Düzce’nin gizli kalmış köşelerinden biri olan ve son zamanlarda popülaritesi ve bilinirliği hızla artan bir yerden bahsedeceğiz bu yazımızda. Mangal ve piknikçilerin uğrak noktası olan Odayeri Mesire Alanı giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgilerini ve daha fazlasını sizler için inceledik.

Odayeri Mesire Alanı Hakkında Bilgi

Şehrin gürültüsünden, kalabalık ve stresinden biraz olsun kurtulmak isteyenlerden misiniz? O zaman burası tam size göre bir yer. Doğa ile iç içe olabileceğiniz, yeşilin ve mavinin tadını çıkarabileceğiniz ister piknik ister mangal yapabileceğiniz, temiz havanın tadını çıkarıp doya doya vakit geçirebileceğiniz yani kısacası doya doya bir gün geçirebileceğiniz bir yer Odayeri Mesire Alanı. Meşe, gürgen ve çam ağaçları sayesinde bol oksijen ile şehirde yüklendiğiniz negatifliği, stresi ve daha pek çok olumsuzluğu burada doğaya bırakıp arınacağınızdan emin olabilirsiniz.

Odayeri Mesire Alanı Özellikleri

Ailecek vakit geçirebileceğiniz güzel bir ormana sahip yerin pek çok farklı özelliği bulunmakta. Gelin bu özelliklere birlikte göz atalım;

Göl Gezisi: Burada yapılabilecek en güzel aktivite göl kenarlarında gezintiye çıkmak diyebiliriz. Zamanında yapılan maden kazıları sonucu ortaya çıkan göllerin etrafında tur atmanın keyfi bir başka güzel.

Yürüyüş Parkuru: yaklaşık 1 km mesafeli piknik veya mangaldan sonra yürüyüş yapmak için ideal bir yol.

Çocuk Oyun Alanları: Çocuklu aileler unutulmamış ve salıncak, kaydırak olmak üzere çocuk oyun parkları mevcut.

Piknik ve Mangal Alanları: Gayet güzel düzenlenmiş Piknik ve Mangal alanları mevcut. Masa sayısı yeterli sayıda ve yer sıkıntısı yok.

WC – Çeşme: Alan içerisinde bulunan bir Çeşme ve WC mevcut. Burada temizlik ihtiyaçlarınızı görebilirsiniz.

Cafe Hizmeti: Alan içerisinde çay – kahve içebileceğiniz bir alan mevcut. Ama burada öyle çok bir şey bulmak mümkün değil. Siz buraya gelirken hazırlıklı olun.

Dezavantajları: Yol üzerinde pek bir alışveriş yapılacak yer yok. Yani mangal ve piknik yapacaklar hazırlıklarını yapıp burayı tercih etmeliler. Odayeri köyünde küçük bir bakkal bulunuyor ama burada pek fazla ihtiyacınızı karşılayabilecek ürün bulmak oldukça zor. Girişte herhangi bir kiralama (mangal, semaver, hamak vs. gibi) alanı yok. (Belki gözümüzden de kaçmış olabilir.)

Odayeri Mesire Alanı Giriş Ücreti

Güncelleme Tarihi: 08.10.2017

Kişi Başı: 3 TL

Motosiklet: 4 TL

Binek Araç: 8 TL

Minibüs: 15 TL

Otobüs: 30 TL

Odayeri Mesire Alanı Fotoğrafları

Odayeri Mesire Alanı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Odayeri Köyü – Düzce