2023 Yılı Resmi ve Dini Tatiller
2023 Yılı Resmi Tatiller

Her yıl resmi ve dini tatillerin hangi güne denk geldiği, hafta sonu tatili ile birleşip birleşmediği merak konusu olmuştur. Bu noktada 2023 yılında da resmi ve dini tatillerin hangi güne denk geldiği ve kaç gün olduğu merak ediliyor.

Başta Ramazan ve Kurban bayramı olmak üzere bu yıl ki tatiller ne yazık ki hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle 2023 yılında resmi ve dini tatillerin 15.5 gün resmi tatil olacağını ifade edebiliriz. Tatillerini bu günlere göre ayarlamak isteyen kişiler için resmi ve dini tatiller ile ilgili bir tablo hazırladık. Şimdi gelin bu tablo inceleyelim.

2023 Yılı Resmi Tatiller

2023 Yılında Ne Zaman Tatile Gidilir
2023 Yılı Resmi ve Dini Tatillerin Tablosu

Hem yazılı olarak hem de belki saklamak istersiniz diye fotoğraf olarak ta buraya ekliyoruz. Tatil günlerini kaçırmak istemeyenlere duyurulur. :)

Tarih                                     Gün                                        Tatil

1 Ocak                                    Pazar                                      Yılbaşı

21 Nisan – 23 Nisan               Cuma – Pazar                         Ramazan Bayramı

23 Nisan                                 Pazar                                      Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs                                  Pazartesi                                 Emek ve Dayanışma Günü

19 Mayıs                                Cuma                                      Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

28 Haziran – 1 Temmuz        Çarşamba – Cumartesi           Kurban Bayramı

15 Temmuz                            Cumartesi                               Demokrasi Bayramı

30 Ağustos                             Çarşamba                               Zafer Bayramı

29 Ekim                                  Pazar                                      Cumhuriyet Bayramı

 

2023 Yılında Ne Zaman Tatile Gidilir?

Yukarıda bahsedilen tatillerin dışında 2023 yılı Nisan ayında okullar 1 haftalık tatile girecektir. 17-20 Nisan 2023 tarihlerine yapılacak ara tatil öğrenciler için bir tatil fırsatı doğuruyor. Akdeniz ve Ege bölgelerinde hava sıcaklığının yükseldiği bu dönemde kısa bir tatil tüm aileye iyi gelebilir.

Bunun yanı sıra 7 Şubat 2023’de başlayan 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 16 Haziran 2023’de son bulacak. Bu doğrultuda 16 Haziran tarihinden itibaren tatile çıkabilir ve aileniz ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Üstelik Kurban Bayramı tatilinin Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi gününe denk gelmesi ile bu tatili iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Salı günü öğleden sonra başlayan tatili Salı’dan Pazar’a kadar uzatabilirsiniz.

Bu sayede 5.5 günlük mükemmel bir tatil planlayabilirsiniz. Ancak bu dönemde hemen herkes tatile gitmeyi planlayacağı için biraz aceleci davranmanız iyi olacaktır. Erken rezervasyon fırsatları ile tatil yapabilirsiniz.

Umarım “2023 Yılı Resmi ve Dini Tatiller” hakkında hazırladığımız bu yazısı dizi ile bir nebze de olsa faydamız dokunmuştur. Bunun gibi bir çok faydalı bilgi için Seyahat Bilgileri sayfamıza bir göz atabilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarından takip etmeyi unutmayın! :*