Madame Tussauds İstanbul, merkezi Londra’da bulunan bir bal mumu heykel müzesidir. İlk olarak Marie Tussaud tarafından İngiltere’de kuruldu. Dünyanın en ünlü şehirlerinde yer alan bal mumu müzelerinin 26.şubesi İstanbul Taksim’de açıldı. Kasım 2016’dan beri ziyaretçilere açık olan bal mumu müzesinde dünya siyasetinden, sanatçılarından ve futbolcularından çok ünlü kişilerin bal mumu heykelleri yer alıyor.

Madame Tussauds İstanbul

Madame Tussauds İstanbul’da yaklaşık olarak 60 adet heykel bulunuyor. Aralarında Mevlana hazretlerinin heykeli de var. Bununla beraber; Arda, Messi, Ronaldo gibi futbolcuların da heykellerine yer verildi. Dünya siyasetine yön vermiş isimler, sinema oyuncuları ve Rihanna gibi önde gelen dünya starların bal mumundan yapılan heykelleri Madame Tussauds İstanbul’da sergileniyor. Sergilenen diğer isimler ise şöyle: “Mustafa Kemal Atatürk, Zeki Müren, Steve Jobs, Mazhar Fuat Özkan (MFÖ), Barış Manço ve Mimar Sinan”

Ziyaret Saatleri

Müze haftanın her günü açık. Bilet satın almak için müzenin resmi sitesi kullanılabilir. Müzenin girişindeki gişeden de bilet almak mümkündür. Ortalama bir veya bir buçuk saatte gezilen müze, hafta sonları daha kalabalık oluyor. Öğrenci ve yetişkinlere uygulanan farklı bilet ücretleri söz konusudur. Sabah 10’da açılan müze, 20.00’da kapanıyor. Son giriş saati ise, 19.00’dır.

Bilet Fiyatları

Yetişkinler için 48 liradır. Öğrenci olanlara yüzde 50 indirim uygulanıyor. Bilet fiyatlarını daha uyguna getirmek isteyenler için fırsat siteleri üzerinden bilet almak daha uygun olabilir. Fırsat siteleri üzerinden yüzde 10 veya 15 indirimle giriş bileti satın alabilmekte.

Madame Tussauds İstanbul Resimleri

Madame Tussauds İstanbul’a Nasıl Gidilir?

Adres: Hüseyinağa Mahallesi, Istiklal Cd No:56, 34435 Beyoğlu/İstanbul

Nasıl Gidilir: Eski Emek sinemasının yerine açılan Madame Tussauds İstanbul, Taksim’in en meşhur caddesinde yer alan İstiklal caddesindeki Grand Pera AVM’nin içerisinde yer alıyor. Beyoğlu İstiklal Caddesi’ne varıldıktan sonra Grand Pera alışveriş merkezini bulmak oldukça kolaydır. Taksim’e gelindiğinde herhangi bir toplu taşımayla İstiklal Caddesi’ne ulaşılabilir. Grand Pera’nın ilk iki katı Madame Tussauds İstanbul müzesine aittir. Konum bilgisi için tıklayın.