Kaş’ın en güzel plajlarından olan Akçagerme Plajı, genel özellikleri, giriş ücreti, nerede? ve nasıl gidilir? ve daha fazlası sizler için bu yazımızda.

DipNot: Denizin keyfini sürerken ve buralara kadar gelmişken Antalya’da gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Akçagerme Plajı Genel Bilgiler

Antalya‘nın Kaş ilçesinde bulunan Akçagerme Plajı, şehir merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktadır. Plajın işletmesi Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından yapılmaktadır. Plajda servis hizmetini bu okulun staj yapan öğrencileri vermektedir.

Plaj yaklaşık 200 metre uzunluğunda olup küçük çakıl taşlarından oluşan bir kumsala sahiptir. Suyu her daim berrak, temiz ve ılıktır. Sığ bir deniz yapısına sahip olduğundan dolayı çocuklu aileler için de son derece uygundur.

Plaj içerisinde bulunan tesis son derece modern bir yapıya sahiptir. Tesis içerisinde bulunan yiyecek ve içecek fiyatları oldukça uygundur. Buradan alınacak hizmetler ile plajın işletmesine sahip okula da yardımcı olmuş olursunuz.

Halk plajı olması, mavi bayrağa sahip olması, çocuklu aileler için uygun olması gibi pek çok özelliği ile plaja olan ilgi her geçen gün artmaktadır.

Son olarak da plajın yer yer kumlu olan yapısı ile halk arasında Altın Plaj olarak anıldığını da belirtelim.

Plajı Özellikleri ve Aktiviteler

Akçagerme Plajı Özellikleri
Akçagerme Plajı Özellikleri

Plajın en önemli özelliği mavi bayrağa sahip olmasıdır. Plaj, denizin ve sahilinin temizliği ile ilk olarak 2010 yılında mavi bayrağı almaya layık görülmüştür. Daha sonra da günümüze kadar bu bayrağı her sene almayı başarmıştır.

Bir diğer özelliği halk plajı olmasıdır. Bu sebeple pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Özellikler sığ denizi ile çocuklu aileler için vazgeçilmez durumdadır.

Özelliklerinde bir diğeri de pek spor aktivite alanına sahip olmasıdır. Bu alanlardan birkaç tanesini voleybol sahası, çocuk parkı, tenis kortları, plaj voleybolu sahası, basketbol sahası, amfi tiyatro, beach bar, havuz ve su kaydırakları olarak sayabiliriz.

Bunların haricinde özel duş ve tuvaletler, kafeterya, restoran ve otopark hizmetleri de bulunmaktadır.

Son olarak plajda Caretta Caretta Deniz Kaplumbağalarının doğal yaşam alanı olduğunu ekleyebiliriz. Deniz Kaplumbağaları insanlardan korkan canlılardır. Bu sebeple onlardan korkmanıza gerek yoktur.

Akçagerme Plajı Giriş Ücretleri: 2023

Akçagerme Plajı Giriş Ücreti
Akçagerme Plajı Giriş Ücreti

Halk Plajı olmasından dolayı giriş ücretsizdir. Şezlong ve Şemsiye kiralamak isterseniz;

Şezlong: 60 TL

Şemsiye: 40 TL olarak kiralama ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Duş ve Tuvalet hizmetleri için de;

Duş: 20 TL

Tuvalet: 10 TL olarak ücretlendirilmiştir.

Akçagerme Plajı Ulaşım Bilgileri

Akçagerme Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?
Akçagerme Plajı Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Yeniköy Mahallesi, Fethiye Yolu, Kaş / Antalya

Ulaşım: Plaja ulaşım oldukça kolaydır. Şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca isteyenler taksi ya da yürüyerek plaja ulaşabilirler. Vaktiniz varsa yürüyerek gitmenizi ve doğa ile iç içe olmanın tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz. Konum bilgisi için tıklayın.

Sadece burayla yetinmek istemeyenleri Kaş plajları listemize davet ediyoruz. Kaş’ın en güzel plajları bu yazımızda. :)