Ilıca Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri
Ilıca Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri

İzmir’de Ilıca plajı, sadece yazın değil aynı zamanda (yeraltı kaynak sularından beslenmesinden dolayı) ilkbahar ve sonbaharda dahi denize girilebilen bir plajdır. Bu sebeple Çeşme’ye yolunuz kış ayları haricinde düşerse buraya gelip denize girebilirsiniz. Buralara kadar gelmişken konaklama hakkında bilgi sahibi olmanız için Ilıca Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri yazımızı sizler için hazırladık.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Ilıca Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri

1- Sheraton Çeşme Hotel Resort and Spa

Sheraton kalitesine dünya harikası Ilıca Plajı manzarası da eklenince gerçekten tatil tam bir keyif oluyor. Şehir merkezine ve plaja yakın konumu, güler yüzlü personeli ve kaliteli hizmet anlayışı ile Sheraton, Çeşme’de geçireceğiniz tatil için en uygun yer. Tabi ücreti cebinizi yakmazsa.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9,6/10 ve 4,9/5

Günlük Oda Fiyatı: OTEL KALICI OLARAK HİZMETE KAPALIDIR.

Telefon: –

Adres: Celal Bayar Mahallesi, No. 35, Ilıca, Çeşme / İZMİR

2- Alaçatı Villa Renk Otel

Sessiz, sakin ve doğanın yanı başında bir otel. Aynı zamanda hem merkeze hem de plajlara yakın. Odalar ferah ve konforlu. Genel olarak temizlik konusunda başarılı. Otelin kendine ait bir havuzu bulunuyor. 3 yıldızlı bir otel için oldukça iyi. Bir cümle de personeller için kurmakta fayda var. A’dan Z’ye hepsi çalışkan, nazik ve kibar insanlar.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 8,7/10 ve 4,6/5

Günlük Oda Fiyatı: 950-1500 TL

Telefon: 0232 723 22 26

Adres: Celal Bayar Mahallesi, 5193. Sk. 43/A, Ilıca, Çeşme / İZMİR

3- Kalinda Inn Otel

Konaklama için oldukça iyi bir otel. Tatil ve eğlence oteli değil yani. Ama hem Ilıca Plajına yakın konumu hem Çeşme ve Alaçatı’ya ulaşım için kalkan minibüslerin buradan geçiyor olması hem de oda fiyatlarını göz önünde bulundurursak sadece konaklamak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi olmayı hakkediyor. Odalar temiz ve ferah. Çalışanlar gayet ilgili, alakalı, kibar ve nazik. Temizlik konusu da tamam. Tek sıkıntı araç ile gelenler için otopark yeri olmaması olarak görünüyor.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 8,7/10 ve 4,7/5

Günlük Oda Fiyatı: 500-550 TL

Telefon: 0232 723 51 50

Adres: Ilıca Mahallesi, 5136. Sk. No:2, Çeşme / İZMİR

4- Şirin Villa Otel

Aile oteli konseptiyle çalışan bir otel. Odalar gayet geniş ve rahat. Odaların yerleri halı ile kaplı. Temizlik konusunda özen gösterildiği belli oluyor. Bir diğer önemli nokta ise konumu. Hem ılıca plajına yakın (otele ait bir plaj da bulunuyor) hem de Çeşme ve Alaçatı’ya buradan ulaşım araçları mevcut. En başta da dediğim gibi Aile oteli konseptiyle çalıştıkları için otel sahipleri ve çalışanları oldukça nazik ve kibar. Adeta yardımcı olabilmek için can atıyorlar. Fiyat, kalite ve hizmet olarak ele alacak olursak 3 yıldızlı bu otel daha fazlasını hakkediyor gibi.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 8,8/10 ve 4,1/5

Günlük Oda Fiyatı: 375-550 TL

Telefon: 0232 723 44 14

Adres: Ilıca Mahallesi, Çeşme / İZMİR

6- Rooms Exclusive Otel

Aldığı 5 yıldızı sonuna kadar hak eden bir otel. Anlatmaya nereden başlasak bir türlü karar veremedik. Öncelikle konum mükemmel. Ilıca Plajına 2-3 dakika yürüme mesafesinde. Gerçi otelin havuzunu gördükten sonra plaja gitmek istemeyebilirsiniz. O derece güzel ve temiz bir havuz. Muhteşem bir manzarası olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Gelelim personel ve hijyen konularına. Temizlik konusunda gözünüz asla arka kalmıyor. Personelleri ise oldukça kibar ve düzgün. Neredeyse aklımdan çıkıyordu; otelin kendi aracı var ve gün içerisinde Boyalık Plajına sizi getirip geri götürüyor.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9,7/10 ve 4,8/5

Günlük Oda Fiyatı: 540-600 TL

Telefon: 0543 898 67 99

Adres: Celal Bayar Mahallesi, 5193. Sk. 15/A, Çeşme / İZMİR-