Bugün sizlere Eskişehir’de bulunan Şelale parkı tanıtacağız. Kısaca Şelale park nerede, nasıl gidilir? Ziyaret saatleri nelerdir?, giriş ücreti mı? bir göz atacağız. Eğer yolunuz Eskişehir’e düşerse veya zaten Eskişehir’deyseniz mutlaka gitmeniz gereken yerlerin başında en başında Şelale Parkı’nın yer aldığını belirtmek isteriz. Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılmış olan Şelale Park, yapay şelalelerden adını almış bir yerdir. Yeşilliğiyle de sizleri büyüleyecek olan Park, Eskişehir manzarasıyla sizlere unutulmaz bir gün yaşatacak.

Sizleri dinlendirecek yeşilliğiyle, çocuğunuzla eğlenebileceğiniz oyun gruplarıyla, parkın tadını çıkartabileceğiniz yürüyüş yollarıyla, otopark imkânıyla, yel değirmeniyle sizlere huzurlu, mutlu ve sakin bir gün geçirmenizi sağlayacak.

Eskişehir Şelale Parkı

38.000 metre karelik geniş yeşil alana sahip bu yer hem aileniz hem de sizler için eğlenceli bir gün geçirmenizi sağlıyor. Eskişehir’in en büyük şelalesini, Eskişehir Şelale Parkında görebilirsiniz. Çocuklarınızın eğlenceli zaman geçirebilmesi için oyun alanları ve çocuk spor alanlarının bulunması, yürüyüş yollarıyla parkın zevkini çıkarabileceğiniz yürüyüş yolları, seyir terasıyla eşsiz bir Eskişehir manzarasını seyredebileceğiniz, ahşap yel değirmeni, mini tiyatrosu ve oturma alanlarıyla hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirebileceğiniz bir yer olma özelliği taşıyor. Ayrıca park içerisinde bulunan kafe sayesinde de içeceğinizi yudumlarken Eskişehir manzarasının tadını çıkarabilir, parkın yeşil alanını doyasıya seyredebilirsiniz.

Burada en önemli özelliklerinden biri şelaleleri diğeri de Don Kişot ve Sanço Panço heykellerinin olduğunu diyebiliriz.  Sanço Panço ve Don Kişot heykelleri, Şelale Park’ına gittiğinizde görmeniz gereken yerlerindendir.  Şelale Parkı’na gittiğinizde göreceksiniz ki aklınıza güzel görünümü, şehri ayaklarınızın altına seren manzarasının dışında da Don Kişot’da aklınıza kazınacak. İster kafede oturup günün ve manzaranın tadın çıkarabilirsiniz. İsterseniz de yeşilliğe kucak açıp çimlerde uzanabilir, banklarda oturabilir, yanınıza getirdiğiniz çay termosunuz veya başka içeceklerinizle dinlenebilirsiniz. Şelale Parkı, yeşilliğiyle çocuklarınızın doğa sevgisinin gelişmesine katkıda bulunacak. Şelalelerle hayal gücü artacak. Oyun alanlarıyla da eğlenceli zamanlar geçirmesini sağlayacaktır.

Eskişehir Şelale Parkı’na ister ailenizle ister tek başınıza isterseniz arkadaşlarınızla gidin yanınıza mutlaka fotoğraf makinesi almayı unutmayın. Yapay şelaleleri, doğal yeşilliği ve Eskişehir manzarasıyla sizler için unutulmaz bir gün olma özelliği taşıyacak ve sizler de bu anlarınızı fotoğraflamak isteyeceksiniz. Çekeceğiniz fotoğraflarla Şelale Parkı’n güzelliklerini her daim yanınızda taşıyacaksınız.

Eskişehir Şelale Park’ı Ziyaret Saatleri

Hem gündüz hem gece, hafta içi, hafta sonu fark etmeksiniz gidebileceğiniz bir yerdir. İsterseniz gündüz vakti Eskişehir manzarasının tadını çıkartabilir, isterseniz de geceleri gidip ışıklarla bezenmiş Eskişehir manzarasını seyredebilirsiniz. Hafta sonu kalabalığına gelmek istemiyorsanız, Şelale Parkı’na hafta içi de gidebilirsiniz. Yaz aylarında gitmek isterseniz, tavsiye vermek gerekirse akşamüstü saatlerinde çıkmaya çalışın. Böylece güneşin sıcak yüzünden bir nebze kaçmış olursunuz. Ayrıca geceleri çıkarsanız yanınıza soğuk havadan korunmak için üzerinize bir şey almayı da unutmayın. Böylece Eskişehir’in soğuk havası sizleri etkilemez. Kış aylarında ise sıkı ve kalın giyinmeye dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Ancak Şelale Parkın içerisinde bulunan kafe, kış aylarında dış mekânın çevresini kapatıyor ve sizlere ısıtıcı yardımı sağlıyor. Böylece kış aylarında da çayınızı veya kahvenizi içerken eşsiz Eskişehir manzarasını izleyebilirsiniz.

DipNot: Parkın şuanda giriş ücreti yoktur. Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Şelale Park Resimleri

Eskişehir Şelale Park Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Mahallesi, Şehit Mustafa Yıldız Sokak. / Eskişehir

Nasıl gidilir?: Çankaya Mahallesi içerisinde bulunan bu park, Maide Bolel Huzur Evi’nin hemen yanında, Karapınar Mezarlığının karşısında, Karapınar Piknik Alanı’nın ise hemen üstünde sizleri bekliyor. Bu parka tramvay yolu bulunmamaktadır. Ancak tramvay yolunu kullanacaksanız Atatürk Lisesi durağında inip Odunpazarı durağına gidin. Oradan da 1 numaralı belediye otobüslerine binerek Şelale Parkı’na ulaşabilirsiniz.Konum için tıklayın.