Avşa Adası Nerede Nasıl Gidilir – Avşa Adası Seferleri – Pansiyon Ve Oteller / Balıkesir

Adalar, Avşa Adası, Gezilecek Yerler 20 Ağustos 2013

 avsa02

Marmara Denizi’nde yer alan Avşa Adası, turizm merkezleri arasında yer alıyor. Ada da yer alan kumsallar kusursuz denilebilecek niteliktedir. Yapılanma sahil kesiminde yer aldığı için konaklama alanları da sahil kesiminde yer alıyor. Ünlü altınkum ver çınar koylarında keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Altınkum da bulunan deniz sığ olması nedeniyle yüzme bilmeyen için bir tehlike yaratmamaktadır. Ailelerin vazgeçilmezi Çınar koyu ise son derece aktif bir yerdir.

Avşa adası Marmara da bulunan en iyi turizm ve eğlence yerleri arasında yer alıyor. Her yıl geleneksel olarak Ağustos ayında Avşa Festivali düzenleniyor. Adada herkese hitap edebilecek eğlence yerleri mevcut. Adada yaşam ekonomik, alışveriş yapabileceğiniz bir çok süpermarket bulunuyor ancak pazardan çok daha uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz. Süs eşyaları ve adaya özgü  hediyelik eşya satan birçok mağaza var. Avşa’da bütün deniz sporları  yapılabiliyor. Özellikle dalış, su kayağı ve snorkling çok yaygın. Adada balıkçılık yaygın olarak yapılıyor. İskele sabah saatlerinde balık tutmak isteyenlerle doluyor. Herhangi bir sağlık sorunu oluşursa, sağlık ocakları ve özel hastaneler mevcut. Çocuklu ailelerin gezebileceği lunapark mevcut.  Avşa bisiklet kiralanıp adanın her tarafını gezebilme şansına sahipsiniz.

 

Avşa Adası’nda Nerede Kalınır?

Avşa Adası’nda her bütçeden ziyaretçinin konaklaması için yer bulunuyor. Ziyaretçiler pansiyonlarda kalabileceği gibi kamp alanlarında da kalabilirler. Ayrıca Avşa halkından birkaç aile yaz dönemi süresince bir evde toplanıp kendi evlerini kiraya verebiliyor. Otel olarak; Avşa, Özcan, Sancak, Park Otel, Fantasia, Meltem tercih edilebilecek nitelikte. Ziyaretçiler isterlerse dönemlik ev kiralayabiliyor.

 

Avşa’da Ne Yenir ?

Yemek konusunda oldukça alternatif mevcut ancak ada olması nedeniyle fiyatlar biraz pahalı. Plaj boyunca yer alan kafelerden soğuk içecekler ve fast food gıdalar temin edebilirsiniz. Avşa oldukça yaygın olan kumpir, akşam yürüyüşlerinde mutlaka tadılması gerekiyor. Bölgenin ada olması nedeniyle balık restoranlar oldukça fazla.

Adada bulunan restauratlardan sizin için seçtiklerimiz  ;

Akvaryum Restaurant
Tanz Restaurant
İstanbul Restaurant
Mercan Restaurant

Balıkçı Erol’un Yeri

 

Avşa Adası Nerede Nasıl Gidilir? 

Avşa Adasına ulaşım için; İstanbul, Bostancı ve Yenikapı’dan her gün 09.45′te deniz otobüsleri 3 saat aralıklarla Ada’ya sefer yapmaktadır.

Pazartesi, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri Sarayburnu’ndan kalkan Mavi Marmara Gemisi ile adaya 6 saatte ulaşabiliyorsunuz.

Adaya; Şayet Erdek ya da Tekirdağ tarafından gelmek istiyorsanız arabanızı da taşıyabilen motorlar iki saat gibi bir sürede sizleri adaya ulaştırıyor.

Feribot ile ulaşım; araçları olmayanlar İstanbul Seyahat firmasıyla yolculuk yapabilirler.

 

Öz Kaptan Feribotu

TEKİRDAĞ (Merkez) – AVŞA ADASI SEFERLERİ

Özkaptan 1 arabalı feribotu Tekirdağ’dan (Merkez) hergün saat 14.00 de Avşa adasına haraket etmektedir.

(1 Haziran’dan itibaren hergün, 1 Haziran’a kadar Çarşamba,Cuma,Cumartesi,Pazar günleri.)

 

Ömer Kaptan Feribotu

Tekirdağ-Avşa arası

Avşa Büro: 0 266 896 13 82

GSM : 0 535 764 95 34

 

Öz Kaptan Feribotu

Silivri – Avşa arası

Avşa büro: 0 266 896 11 01

GSM : 0 532 599 26 77

Yıldız 5 Feribotu

Erdek-Avşa arası

Avşa büro : 0 266 896 24 50

GSM : 0 535 364 81 36

 

Silivri-Avşa Adası Seferleri

Avşa’dan – Silivri’ye Her Sabah saat 11:00

Silivri’den – Avşa’ya Cuma 19.00 Diğer Günler 16.00

İstanbul Seyhat Danışma Hattı 444 59 59

 Avşa Adası Resimleri

 

Yazar: Ömer Fidanboy

Avşa Ada Korkisi


Daha Büyük Görüntüle

Yorumlar

Cevap bırakın

5 Yorumlar Açık "Avşa Adası Nerede Nasıl Gidilir – Avşa Adası Seferleri – Pansiyon Ve Oteller / Balıkesir"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
avşa adası
Ziyaretçi

bu sene yaz daha güzel geçecektir arkadaşlar avşa adası marmara denizinin en güzrl tatil beldelerinden mutlaka ziyaret edin

Ali
Üye

Avşa adasına 2014 yılında cane motele gittim. Ada bence süper tek sorun çok kalabalık olması.

TC Güler Abak
Ziyaretçi

allah kısmet ederse inşallah bu yaz avşaya gideceyiz ailecek ama bir sorun var ido çok pahalı e bide kalabalık olunca yol parası çok tutuyor şu yol parası yüzünden kaç yıldır avşaya gidemedik yıllar önceden mavimarmara vardı uygundu şimdi oda yok kozlar idonun elinde oh git gel yandı cüzdan ne olacak şimdi buna acil bir çözüm gerek çünkü sorun büyük mavimarmara geri gelsin acilen yaza şart yada istanbulada arbalı vapur falan koysunlar avşaya gidelim hayır dua edelim

Murat Can
Ziyaretçi

avşa bundan 3-5 yıl önce güzeldi,şimdi maganda dolmuş,,

Murat Can
Ziyaretçi

Asla özel hastane falan yok yalan.sadece bir tane sağlık ocağı var,kulak bile yıkayamıyorlar anlayın !!önemli sağlık sorunu olduğunda erdek en az 2 başka şansınız yok gidene kadar hasta ölmezse tabii:(((

wpDiscuz