Altunhan Beach | Özellikleri, Nerede ve Giriş Ücreti – EDİRNE

Altunhan Beach, Edirne’nin Keşan bölgesinde bulunan ücretli bir plajdır. Edirneliler için oldukça özel bir nokta olan Altunhan plajı, Ege Denizi’nin kıyısında dikkat çeken bir noktadır. Bölge halkının yaz sezonunda serinlemek ve denize girmek adına tercih ettikleri bu plajda siz de kaliteli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Eşsiz bir doğa harikası olarak değerlendirilen Altunhan Plajı’yla alakalı değerlendirmeler yapabilirsiniz. Sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmenize olanak sağlayan bu noktada nelerle karşı karşıya kalacağınızı değerlendirmeye başlayın!

Önemli bilgi: Hazır Edirne‘ye kadar gelmişken Edirne gezilecek yerler listemize bir göz atmadan tatilinize başlamayın. :)

Altunhan Beach Özellikleri ve Güncel Bilgiler

Ege Denizi’nin kıyısında ve Keşan merkezine yaklaşık 29 km uzaklıkta bulunan bir noktadır. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilen plajda kadın ya da erkekler için özel olarak ayrılmış bir kısım bulunmamaktadır. Benzer şekilde haftanın her günü karışık bir şekilde plajı kullanmak mümkündür.

Altunhan Beach - Edirne
Altunhan Plajı – Edirne

Plajın çok derin sulara sahip olmaması yüzme bilmeyenler ve çocuklar için de keyifli bir deneyim için özeldir. Bilhassa sıcak havaların boğuculuğundan kurtulmak ve keyifli zaman geçirmek isteyenler için Altunhan Beach bölgenin en çok tercih edilen noktalarının başında gelir.

Aktiviteler ve Beach İmkânları

Plajın sunduğu doğal güzelliği yakalarken aynı zamanda plaj içerisindeki imkânları kullanarak keyifli bir deneyim yaşayabileceğinizi ifade etmek gerekir. Peki, plajda sizi bekleyen fırsatlar nelerdir? İşte Edirne’nin Akdeniz plajlarını aratmayan noktalarından bir tanesi olan Altunhan Beach’te sizi bekleyenler!

Altunhan Beach İmkanları ve Plaj Aktiviteleri
Altunhan Beach İmkanları ve Plaj Aktiviteleri

Yakıcı güneşten olumsuz etkilenmemeniz adına şemsiye, ağaç dibi ve loca gibi farklı alternatiflerden faydalanabilirsiniz. Bu sayede denize girmediğiniz zaman diliminde gölgenin keyfini fazlasıyla çıkarabilirsiniz. Denize girdikten hemen sonra vücudunuzu temizlemek ve tuzlu sudan arınmak amacıyla duş noktalarından faydalanabilirsiniz.

Edirne’nin güneşli günlerinde bronzlaşma arzunuzu karşılamak içinse plajda bulunan şezlonglardan faydalanabilirsiniz. Plajda size sunulan şezlong ve şemsiye hizmeti sayesinde kusursuz anlar yaşayabileceğinizi ifade etmekte yarar var.

Altunhan Beach içerisinde üzerinizi değiştirmeniz için konan kabinleri de kullanabilirsiniz. Plajda geçireceğiniz zamanı en verimli noktaya taşımanıza yardımcı olacak çözümler sayesinde sıradan bir plaj tercihinde bulunmadığınızı da anlayabilirsiniz.

Yeme ve İçme İmkânları

Altunhan Beach, kaliteli bir deneyim için en uygun alternatiflerden bir tanesi olurken yeme – içme konusunda da ihtiyaçlara cevap vermeyi başarmaktadır. Bu kapsamda plaj içerisinde bulunan restoran, büfe ve kafeterya gibi alanlarda yeme – içme ihtiyaçlarınıza cevap verebileceksiniz.

Şehrin karmaşasından uzakta keyifli bir deneyim yaşamanıza olanak sağlayacak olan Altunhan Beach aynı zamanda Akdeniz’de olduğunuz hissini de yaşamanıza fırsat verecek. Yayla Sahili ve Saros Körfezi’nde bulunan bu harika plaj sayesinde size en uygun deneyimi yaşama imkânı da elde edebileceksiniz.

Giriş ve Şezlong Ücreti: 2023

Edirne’nin gözde tatil noktalarından bir tanesi olarak tercih edebileceğiniz bu plaja haftanın her günü girebilirsiniz. Yüzmek ve sevdiklerinizle eğlenmek için ideal bir mekân olması tatil günlerinde daha kalabalık günler geçirmesine de neden oluyor.

Şezlong ücreti: Giriş ücretlerinin hem hafta içi hem de hafta sonu 30 TL olduğunu ifade etmek mümkün. 2 Şezlong + 1 Şemsiye fiyatı ise 200 TL’dir.

Altunhan Beach Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Koruklu Yolu, Pk. 22880, Yaylaköy – Keşan / Edirne

Nerede?: Keşan konumu itibarıyla ulaşımın çok kolay olduğu Altunhan plaj’a ulaşmak için hem toplu taşıma hem de özel araç seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Nasıl gidilir?: Toplu taşıma tercih edenler için Keşan Otogarı’ndan Yayla minibüsleri ile plaja ulaşmak mümkün. Öte yandan özel araç kullanmak isteyenler Keşan’dan Yaylaköy istikametine doğru Enez Keşan Yolu’nu kullanabilirler. Yaylaköy’e ulaştıktan sonra tabelaları takip ederek Yayla Sahil yolundan plaja kolayca ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi