Adnan Menderes Havalimanı Taksi Ücretleri - İzmir
Adnan Menderes Havalimanı Taksi Ücretleri - İzmir

Türkiye’nin tatil cenneti İzmir’e giderken Adnan Menderes Havalimanı’na geldiğinizde karışılacağınız yüksek taksi ücretleri ile tatiliniz keyifsiz başlasın istemiyorsanız bu tasarruf dolu yazımız tam size göre.

Çeşme Havalimanı 2018’de planlandı ancak kamu yararı açısından değerlendirme raporlarındaki verimsizlik nedeniyle 2019 Ağustos ayında iptal edildi. Bu nedenle İzmir Çeşme ile bağlantıyı sağlamaya devam eden havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanıdır. İç ve dış hatlara sahip havalimanı aynı zamanda Türkiye’nin kargo ve lojistik üssü olarak da işlev görüyor.

İzmir’in Çeşme ve Urla gibi turistlik ilçeleri nedeniyle yaz dönemlerinde oldukça yoğun uçak trafiğine sahip olan havalimanı, sunduğu imkanları ile misafirlerine ayrıcalıklı bir havalimanı deneyimi yaşatıyor. Havalimanından şehir merkezlerine, Çeşme, Alaçatı ve Urla gibi önemli turistlik merkezlere ulaşım taksi, HAVAŞ ve IZBAN ile kolaylıkla sağlanıyor.

Kısa bilgi: İzmir tatil planlarınıza keşfedilmemiş birbirinden güzel yerler katacak; İzmir gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize mutlaka bir göz atın.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Taksi Ücretleri Ne Kadar?

İzmir Havalimanı, şehrin en büyük ilçelerinden biri olan Gaziemir sınırları içerisinde yer alıyor. Şehrin merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanının Bornova’daki İzmir Otobüs Terminali’ne uzaklığı ise 26 kilometre.

Ayrıca Bayraklı’dan havalimanına ulaşmak için 31 kilometrelik bir yolculuğu göze almanız gerekiyor. Havalimanı Çeşme arası ise 94 kilometredir. Ortalama seyahat süresiyse 75 dakikadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Adnan Menderes Havalimanı - İzmir
Adnan Menderes Havalimanı – İzmir

Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezlerine sağlanan ulaşımda taksi, HAVAŞ, IZBAN veya metro tercih edilebilir. En hızlı ve konforlu ulaşım imkanından yararlanmak adına havalimanındaki sarı ve turkuaz taksiler uygun olabilir.

Ayrıca uçak seyahat saatleri ile uyumlu seferleri bulunan HAVAŞ ile Bornova, Konak, Urla, Aliağa ve İzmir’in diğer ilçelerine gidilebilir. Aynı zamanda HAVAŞ otobüsleri Aydın’a da sefer düzenliyor.

Kuşadası ve Didim gibi rotalara HAVAŞ ile de gidilebilir. Daha farklı bir alternatif düşünenler için havalimanına çok yakın bir konumdan hareket eden ESHOT otobüsleri vardır. 202 numaralı otobüs ile Alsancak’a, 204 ile de Bornova merkeze kadar seyahat edilebilir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Taksi Tarife Ücretleri ve Fiyat Bilgisi

Havalimanındaki taksilerde tek bir tarife geçerlidir. Açılış ücretleri 3,90 olan taksilerde her kilometre başına 3,70 liralık artış söz konusudur.

Taksi ile havalimanı otogar arası ödemeniz gereken muhtemel ücret 115 liradır. Bornova merkez için ortalama ücret 100 liradır. 35 liralık ücretle Gaziemir merkezine yapılan ulaşım en uygun taksi ücretidir. Özellikle havalimanından Çeşme’ye ulaşmak için 355 liralık taksi ücretini gözden çıkarmalısınız.

Sizlerde İzmir Adnan Menderes Havalimanı taksi ücretleri konusunda bir şeyler eklemek isterseniz bize yorum olarak mutlaka yazın.