Akçakese Köyü Plajı Şile
Akçakese Plajı Şile

Akçakese Plajı, İstanbul’un Şile ilçesine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunuyor. Bir sahil köyü olarak bilinen Akçakese köyü, İstanbullular tarafından hafta sonlarında çok yoğun tercih edilen alanlardan bir tanesi.

Özellikle de şehrin karmaşasından kaçıp kurtulmak isteyenler için dikkat çeken köyü özel kılan Akçakese Plajı’dır.

Doğal bir güzellik olması ve Akdeniz sahillerini aratmaması plajla ilgili mutlaka söz edilmesi gereken detaylar arasında.

Kısa bilgi: Yolunuz Şile‘den geçecekse; Şile Plajları için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Akçakese’den Ufak Bir Video

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Akçakese Plajı Genel Özellikleri

İstanbul’da Karadeniz tarafında bulunan Akçakese Plajı, pek çok İstanbullu tarafından bilinmiyor. Bu da aslında çok kalabalık olmayan bir yer olarak doğa severleri kucaklamasını sağlıyor.

Yaklaşık 1 km uzunluğundaki sahili sayesinde kaliteli bir deneyim yaşatan plajın yakınında birbirinden özel koylar da bulunuyor. Bölgenin barındırdığı bu güzellikler pek çok insan için harika bir deneyimi sunuyor.

Altın sarısı kumlarıyla plajın çok ilgi çekici olduğunu ifade etmek gerekir. Üstelik denizin sığ ve güvenli olması da burada zaman geçirmek isteyenler için hayli önemli.

Denizin sığ ve güvenli olmasına rağmen Karadeniz’in hırçın olduğunu unutmadan açılmakta fayda var. Sahilde bulunan orta sınıf işletme sayesinde Akçekese Plajı’nda şezlong ve şemsiye gibi ihtiyaçlarınıza cevap verebiliyorsunuz.

Şile’nin bu çok özel noktası hem Akdeniz sahillerini aratmıyor hem de uygun maliyetlerle tatil yapma imkânı sunuyor.

Akçakese Plajı Yapılacak Aktiviteler

Akçakese Plajı Nerede ve Aktiviteler
Akçakese Plajı Nerede ve Aktiviteler

Akçakese Plajı, insanların eşsiz bir deneyim yaşayabildikleri bir yer olarak kabul edilirken sadece denize açılmak ve güneşlenmek için tercih edilmiyor.

Doğa severlerin en çok tercih ettiği etkinliklerden bir tanesi olarak kamp yapmak Akçakese Plajı’nde yaşayabileceğiniz en özel deneyimlerden biri. İşte bölgede sizi bekleyen bütün fırsatlar!

Kamp ve Bungalov Deneyimi: Akçakese Plajı’nda bulunan ‘Yeşim Camping’ adlı işletme bölgede kampçılık ve bungalov konaklaması ile alakalı en başarılı seçeneklerden bir tanesi.

Özellikle de doğayla iç içe olmak isteyen herkesin öncelikli seçenekleri arasındaki bölgede ister kendi kamp çadırınızla ister burada kiralayacağınız çadırla unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Tüm bu fırsatların yanı sıra karavanla konaklama tercih edenler de Akçakese Plajı’nda eşsiz bir deneyime kapı aralayabiliyor.

Akçakese Plajı Şezlong ve Giriş Ücretleri
Akçakese Plajı Şezlong ve Giriş Ücretleri

Deniz – Kum – Güneş: Akçekese Köyü sınırları içerisinde zaman geçirirken deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak bir başka olacak.

Tatile gidemeyen ama denize girmek isteyenler için öncelikli tercihlerden bir tanesi olan plaj yılın büyük bir bölümünde doğa severleri ağırlıyor.

Üstelik temiz ve kalabalık günlerinin çok az olması plajın cazibesini daha da arttırıyor. Siz de İstanbul’a yakın bir tatil noktası arıyorsanız bir hafta sonu kaçamağıyla bölgeye gelebilirsiniz.

Giriş ve Şezlong Ücreti: 2023

Giriş ücreti: Akçakese Plajı, girişlerin ücretsiz olduğu noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle de bölgede zaman geçirmek isteyenler için cazip bir noktadır.

Otopark ücreti: Bölgeye özel aracıyla gelip otopark hizmeti almak isteyenlerin ise giriş için 100 TL ücret ödemesi gerekmektedir.

Şezlong ücreti: Dönemsel olarak değişkenlik gösteren ücretlere şezlong ve şemsiye ücreti dahil değildir. Şezlong ve şemsiye için 200 TL. ücret ödemeniz gerekmektedir.

Akçakese Plajı Ulaşım

Adres: Akçakese köyü, İmrenli, Pk: 34980 – Şile / İstanbul

Nerede?: Akçakese Köyü ve Plajı’na gitmek için İstanbul’dan yaklaşık 60 kilometrelik bir yolculuk yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Nasıl gidilir?: İstanbul’dan Şile ve sonrasında Ağva istikametine ilerleyerek Kabakoz’u da arkanızda bırakıyorsunuz. Kandıra tabelasını takiben sola dönerek Akçakese Köyü’ne doğru ilerlemelisiniz.

Tabelaları takip ettiğiniz sürece sorunsuz bir ulaşım sizi bekliyor demektir. Bölgeye toplu ulaşımla gelmek isteyenler 139A Üsküdar Şile-Ağva ya da 139T Tepeüstü – Şile hatlarını kullanabilir.

Şile’de yaşayanlar için Ağva minibüslerini kullanmak da bir seçenektir.

Konum Bilgisi