İtalya'da Deniz Tatili Yapmak İçin Harika Yerler
İtalya'da Deniz Tatili Yapmak İçin Harika Yerler

Özellikle yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte hemen hemen herkesin aklında yavaş yavaş tatil planları oluşmaya başlamış durumda. Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması ve yaz aylarının sahil bölgelerinde oldukça sıcak geçmesinin yanında, bu yaz tatilini kısa süreliğine de yurt dışında geçirmek isteyenler için en ideal ülke İtalya’yı ele alacağız. İtalya, hem tarihi geçmişi hem doğal güzellikleri hem de muhteşem sahilleri ile yerli ve yabancı turistleri her sene ağırlayan bir ülke.

Yaz tatili için İtalya harika bir destinasyon. Ancak bu ülkeyi gezerken doğru plan yapılması gerekir. Deniz tatili için çizilecek rotayla birden fazla şehir görülüp farklı plajlar gezilebilir. Bu plan yerine İtalya turları tavsiyelerini inceleyip turla daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

Yaz tatili için değerlendirilebilecek İtalya’da deniz tatili yapmak için harika yerler;

1. Capri Adası Ve Capri Sahilleri:

İtalya denince akla ilk gelen sahil kasabası Capri Adası’dır. Bu ada İtalya’da yer almasının yanı sıra gerek tarihsel yapısı, gerekse de görüntüsü ile Yunan adalarına da oldukça benzer.

Yamaç kenarında meydana gelmiş tertemiz ve masmavi rengi ile kendine hayran bırakan bu deniz ile birlikte adanın içinde bulunan sayısı 10’u aşkın kilise ve 5’i aşkın tarihi müze ile Capri Adası turistlere hem muhteşem bir yaz ve deniz tatili yaşatırken aynı zamanda da tarihi ve kültürel bir gezinin de kapılarını aralamaktadır.

2. Porto Cesareo Sahilleri:

İtalya’nın en güzel deniz sahili hangisidir sorusuna cevap olabilecek nitelikteki Porto Cesareo sahilleri, Karayip adalarının denizlerine benzer. Aynı zamanda da upuzun bir sahil boyuna sahip olması ile diğer sahil kıyılarından daha özel bir görüntüye bürünür. Her göreni kendisine hayran bırakan bu sahil karakteristik yapısı ile her yaz sezonunda hınca hınç turist ağırlamaktadır.

3. Tropea Sahilleri:

İtalya’nın en el değmemiş mahrem bölgelerinden biri olan Tropea sahilleri, muhteşem masmavi denizinin yanı sıra yumuşacık kumsalı ile de her yaz döneminde turistlerin yoğun olarak tercih ettikleri bölgelerden biri haline gelmiş durumdadır. Bölgede meşhur bir içecek olan Lemon Granita, yine turistlerin sevdiği lezzetlerin başında gelmektedir.

4. San Vito Lo Capo Sahilleri:

San Vito Lo Capo sahili, Sicilya bölgesinde bulunan tarihin en eski deniz kıyılarından biri sayılmaktadır. Masmavi ve berrak deniz suyunun haricinde içerisinde muhteşem bir tarih barındıran bu sahil her yaz sezonunda sessizliği dinlemek isteyen turistler ile dolup taşmaktadır. Bu sessizliğe bir an olsun mola veren yatlar ve tekneler ise turistlerin her dönem oldukça ilgisini çekmektedir.

5. Positano Sahilleri:

Bu sahil Güney İtalya bölgesinin en eski sahil bölgelerinden biridir. Bunun yanı sıra dik yamaçların etrafına kurulu bir sahil havası olan bu yer, turistlere muhteşem bir deniz manzarasının yanı sıra adeta insanı büyüleyen bir doğa manzarasını da sunuyor.

Yamaçlarında eski tip İtalyan evlerinin de hala dikili durduğu bu bölgede, isterseniz sıcak havada buz gibi denize atlayabilir, dilerseniz de bu muhteşem manzaranın en zirve noktasında birer kadeh içki içerek tatilin keyfine varabilirsiniz.

Tatil fırsatları sayesinde yurtdışı turları çok daha ekonomik hale geliyor. En uygun tatil fırsatlarıyla İtalya’nın en güzel plajlarında deniz keyfi yapabilirsiniz. Güncel fırsatları takip etmek için erken rezervasyon avantajlarından yararlanın!