Adalara Gitmek İçin 5 Mükemmel Neden

Neden bahane adalar şahane demiş bir Çin atasözü. :) Canınız adalar gitmek istiyor ama kendinize bir neden bulamıyor musunuz? O zaman doğru adrestesiniz size hemen mükemmel nedenler yaratmak için buradayız.

Adalar Gitmek 5 Mükemmel Neden

Adalara gittiğimizde ne yapacağız ki orada diyenlerdenseniz bu liste tam size göre. Emin olun adalara gitmek için daha çok neden var. :)

1. Denizin Her Hali

Deniz, her daim insanı sakinleştiren doğa harikası. Oturup bakarken, yüzerken , üzerinde seyahat ederken, gece üzerine vuran mehtabı seyrederken ve hatta hırçın dalgalarını izlerken bile ayrı bi sakinleştirici ve rahatlatıcı yanı vardır. Elbetteki ilk nedenimiz, bu sakinleştirici ve rahatlatıcı denizin tadını çıkarmak olacak. Vapur seyahatiniz öncesi simit almayı tekrar hatırlatmakta fayda var. Hem kendinize hem de sizi takip eden kanatlı dostlarınıza tabi ki.

2. Sakin ve Dingin Bir Doğa

Hangi adayı tercih ederseniz edin, tatilcilerin akın ettiği Temmuz – Ağustos ayları haricinde hemen hemen her ada tüm sakinliği ve güzelliği ile sizleri bekliyor olacak. Adaya adımınızı atar atmaz şehrin stresi ve gürültüsünü ardınızda bırakarak bu mini tatile başlayabilirsiniz.

İster kitabınızı alıp bir köşeye çekilerek doya doya dinlenebilir, ister spor ayakkabılarınızı giyip güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Özellikle Büyükada ve Heybeliada, yürüyüş sevenlerin uğrak noktası haline gelmişlerdir. Eğer yürüyüş yapmayı düşünüyorsanız küçük bir hatırlatmada fayda var, bu iki ada diğer adalara göre eğim olarak daha dik oldukları için yeni başlayanlara tavsiye edilmemektedir.

3. Bisiklete Binme Keyfi

Bisiklete binmek, pek çoğumuzun çocukluğunda en büyük eğlencesi. Tabi yaş ilerledikçe gözden düşen bu çocukluk tutkumuzu adalarda tekrar canlandırmak mümkün. Hem bir spor türü olarak hem de eğlenceli vakit geçirmek için bisiklet kiralayabilir ve gününüzü doya doya geçirebilirsiniz. Günü birlik veya saatlik kiralayabilme imkanı ile bisiklet tutkumuz adalara gitmemiz için elbetteki başlıca nedenlerden birisi.

4. Piknik Alanları

Ailecek, arkadaşlarla, sevgilinizle veya tek başınıza nasıl olursa olsun her piknik alanında size özel bir alan bulabilirsiniz. Kalabalık bir grupsanız sizi orta kısımlara, yalnız veya sevgiliniz ile birlikteyseniz deniz manzaralı köşe bölümlere geçebilirsiniz. Mangal yapılabilecek ve hamak kurulabilecek alanlar da elbette mevcut.

5. Nostalji

Her köşesi buram buram tarih kokan adalarda gezerken, buram buram nostalji solumak da ayrı bir zevk. Özellikle de fayton ile seyahat ederken aklınıza eski Türk Filmleri bol bol gelecektir. Çoğu otel, pansiyon ve ev tarihi dokuları koruduğu için önlerinden geçerken sizi içlerine çekiyor.

Hazır bu kadar nedeni bulmuşken: Adalar’da gezilecek yerler listemize de bir göz atarsınız artık. :)