Eski adıyla Kastro şimdiki ismiyle Çamlıkoy Trakya’nın Bahçeköy deresinin Karadeniz’e döküldüğü yerde 2.5 km. kumsalıyla Saray’ın sahil şeridindedir. Bir taraf da Doğal plajı bir Taraf’da da bu plaj ile birleşen altın renginde bir gölü varıdır. Tekirdağ’ın Karadeniz kıyısında Istranca Dağlarının eteklerinde bulunan Kastro doğal plajı, il merkezine 10 km uzaklıktadır. Bu plajda ormanlık alanlar kumsalla birlikte başlamaktadır. Kastro yöresindeki 329 hektarlık karaçam ormanı 18 Nisan 1988 tarihinde Doğayı Koruma Alanı (Milli Park) olarak ayrılmıştır.

Orman İşletmesi tarafından piknik ve dinlenme yeri olarak düzenlenen bu alanda bazı turistik tesisleri ve konaklama yerleri vardır. Orman deniz ve dereyi bünyesinde birleştiren bu yerde ister bisiklete bininin isterseniz balık tutarak keyifli vakit geçirin. Yada göl manzaralı Ormanın da güzel bir mangal keyfi yapın.

2017 FİYAT LİSTESİ

Şahıs: 15 TL

Motosiklet: 20 TL

Otomobil-Jeep: 40 TL

Küçük Minibüs: 60 TL

Büyük Minibüs: 80 TL

Otobüs: 100 TL

Büyük Otobüs: 120 TL

KONAKLAMA

Çadır Yeri ( 4 Kişilik ) : 80 TL

Karavan Yeri: 100 TL

ÇADIR PANSİYON

Hafta İçi

2 Kişilik Çadır : 80 TL

3 Kişilik Çadır : 100 TL

Cuma – Cumartesi – Pazar

2 Kişilik Çadır : 90 TL

3 Kişilik Çadır : 110 TL

Kastro Nerede?, Nasıl Gidilir?

Adres: Bahçeköy Mahallesi, 59600 – Saray / Tekirdağ

Telefon: 0533 388 00 63 ( Kastro Santral )

Kendi Aracınızla Ulaşmak İçin; İstanbuldan Ulaşım: İstanbul Mahmutbey gişelerinden Edirne istikametine devam edip Çerkezköy gişelerinden çıktıktan sonra Saray tabelalarını takip ediyoruz.Saray’dan Kıyıköy-Kastro yoluna girdikten sonra sırasıyla Güngörmez ve Bahçeköyleri geçip Kastro yol ayrımına geliyoruz. Yol ayrımından kamp alanı girişi 7 km’dir.

Tekirdağdan Ulaşım: Tekirdağdan Saray’a Muratlı yolunu kullanıyoruz.Saray’dan Kıyıköy-Kastro yoluna girdikten sonra sırasıyla Güngörmez ve Bahçeköyleri geçip Kastro yol ayrımına geliyoruz. Yol ayrımından kamp alanı girişi 7 km’dir.

Kırklarelinden Ulaşım: Kırklarelinden ulaşımda Vize yolundan Kıyıköye ordan Saray yoluna girip Bahçeköy’e gelmeden Kastro yol ayrımına ulaşıyoruz.Yol ayrımından kamp alanı girişi 7 km’dir.

Otobüsle Ulaşmak İçin; İstanbul otogardan Saray’a Metro, Kale ve Yonca Seyahat firmalarının otobüsleriyle ulaştıktan sonra. Saray otogarından Kastroya kalkan minibüslerle kamp alanına gelebilirsiniz.

Kastro Resimleri