Alanya Havalimanı Taksi Ücretleri - Antalya
Alanya Havalimanı Taksi Ücretleri - Antalya

Turizm’in merkezi Antalya’ya giderken Alanya Havalimanı’na geldiğinizde karışılacağınız yüksek taksi ücretleri ile tatiliniz kötü başlasın istemiyorsanız bol tasarruf tavsiyeli yazımız tam size göre.

2009’da faaliyete geçmesine rağmen çok hızlı bir şekilde bir milyondan fazla yolcu sayısına ulaşan Alanya –Gazipaşa Havalimanı, altından karayolu geçen ilk havalimanı olma özelliğine de sahip. Alanya merkeze yaklaşık 40 km uzaklıktaki havalimanında hem iç hatlar hem de dış hatlar hizmeti veriliyor.

Havalimanından şehir merkezlerine ulaşımı sağlayan turkuaz ve sarı taksilere ev sahipliği yapan havalimanında ayrıca HAVAŞ otobüs hizmetlerinden yararlanarak da şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Kısa bilgi: Antalya planlarınıza keşfedilmemiş birbirinden güzel yerler katacak; Antalya gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize mutlaka bir göz atın.

Alanya Havalimanı Taksi Ücretleri Ne Kadar?

Alanya Havalimanı, Antalya’nın en çok ziyaret edilen Gazipaşa ve Alanya ilçe sınırları arasında yer alıyor. Alanya merkeze yaklaşık uzaklığı 40 kilometre, Gazipaşa şehir merkezine uzaklık ise 7 kilometre kadar. Havalimanının diğer merkezi konumlara uzaklıkları da şöyle: Kestel 35 km, Kemer 230 km, Demirtaş 20 km, Konaklı 55 km, Manavgat 100 km’dir.

Alanya Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Alanya Havalimanı Ulaşım
Alanya Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir merkezlerine ulaşım ortalama bir saat kadar sürebilir. Trafik göz önüne alındığında ortalama sürenin uzaması mümkündür. İlk akla gelen ulaşım alternatifiyse Antalya Havalimanı’nda da hizmet sunan HAVAŞ otobüsleridir.

Yaklaşık 15-20 lira arasında değişen fiyatlarla HAVAŞ’ı kullanabilir, şehir merkezlerine ulaşım kolayca sağlanabilir. Şehir merkezinden Alanya Havalimanı’na ulaşmak için de HAVAŞ otobüsleri kullanılabilir. Merkezi duraklardan hareket eden HAVAŞ’ın başlıca durakları şöyle: Kargıcak, Mahmutlar, Metro Kavşağı, Tosmur ve Alanya Otogarı.

Hızlı ve rahat bir şekilde Alanya Havalimanı’na ulaşım sağlamak açısından taksiler kullanılabilir. Hem şehir taksileri hem de Alanya Havalimanı’nda görevli taksiler olmak üzere iki alternatif var. Havalimanı taksilerinde 24 saat aynı tarife geçerlidir. Ayrıca daha uygun fiyatlara yolculuk yapmak için ahavlimanı taksicileri seçilebilir.

Alanya Havalimanı Taksi Tarife Ücretleri ve Fiyat Bilgisi

Taksi açılış ücretleri 5 liradır. Her kilometrede ise 4 liralık bir artış söz konusu. Alanya Havalimanı’ndan Demirtaş’a gitmek isteyen bir yolcunun ortalama ödemesi gereken ücret 120 liradır. Kargıcak 150 lira, Mahmutlar 180 liradır.

Ayrıca Kestel, Tosmur ve Oba’ya gidebilmek için ortalama ödenmesi gereken ücret 200 liradır. Alanya merkez için 250 lira, Konaklı içinse 280 liralık ortalama taksi ücretleri ödemeniz gerekebilir.

Sizlerde Alanya Havalimanı taksi ücretleri konusunda bir şeyler eklemek isterseniz bize yorum olarak mutlaka yazın.