Eski bir Rum yerleşim yeri olan Çiftlikköy, son zamanlarda sörf tutkunlarının en uğrak yerlerinden birisi. Özellikle Altınkum Plajı ve Pırlanta Plajı gibi çok sayıda müdavimi olan plajlara sahip bu doğa harikası yerde hem tatil yapıp hem de tarihi ve turistik geziler yapabilirsiniz. Bu yazımızda ise bu plajları haricinde “halk plajı” olarak bilinen Çiftlikköy Plajını sizlere tanıtacağız. Çiftlikköy Plajı Özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri yanı sıra Çiftlikköy hakkında genel bilgileri sizler için derledik.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Çeşme’deki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Çiftlikköy Hakkında Genel Bilgiler

Çeşme kent merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıktadır. Üç yanı denizlerle çevrili bir yarımada olma özelliğini taşır. Mart ayından başlayarak Ekim ayında kadar bol güneş alan Çiftlikköy, 4 mevsim rüzgarlı olmasından dolayı Sörf yapmak için gayet uygundur. Altınkum Plajı ve Pırlanta Plajı yanı sıra Rum Mezarlığı, mozaikleri, taş evleri ve dar sokakları görülmesi gereken yerler olarak dikkat çeker.

Yol boyunca uzanan denizi izleyerek ulaşacağınız Çiftlikköy, yollarından binalarına kadar her yönüyle Ege kokan bir balıkçı kasabası. Yunanistan’a bağlı Sakız Adası’nı da ufukta görmeniz mümkün.

Çiftlikköy Plajı Özellikleri

Oldukça sessiz ve sakin bir plajdır. Her ne kadar rüzgar alsa dahi denizi dalgasızdır. Serin suyu ile sizi ferahlatan bir denizi vardır.

Sahil kesimi ve deniz tabanı kumsaldır. Çocuklu aileler için oldukça uygun olan plaj, huzur ve sessizlik arayanlar için en doğru yerlerden birisidir.

Deniz seviyesi ise yer yer derin olmakla birlikte genellikle sığdır. Bu özelliği ile yeni yüzmeye başlayanlar, çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için idealdir.

Plaj içerisinde tuvalet ve soyunma kabinleri bulunmaktadır. Bunun haricinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir de kafesi bulunur. Dilerseniz bu kafeden şezlong ya da şemsiye de kiralayabilirsiniz.

Çiftlikköy Plajı Giriş Ücreti 2022

Çiftlikköy Plajı Giriş Ücreti
Çiftlikköy Plajı Giriş Ücreti

Plaj “halk plajı” statüsünde olduğu için giriş ücretsiz. İçerisinde bulunan kafeden şezlong ya da şemsiye kiralamak isteyebilirsiniz. Bunlar için;

Şezlong: 20 TL

Şemsiye: 20 TL

Olmak üzere kiralama bedeli ödemeniz gerekmektedir.

Çiftlikköy Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Şehit Mehmet Mahallesi Çeşme / İZMİR

Ulaşım: Çeşme merkezden Çiftlikköy istikameti üzerinde bulunur. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler çeşme merkezden kalkan dolmuşları kullanarak buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.