Ana sayfa Açık Alan & Gezilecek Yerler

Kastro Doğal Plajı & Kastro Gölü – Saray / Tekirdağ

Eski adıyla Kastro şimdiki ismiyle Çamlıkoy Trakya’nın Bahçeköy deresinin Karadeniz’e döküldüğü yerde 2.5 km. kumsalıyla Saray’ın sahil şeridindedir. Bir taraf da Doğal plajı bir Taraf’da da bu plaj ile birleşen altın renginde bir gölü varıdır. Tekirdağ’ın Karadeniz kıyısında Istranca Dağlarının eteklerinde bulunan Kastro doğal plajı, il merkezine 10 km uzaklıktadır. Bu plajda ormanlık alanlar kumsalla birlikte başlamaktadır. Kastro yöresindeki 329 hektarlık karaçam ormanı 18 Nisan 1988 tarihinde Doğayı Koruma Alanı (Milli Park) olarak ayrılmıştır.

Orman İşletmesi tarafından piknik ve dinlenme yeri olarak düzenlenen bu alanda bazı turistik tesisleri ve konaklama yerleri vardır. Orman deniz ve dereyi bünyesinde birleştiren bu yerde ister bisiklete bininin isterseniz balık tutarak keyifli vakit geçirin. Yada göl manzaralı Ormanın da güzel bir mangal keyfi yapın.

2017 FİYAT LİSTESİ

Şahıs: 15 TL

Motosiklet: 20 TL

Otomobil-Jeep: 40 TL

Küçük Minibüs: 60 TL

Büyük Minibüs: 80 TL

Otobüs: 100 TL

Büyük Otobüs: 120 TL

KONAKLAMA

Çadır Yeri ( 4 Kişilik ) : 80 TL

Karavan Yeri: 100 TL

ÇADIR PANSİYON

Hafta İçi

2 Kişilik Çadır : 80 TL

3 Kişilik Çadır : 100 TL

Cuma – Cumartesi – Pazar

2 Kişilik Çadır : 90 TL

3 Kişilik Çadır : 110 TL

Kastro Nerede?, Nasıl Gidilir?

Adres: Bahçeköy Mahallesi, 59600 – Saray / Tekirdağ

Telefon: 0533 388 00 63 ( Kastro Santral )

Kendi Aracınızla Ulaşmak İçin; İstanbuldan Ulaşım: İstanbul Mahmutbey gişelerinden Edirne istikametine devam edip Çerkezköy gişelerinden çıktıktan sonra Saray tabelalarını takip ediyoruz.Saray’dan Kıyıköy-Kastro yoluna girdikten sonra sırasıyla Güngörmez ve Bahçeköyleri geçip Kastro yol ayrımına geliyoruz. Yol ayrımından kamp alanı girişi 7 km’dir.

Tekirdağdan Ulaşım: Tekirdağdan Saray’a Muratlı yolunu kullanıyoruz.Saray’dan Kıyıköy-Kastro yoluna girdikten sonra sırasıyla Güngörmez ve Bahçeköyleri geçip Kastro yol ayrımına geliyoruz. Yol ayrımından kamp alanı girişi 7 km’dir.

Kırklarelinden Ulaşım: Kırklarelinden ulaşımda Vize yolundan Kıyıköye ordan Saray yoluna girip Bahçeköy’e gelmeden Kastro yol ayrımına ulaşıyoruz.Yol ayrımından kamp alanı girişi 7 km’dir.

Otobüsle Ulaşmak İçin; İstanbul otogardan Saray’a Metro, Kale ve Yonca Seyahat firmalarının otobüsleriyle ulaştıktan sonra. Saray otogarından Kastroya kalkan minibüslerle kamp alanına gelebilirsiniz.

Kastro Resimleri

43 YORUMLAR

  1. Merhaba şu anda kamp alanı açıkmı kamp yapılabiliyormu ve ateş yapılabiliyormu yemek yemek için

  2. Selam ben ailecek gideceğim de gitmeden rezervasyon yada yer ayırmamıza gerek varmı yardımcı olur musunuz yada kamp alanına ulaşacağım numara varmı teşekkür ederim

  3. Dün gittim kastro ya kardeşim burası sadece hafta sonumu bukadar leş gibi oluyor yoksa hergunmu her taraf pislik içinde sahil pislikten geçilmiyor ben giriş ücreti vermek zorunda mıyım bu pis yere nezamn kamuya açık olan sahil ücretli oluyor bununla ilgili cimere şikayet te bulundum orman ve tabiat koruma bakanlığına yazılı dilekçe de verdim buraların bildirilerine peşkeş çekilmesi doğru birşey değil dir

  4. Tam bir soygunsucusnuz..2 geceye 72 lira para aldınız araç için içeride birşey yemek içmek ne mümkün fahiş fiyat lar sizin babanızın çiftliği değil oralar bimerede yazicam

  5. castro güzel ama sakin ola sakin çadir kiralamaya kalkmayin tam bir soyguncular ve ayni zamanda yobazlar insandan medeniyetten uzak kalmis tek kisiler ile diyebilorim isletmeci adi altinda gecinen şoparlar ülkü hanim diye isletmeci oldugunu sanan kisi allahin ormanina buralar babamin bizim diyen tek kisi oralar sadece ve sadece orman bakanligina ait sen sadece kiracisin sende degil baban babanin size verdigi 20 cadiri kiralayin gecinin diye yanliz sen kendino bodrumda bi otel isletmecisi hibi gorosun yazik bu yorumu okoyanlar sakin gitmeyim varsa cadirinoz gidin ama yoksa sakin derim yoksa hem paranizdan olursunuz hem ruh sagliginizdan 2.5 yasindaki cocuguma bagiran bir isletmecien bahsediyorum sizlere yani kendini isletmeci sanan

  6. Sürekli gittiğim yer. Denizi çok güzel. Çalışan arkadaşlar ilgili. Sürekli Cankurtaran var. Tek kusuru Plaj temizliğine özen gösterilmemesi. Buraya günü birlik gelen insanlar plastik şişeleri, çocuk bezleri, kırık bira şişesi maden suyu şişesini güzelim kumsala bırakmışlar. Temizlik konusunu da yönetim sıkı tutarsa çok güzel olur. İyi ÇAlışmalar.

Comments are closed.