Burgazada Plajları Ve Giriş Ücretleri Hakkında Bilgiler

Adalar’ın benim için en güzel özelliklerinden birisi hepsinin birbirinden güzel plajlara sahip olması. Burgazada plajlarında deniz, güneş ve eğlencenin tadını çıkarabileceğinizden şüpheniz olmasın. Burgazada Plajları giriş ücretleri, ulaşım bilgileri ve merak edilen pek çok bilgiyi bu yazımızda sizler için kaleme aldık. Yazın şu son günlerinde kendinize bir iyilik yapın ve kendinize vakit ayırın.

1- Kalpazankaya Plajı

Kalpazankaya aslında bir mesire yeri. İçerisinde güzel bir restoran ve hemen aşağısında kayalık bir koy ve plaj yer alıyor. Plaja giriş için bilet karşılığı 10 TL ücret ödeniyor. Plajda şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor ve duş almak istiyorsanız 3 TL ücret ödüyorsunuz. Açık denize bakan koy, bir kayanın himayesinde, nispeten dalga almıyor. Denizi taşlık ama temiz olması sizi kendine çekiyor.

Kalpazankaya Plajı Giriş Ücreti – 2023

240 TL ( Duş için ayrıca 20 TL talep ediliyor)

Şezlong ve Şemsiye için ayrı ücret ödenmektedir;

Şezlong: 120 TL

Şemsiye: 80 TL

Kalpazankaya Plajı Nasıl Gidilir?

İskeleden indikten sonra Kalpazankaya Mesire Alanı’na 30 dakikalık yürüyüş ile ulaşmak mümkün. Dilerseniz faytona binerek 8-10 dakikada da buraya varabilirsiniz.

2- Çamakya Aile Plajı

Adada en çok tercih edilen plaj diyebiliriz. Nedeni ise aile plajı olmasının yanı sıra, diğer plajlara göre (yosun ve çakıl bakımından) daha bakımlı olması diyebiliriz.

Çamakya Aile Plajı Giriş Ücreti – 2023

Plaja Giriş Ücretsizdir. Ancak şezlong ve şemsiye kullanmak isterseniz ikisi için 240 lira ödemeniz gerekmektedir.

Çamakya Aile Plajı Nasıl Gidilir? 

Çamakya Plajı Adanın arka tarafında kalmaktadır. Ama endişenmenize gerek yok çünkü ada toplam 1.5 saatte turlanabilecek küçüklükte olduğu için yaklaşık 45 dakika yürüme ile ya da 10 dakikalık faydon yolculuğu ile buraya ulaşabilirsiniz.

3- Madam Marta Koyu

Aslında bir kamp alanı. Hatta kamp alanı bile denilmez çünkü kamo yapmak yasak. Ancak buradaki yaşayanların iyi niyetleri sonucu kamp yapılmasına izin veriliyor. Son zamanlarda yaşanan tartışmalar haberlere bile konu oldu aslında. Tartışmanın en büyük nedeni kamp yapanların burayı kirletmesi diyebiliriz. Burada da denize girmek mümkün olduğu için listemize ekledik.

Madam Marta Koyu Giriş Ücreti – 2023

Koy veya Plaj için herhangi bir giriş ücreti ödenmemektedir. Ancak denize girilebilen alanda şezlong ve şemsiye bulunmadığından dolayı tedbirli olmakta fayda var. Ayrıca buraya yakın bakkal veya büfe olmadğından iskeleden iner inmez alışverişinizi yapmayı unutmayın.

Madam Marta Koyu’na Nasıl Gidilir?

Burgazada İskelesi’nden indikten sonra, sağa dönerek yol boyunca devam etmek gerekiyor. Toplam mesafe yaklaşık 2 km. Sonlara doğru yokuş çıkılan yerler var. Tempoya göre değişmekle birlikte, 20-25 dakikalık bir yolun sonunda ulaşılabiliyor. Koya girişi gösteren bir tabela olmadığı için, fazla ileriye gidilebiliyor. Basit yoldan anlatmak gerekirse, Cennet Yolu Sokağı’nın bitiminde, Köknar Sokağı’nın başlangıcından sapılmalı. Köknar Sokak tabelasını gördükten sonra, yaklaşık 20 metre ileride tam olarak bu yoldan sapmak gerekiyor. Bu sapaktan sonra, aşağıya doğru inen patika bir yol var. Sonrasında merdivenli bir bölümden geçmek gerekiyor. Daha sonra yeniden ufak bir patika yol var. Toplamda 3-4 dakika içinde koya ulaşılıyor.

4- Burgazada Halk Plaj ( 6 Numara Plajı )

Denizi biraz yosunlu ve kumsalı yok. Taşlık plajı olmasına rağmen ilk tercih edilen plajlardan biri. Bunun nedeni ise deniz suyunun temizliği ve denizin ortasında bulunan atlama rampası.

Burgazada Halk Plajı Giriş Ücreti – 2023

Plaja Giriş Ücretsizdir. Ancak şezlong ve şemsiye kullanmak isterseniz ikisi için 240 lira ödemeniz gerekmektedir.

Burgazada Halk Plajı Nasıl Gidilir?

İskeleden ister yürüyerek isterseniz fayton ile ya da bisiklet kiralayarak 1.5 kilometrelik sahil yolunu takip ederek plaja ulaşabilirsiniz.