Eylül Ayında Çeşme'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?
Eylül Ayında Çeşme'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?

Eylül ayında ve Çeşme’de tatil gerçekleştirmek adına plan yapıyorsanız hava durumu nedeni ile bu dönemde Çeşme’nin daha sakin ve iyi bir tatil seçeneği vaat ettiğini vurgulamak gerekir.

Yaz aylarında adeta turist akınına uğrayan bu bölgede kalabalıktan bunalan ve bir nebze daha sakin bir tatil hayali kuran bireyler için eylül ayı harika bir seçenektir.

Eylül ayında Çeşme’de tatil daha keyifli gibi gözükse de bu dönemde hava sıcaklıklarının çok değişken olması tercih edilecek kıyafetler konusunda oldukça dikkatli olunması gerekliliğini ortaya çıkarır.

Aksi takdirde hızlı değişen havalar nedeniyle hastalanmanız veya sorunlar yaşamanız oldukça muhtemeldir. Bu yazımızda sizlere Eylül ayında bu bölgede gerçekleştireceğiniz tatil sırasında hangi kıyafetleri getirmeniz gerektiğini, bu dönemde hava sıcaklıklarını ve katılabileceğiniz etkinliklerle ilgili detayları sizlere sunacağız.

Kısa bilgi: Bodrum için bir gezi planınız varsa; güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Çeşme Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Kıyafet Ne Getirmeliyim

Eylül ayında hava sıcaklıklarının bir nebze düştüğünü bu nedenle de yaz aylarında yaşanan boğucu günlerin yavaş yavaş geride kaldığını vurgulamak gerekir. Ege Bölgesi’nin bu en özel mekanında tatilinizi yaparken yanınıza alacağınız kıyafetlerle ilgili aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekir.

Yaz aylarının etkisinin hissedildiği günlerde tercih edeceğiniz tişört, şort ve terlik gibi kıyafetleri valizinize koyarken akşam saatlerinde havaların serinlemesi ile birlikte üzerinize alacağınız ince hırkaları da valizinize koymalısınız. Bu sayede tatiliniz esnasında hastalanmak gibi bir sorunla karşılaşmanın önüne geçmeniz gerekir.

Eylül Ayında Çeşme’de Nerede, Ne Yapılır?

Eylül ayında bölgede gerçekleştirebileceğiniz en önemli aktiviteler arasında denize girmek ve yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlayan güneşin tadını çıkarmak olsa da bölgede gerçekleşen festival ve etkinliklerin de önemli olduğunu vurgulamak gerekir.

Bu anlamda Eylül ayında gerçekleşen Uluslararası Çeşme Klasik Müzik Festivali ve Çeşme Kurtuluş Günü etkinliklerine mutlaka katılmanızı öneriyoruz.

Eylül Ayında Çeşme’de Hava Durumu

Eylül ayında Çeşme’de hava sıcaklıklarının değişkenlik göstermesi tatil severlerin bu konuda oldukça dikkatli olmasını gerekli kılar. Bu anlamda en düşük hava sıcaklıklarının 18°C civarında olduğu bilinirken en yüksek hava sıcaklıkları 28°C düzeyindedir. Deniz suyu sıcaklığında bir nebze düşüş gözlemlense de deniz hala tatil severleri mutlu edecek özelliktedir.