Altınkum Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri
Altınkum Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri

İzmir Altınkum Plajı, Çeşme’de en çok tercih edilen plajların başında geliyor. Daha önce bu plaj hakkında detaylı bir yazı hazırlamış ve sizler ile paylaşmıştık. Şimdi ise Altınkum Plajına yakın otel ve konaklama yerleri yazımızı hazırlayarak hem bu bölgedeki oteller hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız hem de bu plaja gelmek isteyenlerin konaklayabileceği plaja yakın konuma sahip otellerden bahsedeceğiz.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Altınkum Plajına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri

1- Çeşme Ekolojik Tatil Köyü

Eğer merkezden uzak sessiz sakin bir yer arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Kafa dinlemek için güzel bir yer. Aracınız yoksa sahile 1 kilometre uzaklıkta bulunan bu otel size uygun olmayabilir. Ama ben sadece plaja gidip yüzerim akşamda kitabımı okur dinlenirim diyenlerdenseniz sizin için en uygun yerlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Çalışanların ilgili ve güler yüzlü olduğu otelde konaklayanların temizlik konusunda biraz sitemkâr olduğu yorumlarda göze çarpıyor. Bunun haricinde çocuklar için küçük bir oyun alanı ve mangal yapma alanını da barındırdığını söylemekte yarar var.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 8,1/10 ve 3,5/5

Günlük Oda Fiyatı: 350-700

Telefon:  0532 134 53 51

Adres: Altınkum Mah. Çiftlikköy Çeşme / İZMİR

2- Mucçi Otel

Sakız adası manzarasına sahip otel oda kahvaltı şeklinde hizmet vermektedir. Kahvaltı açık büfe şeklinde verilmektedir. Odalar ise 3 kişilik standart, standart, havuz önü ve çatı şeklindedir. Çalışanlar gayet ilgili, kibar ve güler yüzlü. Temizlik konusunda oldukça başarılı olan otelin yemek ve tatlı konusunda da temizlikte olduğu kadar başarılı olduklarını söyleyebiliriz.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9/10 ve 4,7/5

Günlük Oda Fiyatı: 350 -700

Telefon:  0232 722 22 10

Adres: Çiftlik Mahallesi, Çeşme / İZMİR

3- Hotel Sea

Güler yüzlü ve cana yakın otel sahipleri ile bir otelde değil de bir yakınınızda konakladığınız hissine kapılacağınız 15 odalı küçük bir aile oteli. Aile işletmeciliği konseptine örnek olabilecek bir hizmet kalitesine sahipler. Otele ait bir havuz bulunuyor. Eğer siz de havuza girmeyi sevmeyenlerdenseniz yaklaşık 300-350 metre uzaklıktaki denize 5 dakikalık yürüyüş sonucunda ulaşabilirsiniz. Sessiz, sakin ve huzur dolu bir tatil hayal ediyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Sorun yaratabilecek tek yanı çeşme merkeze uzak konumda olması. Eğer aracınız varsa ya da çevreden çok uzaklaşmak niyetinde değilseniz bu sorunu görmezden gelebilirsiniz.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9,2/10 ve 4,7/5

Günlük Oda Fiyatı: 250 – 500

Telefon: 0232 722 14 05

Adres: Altınkum Mahallesi, Çeşme / İZMİR

4- Club Familia

Muhafazakâr bir otel. Bay ve bayan havuzları ayrı. En başta bunu belirtmek istedim ki sonra gittiğiniz zaman şaşırmayın. Personel oldukça ilgili ve güler yüzlü. Otel oldukça temiz ve bakımlı. Yemekler, tatlılar hele ki salatalar oldukça başarılı. Konumu itibari ile Çeşme ve Alaçatı’ya yakın olması da bir başka avantajlı tarafı. Ailecek gidilebilecek en uygun otellerden bir tanesi.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9,3/10 ve 4,8/5

Günlük Oda Fiyatı: 200 – 400

Telefon: 0232 722 22 22

Adres: Altınkum Mahallesi, 200. Sk. No:8, Çeşme / İZMİR

5- Balım Sultany Otel

Adı otel olsa da daha çok pansiyona benziyor. Bu cümleyi sakın küçümsemek için söylediğimi sanmayın. Sadece dıştan görünüşü bu şekilde olduğu için söyledim. Yoksa aldığınız hizmet kalitesi 5 yıldızlı otel düzeyinde. Odaların temizliği, havuzun bakımı, kahvaltı ve oda servisleri gayet güzel. Aile işletmesi hizmet vermeleri sizler ile birebir ilgileniyor olmaları buraya tekrar tekrar gelmenizi sağlayacak. Otelin en güzel yanlarından birisi asma ağaçları ile kaplı bahçesinde yapılan kahvaltı.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9,1/10 ve 4,7/5

Günlük Oda Fiyatı: 250 – 400

Telefon: 0505 457 90 61

Adres: Çiftlik Mahallesi, 86. Sk. No:12, Çeşme / İZMİR