Orta Avrupa bölgesi turistik gezilerin en çok tercih edilen yerlerinden birisi olurken buraya gidecek kişilerin bu bölgelerde mutlaka görmesi gereken yapıları ve şehirleri de ziyaret etmesi gerekir. Orta Avrupa ile oldukça geniş bir bölge ifade edilmiş olsa da bir bir sürede gidilmesi gereken tüm yerleri görebilirsiniz.

Orta Avrupa’nın Öne Çıkan Yerleri

Görmeniz gereken yerleri kaçırmamanız için ve gördüğünüz yerler hakkında uzmanlar hakkında bilgi alabilmeniz için uygun fiyata düzenlenen Orta Avrupa turları bulunuyor.

Prag

Orta Avrupa’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag olmaktadır. Savaşın ve tarihin izlerini hala taşıyan şehrin pek çok bölgesinde dini yapılar vardır. Çek Cumhuriyeti’nde gezebileceğiniz yerler arasında;  Eski Kent Meydanı (Staromestske nam), Charles Köprüsü, Astronomik Saat, Eski Kent Köprü Kulesi (Stare Mesto) ve St. Nicholas Kilisesi yer alır.

Budapeşte

Prag’ın yanı sıra Budapeşte de Macaristan’ın önemli şehirlerinden bir tanesidir. Avrupa’nın Paris’i olarak da tanımlanan bu şehirde pek çok önemli yapı bulunmaktadır. Aynı zamanda doğasıyla da ilgi çeken Budapeşte, Tuna Nehri ile doğal harikalarını ziyaretçilere cömert bir şekilde sunmaktadır. Bu bölgeye giden kişilerin görmesi gereken en önemli yerler arasında; Parlamento Binası, Aziz Stefan Kilisesi, Zincirli Köprü, Margaret Adası, Gül Baba Türbesi yer alır.

Viyana

Avusturya bölgesinde dolaşmak isteyen kişiler ise özellikle hanedanın yazlık sarayı olarak kullanılan bölgeye gitmesi önerilir. Öyle ki tüm gün boyunca dahi buradaki özel yerler ve bölümler gezilebilir. Schönbrunn Palace olarak adlandırılan sarayı mutlaka şehre uğradığınızda ziyaret etmelisiniz. Saray dışında şehirde gezilebilecek yerler arasında ise Hofsburg Sarayı, Opera Binası, Belediye Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Kelebek Evi, Belvedere Sarayı yer almaktadır.

Salzburg

Salzburg bölgesinde ise özel ve sanatsal yapılar ön plana çıkmaktadır. En çok ziyaret çeken bölgelerden bir tanesi Mozart’ın doğduğu evdir. Evin müze olarak ziyaretçilere açılması ile birlikte pek çok kişi Salzburg ziyaretinde bu yere de uğramaktadır. Bölgede yer alan diğer önemli yapıtları ise Mirabell Sarayı, Aigen Sarayı, Johannes Sarayı şeklindedir.

Bratislava

Bratislava, Slovakya’yı dolaşmak isteyen kişilerin mutlaka uğraması gereken şehirlerden bir tanesidir. Özel yapıları ve saat kuleleri ile ünlenen şehirde gezebileceğiniz pek çok farklı bölge bulunmaktadır. Aynı zamanda kültürel etkinliklerin de oldukça fazla olduğu bölgede hem sanatsal hem de kültürel bir ziyaret yapabilirsiniz. Bölgede en çok ziyaret alan yerler ise şöyledir; Bratislava Kalesi, Devin Kalesi, Saat Müzesi, Ulusal Müze, Silah Müzesi, Mozart Evi, Yahudi Kültür Müzesi. Orta Avrupa için bu bölgeler en çok ziyaret alan yerler arasında bulunur.