine istediğiniz zaman gidebilir, ders çalışabilir ya da sessiz bir ortamda kitabınızı okuyabilirsiniz.

Kamil Güleç Kütüphanesi Nerede, nasıl gidilir?

Adres: Kastamonu Yolu, 78050 Kılavuzlar Köyü – Merkez / Karabük
Telefon: 444 0 478
Birim Telefon: 0 370 433 44 13

Nerede?: Ülkemize ve Karabük Üniversitesine Kemal Güleç tarafından hediye edilmiş olan Kemal Güleç Kütüphanesi, Karabük Üniversitesi içerisinde bulunmaktadır.

Nasıl gidilir?: Karabük Üniversitesinin içerisinde bulunan Kamil Güleç Kütüphanesine ulaşmak için, Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine gitmeniz gerekmektedir. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin zemin katındaki demir çelik kampüsüne ulaştığınızda, Kamil Güleç Kütüphanesini de göreceksiniz.