Haziran Ayında Çeşme'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?
Haziran Ayında Çeşme'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?

Haziran ayından itibaren hava durumu da düzelmeye ve kalabalıklaşmaya başlayan Çeşme de tatil planları yapılmaya başlanır. Çeşme, Türkiye’nin turistik açıdan en gelişmiş ilçelerinden bir tanesidir.

İzmir’e bağlı bir ilçe olan Çeşme, yıl içerisinde ağırladığı turistleri ile bir hayli ilgi çekmektedir. Haziran ayında havaların ısınması ve okulların kapanması ile birlikte yerli ve yabancı pek çok turist tatil planı yapmaya başlar.

Ancak her şehir farklı aylar da farklı iklim koşullarına sahip olduğu için Çeşme’ye Haziran ayında gelecek olan turistler Haziran ayında Çeşme ile ilgili bilgi almak isteyebilirler. Bu kişiler için Haziran ayında Çeşme ile ilgili bilmeniz gereken tüm detayları listeledik. Şimdi gelin bu detayları hep birlikte inceleyelim.

Kısa bilgi: Bodrum için bir gezi planınız varsa; güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Çeşme Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Haziran ayı, Çeşme de havanın iyiden iyiye ısındığı ve kavurucu sıcakların gelmeye başladığı bir aydır. Bu nedenle Haziran’da Çeşme’ye gelirken kıyafetlerinizin çok yer kaplamayacağından emin olabilirsiniz. Çünkü yazlık kıyafetler son derece ince yapıdadır. Dolayısıyla Haziran’da Çeşme’ye gelirken yazlık, ince, tiril tiril kıyafetler getirmelisiniz. Sandaletler, plaj terlikleri, şortlar, tişörtler ve elbiseler bavulunuzda ki yerini mutlaka almalı. Ayrıca güneş gözlüğü ve şapka da mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken aksesuarlardandır. Plajda ya da gün içerisinde Çeşme’de gezerken güneşin olumsuz etkilerinden yararlanmamak için de yüksek koruyucu faktörlü bir güneş kremine sahip olmalısınız. Özellikle çocukları güneşten mutlaka korumalısınız.

Haziran Ayında Çeşme’de Nerede, Ne Yapılır?

Haziran’da Çeşme’ye geldiğiniz Çeşme’nin her yerini dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Ancak gezerken güneşten kendinizi korumanız gerektiğini hatırlatmamızda fayda var. Çeşme’de Çeşme Kalesi, Aya Yorgi Koyu, Erythrai Antik Kenti, Altınkum Plajı, Ilıca Plajı, Delikli Koy, Pırlanta Plajı, Alaçatı, Eşek Adası, Germiyan Köyü gibi Çeşme’nin eşsiz yerlerini gezebilirsiniz.

Haziran Ayında Çeşme’de Hava Durumu

Haziran ayında Çeşme’de ortalama hava sıcaklığı 25 derecedir. En düşük hava sıcaklığı ise 20 derecedir. Öğlen saatlerinde hava sıcaklığı en yüksek derecelerini görür. Bu nedenle öğlen saatlerinde kendinizi güneşten mutlaka korumalısınız. Ayrıca Haziran’da Bodrum’da yağmur olasılığı da son derece düşüktür. Akşam saatlerinde Çeşme’de havanın biraz daha serin olduğunu söyleyebiliriz.

Dipnot: Bodrum’daki Haziran – HaziranTemmuz ve Ağustos aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.