Lodumlu Rekreasyon Parkı - Ankara

Lodumlu Rekreasyon Alanı Nerede? | Giriş Ücreti 2024

Lodumlu Rekreasyon Alanı, Ankara ilinin Çankaya ilçesinde yer alıyor. Bu alan bir diğer adıyla Park olarak anılıyor. Ankara kent merkezine 22 km, Keçiören’e 24 km, Gölbaşı’na 22 km, Yenimahalle’ye 21 km, Mamak’a 28 km ve Sincan’a 24 km uzaklıkta yer alıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından Çankaya ilçesi Lodumlu Mahallesi’ne kazandırılan bir proje olarak geçiyor. 2024 yılının ekim ayı itibarıyla Ankara büyükşehir belediyesi tarafından kullanıma açıldı. Diğer taraftan 130 bin metrekare alanı kaplayan park içerisinde birbirinden farklı mekanlarda yer alıyor.

Bu mekanlar spor alanları, kaykay alanı, çocuk gündüz bakımevi, modüler kaykay parkı, emekliler lokali, bisiklet yolu, çay bahçesi, yeşil alan, güvenlik binası, yönetim binası, büfe, tuvalet, kreş, RC pisti, fitness alanı, çocuk oyun parkuru, su deposu alanı, tenis kortu, mini futbol sahası, Çardak, koşu yolu, pergola, dış mekan masa tenisi, bank ve giriş kapısı yer alıyor.

Parkta yapılan çalışmalar Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından da ayrıca duyurusu yapılmıştı. 7’den 70’e herkese hitap etmesi planlanarak yapılmış olan park içerisinde 795 metrelik bisiklet yolunda bulunuyor. Buraya özellikle bisiklet severler tarafından gelmek mümkün.

Lodumlu Rekreasyon Alanı Hakkında Güncel Bilgiler

Ankara ili Çankaya ilçesinde bulunmakta olan Lodumlu Rekreasyon Alanı’na ulaşım sağlamakta oldukça kolay. Uzaklık anlamında Ankara kent merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan parkın yeni mahalleye 21 km, Gölbaşı’na 22 km, Sincan’a 24 km ve Mamak’a 28 km uzaklıkta yer aldığı biliniyor. Bunun yanı sıra Ankara büyükşehir belediyesi tarafından Ekim 2023 yılı itibariyle kullanıma açıldı. Ayrıca 130 bin metrekare alanı kaplayan Lodumlu Parkı pek çok farklı mekânı da içerisinde bulunduruyor.

Lodumlu Rekreasyon Alanı

Dinlenebilecek alanlardan güvenliğin sağlandığı binaya, çocuk oyun parkurundan fitness alanına, emekliler lokalinden çocuk gündüz bakım evine, pergoladan dış mekân masa tenisine, büfeden çay bahçesine ve modüler kaykay parkı gibi pek çok farklı imkandan yararlanmak mümkün oluyor. Ankara’nın Koru çevresinde bulunan oldukça yenilikçi ve modern bir park olarak geçiyor. Her yaştan insan kendi kafasını dağıtabileceği bir aktivite alanı bulunabiliyor.

Bunu sağlamak için ise oldukça farklı türde mekanlarda bulundurulmuş. Hafta sonu ve özellikle tatil zamanlarında birçok ziyaretçiyi ağırlayacağı tahmin ediliyor. Ulaşım açısından da kolaylık sağladığı için ziyaretçilerinin de artması bekleniyor. Muhakkak görülecek parkı hafta sonu dinlenme amaçlı veya tamamen eğlenmek maksatlı ziyaret edebilirsiniz.

Lodumlu Rekreasyon Parkı Giriş Ücreti

Giriş ücreti: Parkı ziyaret etmek isteyen kişilerden herhangi bir ücret alınmıyor. Dolayısıyla 2023 yılı Ekim ayından itibaren açılışı yapılmış olan parka ücretsiz bir şekilde giriş sağlanıyor. Ayrıca Otopark alanıda mevcut.

Lodumlu Rekreasyon Parkı Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Beytepe, Kanuni Sultan Süleyman Blv, 06800 – Çankaya / Ankara – Konum bilgisi.

İrtibat numarası: +09 (312) 507 10 00

Nasıl gidilir?: Lodumlu Rekreasyon Parkı konumu olarak Çankaya ilçe merkezinin 27 km güneybatısında bulunmaktadır. Ayrıca sıralanacak olursa Dumlupınar, Bilkent ve Angora bulvarları üzerinden ulaşım sağlanabilir. Ankara metrosunu kullanarak Lodumlu Rekreasyon Parkı’na ulaşmak için Ümitköy Metro İstasyonundan inerek 570 nolu EGO otobüsüne binmeleri gerekiyor.

Sonrasında Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı otobüs durağı üzerinden aktarma yaparak ulaşım sağlanmaktadır. İkinci bir şekilde ulaşım sağlanacak olan nokta ise Koru metro istasyonu olarak geçmektedir. Korudan indikten sonra 586 nolu EGO otobüsüyle alana oldukça yakın olan Doktorlar SİTESİ otobüs durağı üzerinden aktarmalı bir şekilde gelinebilmektedir.

Ayrıca daha fazla keşif için Ankara gezilecek yerler listemize de bir göz atabilirsiniz.

Lodumlu Rekreasyon Alanı İçerisinde Neler Var?

Lodumlu Rekreasyon Alanı içerisinde, yeme içme tesisleri ve büfe hizmeti vermekte olan tesisler bulunuyor. Yeni açılmasının yanı sıra vatandaşlara birçok hizmeti de barındırarak her yaştan ziyaretçisini ağırlıyor. Yaşlıların kullanımı için emekliler lokali, gençlerin kullanımı için amatör futbol sahaları ve çocuklar için ise kreş alanları bulunuyor.

Lodumlu Rekreasyon Parkı

Ayrıca Park içerisinde kullanılabilecek 130 bin metrekare alanı kaplayacak şekilde spor alanları, kaykay alanı, çocuk gündüz bakımevi, modüler kaykay parkı, emekliler lokali, bisiklet yolu, çay bahçesi, yeşil alan, güvenlik binası, yönetim binası, büfe, tuvalet, kreş, RC pisti, fitness alanı, çocuk oyun parkuru, su deposu alanı, tenis kortu, mini futbol sahası, Çardak, koşu yolu, pergola, dış mekan masa tenisi, bank ve giriş kapısı da bulunuyor.

İlginizi çekebilecek benzer makaleler