Beykoz Küçüksu Plajı / İstanbul

İlkbahar mevsiminin gelişi elbetteki yakında gelecek tatilin habercisi. Öğrencilerin dinlenmesi, çalışanların yoğun tempodan uzaklaşması anlamına gelen yaz tatili için şimdiden planlar yapılmaya başlandı. İstanbul gibi metropol bir kentte yaşayanların en çok özlediği şey tabi ki nefes almak, tertemiz havayı içine çekerek, doğayla olmak. İstanbul’dan uzaklaşmaya fırsatı olmayan, izni az olan tatilciler, çok fazla kalabalık olmayan, sessiz sakin ama doğal güzellikler içerisinde serinlemekten yana. Bu nedenle bugün bu yazımızda Beykoz, küçük su plajından bahsederek, Beykoz küçük su plajına nasıl gidilir, giriş ücreti nedir? vb. merak edilen konular hakkında bilgiler vereceğiz.

Beykoz Küçük Su Plajı, Boğaz köprüsüne olan manzarası ve tertemiz yosunsuz denizi ile tatilcilerin gözdesi. Küçük Su Plajı kapasite olarak, yaklaşık 350 kişiye deniz keyfi ve yaz tatili imkanı sunarken, güveni de elden bırakmamaktadır. 300 metre uzunluğa sahip Beykoz Küçük Su Plajı’nda can kurtarandan, 6 kişilik duş ünitelerine kadar, tatil için gerekli olan tüm ihtiyaçlar düşünülmüş.

Plajı’ın 8 adet WC, 78 tane soyunma odası, ve 10 tane de giyinme kabini bulunmakta olup, sahil boyunca gıda ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz 1 adet büfe de hizmet vermektedir. Beykoz Küçük Su Plajı’na yiyecek getirmek ve deniz ürünlerini sahile sokmak yasak değildir. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte, mangal yakabilir, evinizden getireceğiniz gıdaları tüketebilirsiniz.

Beykoz Küçüksu Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Küçük Su Plajı ücretli olmayıp; isteğe bağlı şezlong ve şemsiye talebi ücretlidir. Şezlong şemsiye kiralama: 20 TL ile 60 TL arasında bir ücret tabidir.

Ziyaret saatleri konusunda bir sınırlama yok; ama işletme hizmetlerinde faydalanabilmek için en erken 8:00 gibi orada olmanızı tavsiye edebiliriz.

Beykoz Küçük Su Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Beykoz Küçük Su Plajı, Beykoz’da bulunması sebebiyle, şehir merkezindedir. Bu nedenle, Küçük Su Plajı’na ulaşım her mevkiden sağlanabilmektedir.

Beykoz Küçük Su Plajı’na ulaşmak için önce Üsküdar’a geçin ve Küçük Su’dan geçen otobüs veya minibüslere binebilirsiniz. Özel aracınız var ise, yine Üsküdar’a girin ve ister navigasyon yardımı ile isterseniz de Küçük Su tabelalarını takip ediniz, kolayca bulacaksınız.

Küçük Su Plajı’na Hangi Dolmuş Gidiyor?:

TAKSIM-BOSTANCI DOLMUŞU — TAKSIM-KADIKÖY DOLMUŞU — KADIKÖY-TAKSIM DOLMUŞU — BOSTANCI-TAKSIM DOLMUŞU Küçük Su plajı’na giden dolmuşlardır.

Küçük Su Plajı’na En Yakın Hangi Otobüs Gidiyor?: 103 – TB2 – 129T – 110 – 6 – 11ST – 11V – 9A – 11A – 34A-1 – 522 – 500A – 11E – 11G